Skocz do zawartości

Owari no Seraph - dyskusja

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Owari no Seraph

*Spoilery z 1 odcinka*

Kategorie : Dramat, wampiry, post-apokalipsa, nadprzyrodzone

Liczba odcinków : 12x24

OPIS :

Pewnego dnia Ziemię opanował tajemniczy wirus, zabijając każdego zainfekowanego człowieka w wieku powyżej 13 lat. W tym samym czasie z najmroczniejszych czeluści planety wyłoniły się wampiry, zniewalając osłabioną ludzkość, dzieci zaś traktując jak bydło, którym można się do woli żywić. Yuuichirou Hyakuyi i innym sierotom udało się przetrwać oddając swoją krew wampirom, jednak 4 lata temu chłopak postawił wszystko na jedną kartę postanawiając uciec. Aktualnie jest on członkiem Moon Demon Company (Kompanii Księżycowego Demona), jednostki japońskiej armii zajmującej się polowaniem na znienawidzone przez niego potwory.

1 odcinek 

Co mi się podobało ? 

- Dramat

- Nie ma cenzury 

- Kreska całkiem niezła

- Początek wciąga

- Główny bohater

- Trochę mnie koniec zaskoczył. 

Co mi się niezbyt podobało ?

- Trochę za szybki rozwój sytuacji

Studio : Wit Studio 

odpowiedzialne za takie tytuły jak np. :

- Hal

- Shingeki no Kyojin ( Attack on Titan )

- The Rolling Girls

( niestety nie ma ich zbyt wielu na swoim koncie )

OST : Hiroyuki Sawano. 

Jest on odpowiedzialny za muzykę do takich anime jak np. Kill la Kill, Aldnoah.Zero, Shingeki no Kyojin, Guilty Crown, Zombie-Loan, Blue Exorcist, Nanatsu no Tazai. W 1 odcinku nie pokazali OP ani ED. Nie mogę się już doczekać aby je zobaczyć ^^

Główny bohater - Yuichiro Hyakuya ( Miyu Irino )

m.in. :

- Naruto Shippuuden 

- Ghost in the Shell

- Darker Than Black

- Fate/Zero

- Pokemon

- Karneval

- Kimi to Boku

- One Piece

- Yu-Gi-Oh

- Haikyu!!

- Ano Hi Mata Hana no Name o Bokutachi wa Mada Shiranai

i wiele innych

Anime na pierwszy rzut oka wydaje się być całkiem niezłe ( trochę mi przypomina Shingeki no Kyojin, Black Bullet tylko bez małych dziewczynek  xD - nie miałem tam nic przeciwko temu,  ale tu nie chce małych dziewczynek z super mocą. Może jeszcze Akame ga Kill ) 

Nie często to mówię, ale patrząc na to co się działo w 1 odcinku, na studio odpowiedzialne za Shingeki no Kyojin oraz na osobę, która robiła OST właśnie do takich anime jak wymieniłem wyżej - pokładam nadzieję w tej produkcji. Mam nadzieję że tego nie zepsują ( nie należę do osób bardzo krytycznych ani takich co często porzucają. Już wiem, że będę to oglądać. Po skończeniu ocenię - Czy zapowiadało się dobrze, a wyszło tak jak zwykle, czyli przeciętniak. Czy było genialne - wyszła perełka.

Ma być 0 ecchi, 0 fanserwisu itp. ( nie wydaje mi się aby był ) Od tego jest anime które wyszło też w tym sezonie ( które też oglądam, jednak nie pokładam aż takich wielkich nadzei, jednakże aż tak źle też się chyba nie zapowiada. Na pewno lepiej niż Vampire Holmes haha xD ) - Dungeon ni Deai wo Motomeru no wa Machigatteiru Darou ka. Tam może być  a tutaj ma być dużo dramatu. Najlepiej jakby było jeszcze psychologiczne, niezłe walki ( na taki sam poziom co w Fullmetal Alchemist - Brotherhood nie ma co liczyć, ale chce po skończeniu powiedzieć : To nie był czas stracony :) )

Do tej pory we wszystkich anime, które obejrzałem - tam gdzie wampiry/demony tam = ecchi, harem, fanserwis itp. Miło byłoby zobaczyć coś innego, nowego.

