Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pomoc w sprawie warzyw, owoców!


lapeczka

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam na wstępie proszę o poważne odpowiedzi, nie masz nic mądrego do napisania ? To nie pisz nic wyjdź z tematu. 

 

Moja mama 5 miesięcy otworzyła swój własny sklep z warzywami, owocami czasami sprzedasz jej idzie dobrze ale są takie tygodnie że musi wyrzucać warzywa i owoce lub jak się jeszcze nadają to daję tym co nie mają pieniędzy żeby kupić. 

1. Znacie sposoby jak można przedłużyć czas warzyw i owoców żeby nadawały się na sprzedaż ?
2. Macie jakieś pomysły żeby zachęcić bardziej do kupna ? reklama, jakieś informacje w sklepie itp ?

 

Bardzo dziękuje za pomoc i proszę tylko o poważne odpowiedzi! Pozdrawiam. 

Opublikowano

1. Przechowywać w chłodnym miejscu zawinięte w folię aluminiową, jeżyny przepłukać roztworem octu 1:10 i do lodówki, zamienić plastikowe woreczki na papierowe torebki, korzenie można mrozić.

2. Założyć stronę na facebooku z atrakcyjnymi zdjęciami, informacjami o zniżkach i promocjach, może przepisy z wykorzystaniem sprzedawanych produktów. Do strony tej wykupić sponsorowanie.

tumblr_inline_nt05diSJ3v1r02w2j_500.gif

Opublikowano

Witam na wstępie proszę o poważne odpowiedzi, nie masz nic mądrego do napisania ? To nie pisz nic wyjdź z tematu. 

 

Moja mama 5 miesięcy otworzyła swój własny sklep z warzywami, owocami czasami sprzedasz jej idzie dobrze ale są takie tygodnie że musi wyrzucać warzywa i owoce lub jak się jeszcze nadają to daję tym co nie mają pieniędzy żeby kupić. 

 

1. Znacie sposoby jak można przedłużyć czas warzyw i owoców żeby nadawały się na sprzedaż ?

2. Macie jakieś pomysły żeby zachęcić bardziej do kupna ? reklama, jakieś informacje w sklepie itp ?

 

Bardzo dziękuje za pomoc i proszę tylko o poważne odpowiedzi! Pozdrawiam. 

Jak coś jej nie schodzi to niech zrobi przecenę o 1/2 lepiej zarobić połowę niż stacić wszystko.

Opublikowano

2. Organizujcie promocje np. drugi kg za pół ceny, zniżki np. 20% taniej przy zakupie 2 kg owoców/warzyw.­ Albo dawajcie jakieś gratisy przy zakupie. To na pewno zachęci kupujących.

Opublikowano

1. Jeśli jest opcja, to dobudować jakieś chłodne pomieszczenie lub kupić lodówki i tam przechowywać warzywa(nie wszystkie!) i owoce. Oczywiście trzeba pamiętać o tym, że nie każdy owoc/warzywo może leżakować obok siebie...

Jak już wspomniano wyżej, owoce sezonowe jak truskawki czy też maliny/jeżyny można przepłukać w roztworze octu co wydłuży ich żywot nawet o kilka dni - oczywiście muszą być przechowywane w lodówce.

Zioła i sałaty też należy przechowywać w lodówce, jeśli nie macie, to trzeba je regularnie opryskiwać zimną wodą, a w szczególności sałatę.

 

Warzywa i owoce mogą się psuć szybciej przez to, że leżą obok siebie... Jabłka i brzoskwinie, to najlepiej wystawić w skrzyni przed sklepem albo umiejscowić je z dala od innych owoców/warzyw gdyż podczas dojrzewania wydzielają etylen, który przyśpiesza dojrzewanie innych owoców.

 

Etylen, to też mały plusik :) Przykładowo pomidorki... na giełdach warzywnych masz tego pełno, najczęściej te najmniej dojrzałe są trochę tańsze niż te już wybarwione, dlatego też możesz zaoszczędzić te kilka groszy i kupić mniej dojrzałe. Następnie do kartonu wrzucić przekrojone jabłko albo przeciętego banana, po kilku godzinach będziesz już widział efekt.

Wracając do zastosowania jabłek, jeśli ziemniaki szybko kiełkują, to wrzuć do worka kilka jabłek :)

 

Nie chce mi się rozpisywać na temat każdego owocu/warzywa, jeśli chcesz, to napisz jaki towar najczęściej wyrzucacie, a postaram się jakoś pomóc.

 

2. To jest temat rzeka...

Przede wszystkim dobra lokalizacja, zdecydowanie jak najdalej od wszelakich marketów gdzie cenny są nieraz niższe niż na giełdach warzywnych gdzie sklepikarze kupują towar. Dobry punkt, to już połowa sukcesu.

 

Zachęcić do kupna możesz poprzez towar. Klient nasz pan jak to mawiają, są tacy co wolą wydać więcej ale mieć najładniejszy towar, a są tacy co wolą kupić tańsze warzywa drugiej kategorii.

Sam siedzę w warzywach, handluje pomidorami i ogórkiem na WGRO w Poznaniu. W swoim "asortymencie" mam kilka rodzajów i kategorii pomidorów/ogórków, wszystko przez specyfikę klientów jak już wspomniałem wyżej.

Jedni wolą pomidory malinowe, jedni zwykłe. Mam klientów co kupują tylko "PW "- pomidory ze skazą albo przerośnięte "gargamele". Wszystko zależy od klienta... Może jakaś żywność ekologiczna?

 

Jeśli chodzi o reklamę, to standardowo jak w każdym warzywniaku tablica przed sklepem.

819531478353821175209.gif

Opublikowano

Odwołam się do drugiego punktu. Najważniejsza jest reklama, rozgłos. Zainwestujcie w jakiś ciekawy, przyciągający baner, zapraszajcie ludzi na ulicy - możecie częstować Waszymi owocami przechodni i zachęcać do kupna, postarajcie się o miłą atmosferę. 

Pomijając jednak to.. Nie ukrywajmy, społeczeństwo polskie jest biedne, kocha przeceny, zniżki. Bawcie się promocjami i cenami, wprowadzajcie co jakiś czas bonusy w postaci dodatkowych owoców/warzyw za odpowiedni zakup, stosujcie promocje na dany produkt etc. 

Liczy się pomysł, a to już Wasza intencja. 

~ ~

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...