Z tego co przeczytałem ma być podobno 2 sezon - październik 2015

a jakie jest Wasze zdanie? ;)

Edytowano przez Sorata

Pani Kasia

Opening i Ending są genialne :)

Od 2 odcinka trochę jest

sielanki, życia szkolnego, ale nie wpłynęło to jakoś bardzo na moją ocenę

Było to nawet do przewidzenia, ale i tak mnie zaskoczyło

Mika i ten wampir żyją

Edytowano przez Sorata

Cóż, oglądam mimo że wiem co będzie dalej, bo bohaterowie są świetni, szczególnie Shinoa ;) Zwykle jak czytałem mangę to anime nie chce mi się później oglądać - cóż, są wyjątki.

A ta sielanka szybko się skończy

Edytowano przez Diukes

Pani Kasia

Ja do tej pory przeczytałem 3 chaptery.  Czekam aż kolejne wyjdą PL 1 odcinek = 1 chapter ( starają się jak najwięcej umieścić w 1 odcinku )­ Jak przeczytam chapter - chaptery mangi to później też nie chce mi się trochę odcinka oglądać, ale fakt - są wyjątki, haha ( przykład min. Akame ga Kill )

@Diukes możesz powiedzieć co będzie później ciekawego - jakąś ciekawostkę ( gdzieś tak w połowie, nie że na samym końcu ^^ ) żeby jeszcze bardziej mnie zachęcić do oglądania :P 

Edytowano przez Sorata

To może (UWAGA SPOILER CZYTASZ NA WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ)  

Ciekawe osoby będą w tym ich 5 osobowym składzie. Jak i to że on jak i inne dzieci  z tamtego sierocińca były "obiektami doświadczalnymi" dawniej, przez co ma moc "owari no seraph" , wygląda wtedy jak demon, nie potrafi tego kontrolować jeszcze, nie rozróżnia przeciwników, ale jest wtedy overpower ;D I jeszcze dużo ciekawych spraw ale to za dużo bym już powiedział, nawet jak na spoilerowanie

Edytowano przez Diukes

@Diukes

w składzie Yuu? ­

czyli jeszcze dojdą 2 osoby?

w 4 odc. było powiedziane + zawarty spoiler z dalszych odcinków

"Celowo pozwoliłeś uciec moim serafinom - 1 uciekł, 2 nie żyje" "Bawienie się klątwą serafinów jest wbrew prawu" = to chodzi o to "Owari no Seraph"? Oni z tych dzieci chcieli zrobić jakąś armie? Ten Lord chciał ich żeby zginęły uciekając albo w najgorszym przypadku uciekły?  ... btw. po co armia skoro wampiry wygrały. Armia na wypadek jakby ludzie przeżyli ? xD Te moje rozmyślenia a i tak pewnie wszystkie błędne. Zamieć ludzi w demony i ich oswoić dla swoich potrzeb?

Edytowano przez Sorata

Pani Kasia

Ale to ludzie przeprowadzali te eksperymenty, nie wampiry :D

więcej się dowiesz oglądając/czytając, nic więcej nie powiem ;) Jeszcze dodam że

w 1/10 nie jest on człowiekiem ;)

EDIT: Tutaj masz cały skład tego o czym pisałem - licz od lewej, jest to nr. 2,3,4,5,7

owari-no-seraph-characters.png

Edytowano przez Diukes

Owari no Seraph warto obejrzeć chociażby dla samej Higari :3

Hiiragi-Rolling-Eyes.jpg?resize=750%2C42

Swoją drogą po samym początku wiedziałem, że chcę obejrzeć anime do końca

przyzwyczaiłem się do cukierkowych historyjek z happyendem, a tu an samym początku cała rodzina jest zamordowana

@Sorata - no to mnie właśnie mega pozytywnie zaskoczyło

Edytowano przez Memento Mori

Memento Mori

Co do tego twojego drugiego spoilera - uważam to za wielki + tej serii ;)

Higari - też fajnie wykreowana postać ^^

Pani Kasia

Po 9 odcinkach:

Anime po pierwszy odcinku zaciekawiło mnie i to bardzo, i tak sobie mijał to 2 odcinek,3.... No ale im dalej to co raz z większym rozczarowaniem stwierdzałem jak to się wsyzstko toczy. A mianowicie walki oraz nieletni bohaterowie (szczególnie blondynka). Wielkim plusem jest dla tej serii postać Shinoy (strasznie fajny charakter którego dawno nie uświadczyłem) oraz Guren (?). Opening przypadł mi do ucha na tyle, że nie pomijam go :P Co do endingu... Nie wiem jak wy, ale czy on czasem na początku nie brzmi jak OST z Death Note'a ? Słowo daję, brzmi identycznie. Na pewno obejrzę do końca ale nie sądzę bym dał temu tytułowi więcej niż 7. Ma być 2 sezon, ciekawe...

giphy.gif

Trochę spóźnione, ale co tam :D

Najlepszy odcinek = 1 <3

Potem już słabiej.... Dopiero od 10 do 12 zaczęło się coś dziać. Szkoda, że walki były krótkie oraz animacja podczas nich raziła w oczy :(

Plusy:

OP,ED (nie mogę się doczekać jakie będą w 2 sezonie)

Bohaterowie - w większości przypadków byli spoko (mowa tutaj m.in. o Higari)

Nie było ecchi

Kreska taka sobie

7/10 za 1 sezon

PS. Asuramaru to chłopak? Co nie? xD

Edytowano przez Sil√eR

Trochę spóźnione, ale co tam :D

Najlepszy odcinek = 1 <3

Potem już słabiej.... Dopiero od 10 do 12 zaczęło się coś dziać. Szkoda, że walki były krótkie oraz animacja podczas nich raziła w oczy :(

Plusy:

OP,ED (nie mogę się doczekać jakie będą w 2 sezonie)

Bohaterowie - w większości przypadków byli spoko (mowa tutaj m.in. o Higari)

Nie było ecchi

Kreska taka sobie

7/10 za 1 sezon

PS. Asuramaru to chłopak? Co nie? xD

Tak, chłopak ;d

Edytowano przez charlie120

IDcncno.png

Ja porzucilem to anime po pierwszym odcinku bo nie widzialem w nim potencjalu. Nie przypadaja mi do gustu postacie dzieciece, a tutaj cala seria jest na nich oparta :) Warto?

@Hemingway

Dzieciaki w anime. Nic nowego xD Krul Tepes - lolitka. Asuramaru TRAP  ... chociaż tutaj anime oparte na dzieciach jakoś mnie tak bardzo nie urażało. Dorośli nie żyją, zostają same dzieci, które wampiry porywają. To nadaje trochę więcej.... dramatu? no i ta akcja na końcu 1 odc. <3

Polecam zobaczyć przynajmniej 3-4 odc. Naprawdę nieźle się zapowiadało a wyszło tak sobie. Później trochę sielanki, troszeczkę dramatu, słabiej...jakieś tam walki były z wampirami, ale krótkie, mizerne. Dopiero zaczęło się coś dziać pod koniec - była akcja 10,11 odc. : animacja (najbardziej podczas walk) mogła być lepiej wykonana.

Wydaję mi się, że to trochę wszystko za szybko się potoczyło. 

*SPOILERY*

Scena z pojedynku : 

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/originals/12/b5/44/12b5443047e8de4240fcd2e3c2dfab2f.gif o.O

Inny pojedynek. Tutaj już trochę lepiej według mnie to zrobione : 

https://www.youtube.com/watch?v=GVOtxtc5r8o#t=4m45s do 5:03 

Edytowano przez Sil√eR

Ashuramaru TRAP 

NIEE! To nie może być TRAP! Może to jakiś błąd na wiki jest i powinna być inna płeć xD

@Burned123

a co spodobał Ci się Ashuramaru na początku? xD Niestety to prawda, ale jakoś mnie to bardzo nie zaskoczyło. Kwestia przyzwyczajenia :D ­

Edytowano przez Sil√eR

a co spodobał Ci się Ashuramaru na początku? xD Niestety to prawda, ale jakoś mnie to bardzo nie zaskoczyło. Kwestia przyzwyczajenia :D ­

Może ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Po prostu trudno mi sobie wyobrazić "TO" jako faceta.. Japońce to jednak mają zrytą banię

WTF To Ashuramaru jest facetem xD? *zmienia tapete*

Poza tym anime mi się podobało dałem 8/10.

OP i END nie są w moim stylu i jakoś mi się nie podobały, jednakże czekam na 2 sezon :D

Jeżeli ktoś postanawia porzucić, bo małolaty głównymi bohaterami niech obejrzy do 3-4 odcinka jak ktoś pisał wyżej.

MAL

Uwielbiam "znawców" , którzy nakładają swój styl gry innym. Każdy ma własny styl i upodobania... Trzeba je tylko odkryć.

Mi akurat anime przypadło do gustu, ale zgodzę się z @Sil√eR, animacje walk do najlepszych nie należą.

Wiele osób narzeka na zakończenie pierwszej serii, jednak mi się bardzo podobało, szczególnie ostatnie minuty ost. odcinka ^.^

vote for torchan !

fuck the chinese hacking group!

Jak dla mnie super anime. Też uważam, że to nie był stracony czas.

Po ostatnim odcinku wyczekuję drugiego sezonu, dzięki za informacje. ;)

@Ref, a co tam! ;)

Opis ostatniego odcinka drugiego sezonu etc.

Więcej mocy Yuu i jakby jeszcze Krul coś pokazała epickiego:D to w ogóle byłoby super, ale w ogóle co się tam działo. Wszyscy na wszystkich, Ci uciekają, Ci gonią, tamci znowu innych atakują haha. Nie spodziewałem się, że Ferid x Bathory się rzuci na Krul haha. Tepes ma dednąć? No dobra, chociaż zabiła Bathorego... Bathory żyje? No ja pieprzę... +2 do zdziwienia ale -2 że dała się tak potraktować, trochę ją zeszmacili. Dała się podejść Feridowi, który ją ugryzł?! No bez jaj, może jakby to zrobili szybciej, to lepiej by wyglądało.... może Tepes nadal żyje? Całkiem możliwe bo tak łatwo by przegrała?! hmm...

Manga się kończy w momencie kiedy

Yuu uwalnia swoją moc

Czyli od połowy ostatniego odcinka, bajka idzie własnym torem... a może tak samo będzie w mandze? Będę stale obserwował. 

Porównując drugi sezon do pierwszego: 

+ Ciut lepsza animacja

+ Więcej walk / akcji

+ Równie dobry ostatni odcinek + lepsze zakończenie. Na trzeci sezon czekam bardziej niż czekałem na drugi xD

+ Cool OST

- gorszy opening i ending

Mam nadzieję, że:

- W ogóle zrobią kontynuacje
- Że będzie 2-3x lepsza niż poprzednie sezony
- Że go nie zepsują, tak jak w przypadku K Project.. ale pewnie nawet i wtedy bym oglądał :P

Czekam na Waszą opinię :P
Ocena: 8-8,5/10
Edytowano przez Sil√eR

Spodziewałem się czegoś lepszego niż w s1, a wyszedł totalny bubel.

Dziwi mnie w ogóle jak to może się komukolwiek podobać, rozumiem że dano na ekran Crowley'a i wszyscy piszczą z podniecenia, ale.. serio?

Animacja wyglądała gorzej niż w s1, przynajmniej w tych zwykłych momentach kiedy postacie rozmawiały czy gestykulowały rękoma etc.

Akcja potoczyła się bardzo szybko, bez przybliżenia wydarzeń z LN to wszystko jest jakieś mdłe i bez żadnego sensu.

Pomijając, że ostatni odcinek różnił się znacznie od wydarzeń z mangi (ch40) to soundtracki jakoś ratują to anime.

Dałbym 6/10, ale chyba lepiej będzie jak się powstrzymam.

//Edit

Stawiam limit lajków, że Chapter 41 mangi pójdzie zupełnie inną drogą niż anime (oczywiście wyjdzie to na dobre).

Z resztą zostało już powiedziane, że anime nie będzie spoilerować wydarzeń z mangi, więc nie ma opcji żeby było inaczej.

Edytowano przez TheMadMan9512

417711489342956987022.png

Jak dla mnie anime jest dobre. Wreszcie miałem co oglądać, bo w tym sezonie nic ciekawego jeszcze dla siebie nie znalazłem. Nie ma co tu się zbędnie rozpisywać moja ocena to 7/10.

.

@TheMadMan9512

Na początku źle popatrzyłem i się zdziwiłem, że Mad wystawił 9/10 xD

Ja wciąż w pamięci mam to jak Guren leciał niczym kartka papieru w 1s także... ­Co do gestykulowania, no w tym coś może być.

Psycho fanki-yaoistki były raczej zajęte paringowaniem Mikaeli i Yuu także Crowley był na drugim planie, a może piszczały tu i tu? :P Jeśli chodzi o jego moc, no do najsłabszych nie należy. 

Inaczej w anime niż w mandze =/= gorzej mimo tego jestem bardzo ciekawy.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...