Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Internet do telefonu przez usb ? Tak to możliwe


xWeRix2k15

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciał bym wam zaprezentować program który umożliwia udostępnianie internetu z komputera do telefonu poprzez usb, dużo osób się o to wypytuje tak to możliwe !

 

 

Internet możemy udostępniać na wiele sposobów. Jeżeli nasz smartfon jest podłączony do sieci mobilnej lub do sieci WiFi, a w naszym komputerze zabraknie połączenia z Internetem, to wystarczy, że podłączymy urządzenie z Androidem do komputera za pomocą kabla USB i uaktywnimy opcję “tetheringu”. Dzięki niej komputer będzie korzystał z aktywnego połączenia w smartfonie.

 

Możemy także odwrócić sytuację i udostępnić połączenie internetowe z komputera do naszego smartfona, również przez kabel USB. Jest to tzw. odwrotny tethering i umożliwia udostępnianie połączenia internetowego z PC do Androida. Pokażemy oba scenariusze.
 
Udostępnienie połączenia z PC do Androida przez kabel USB
 
Abyśmy mogli udostępnić nasze komputerowe łącze internetowe do Androida za pomocą kabla USB, będziemy potrzebować przede wszystkim dwóch rzeczy: roota na Androidzie oraz programu na Windowsa o nazwie Android Reverse Tethering. Link do programu http://www.download.net.pl/1772712/android-reverse-tethering/
 
Jeśli mamy zrootowanego smartfona lub tablet, to kolejnym krokiem jest wejście do ustawień w Androidzie i włączenie opcji debugowania USB. W tym celu przechodzimy do “Ustawienia”, wybieramy “Opcje programistyczne” i zaznaczamy “Debugowanie USB”. Po wykonaniu tej operacji podłączamy smartfona do komputera.
34ys0o0.png
 
Debugowanie USB w Androidzie
 
Kolejnym krokiem jest uruchomienie aplikacji Android Reverse Tethering. W górnej części okna aplikacji znajdziemy dwa pola - “Select a device” oraz “Select DNS to use”. W pierwszym polu wybieramy nasze urządzenie (może mieć dziwną nazwę składającą się z długiego ciągu znaków). W drugim wybieramy adresy serwerów DNS z listy.
4kut5l.jpg
Android Reverse Tethering - główne okno programu
 
Aby upewnić się, że wybieramy dobre serwery, należy wcisnąć przycisk “Check”, który sprawdzi działanie DNS. Jeżeli obok niech pojawi się komunikat OK, to znaczy, że możemy je wybrać.
 
2ui9ox0.jpg
 
Android Reverse Tethering - wybór serwera DNS
 
Po wybraniu urządzenia i serwerów klikamy w przycisk Connect. Rozpocznie się łączenie ze smartfonem i udostępnianie usługi. W Androidzie zostanie zainstalowana aplikacja o nazwie USB Tunnel, która jest za to odpowiedzialna. Jeżeli SuperUser wyświetli prośbę o wydanie zgody na udostępnienie aplikacji “USB Tunnel” uprawnień, to klikamy w “Zgódź”.
ettqmt.jpg
 
Android Reverse Tethering - łączenie z urządzeniem
 
Może się zdarzyć, że za pierwszym razem nie zadziała udostępnianie. Wtedy należy wyłączyć program i uruchomić go ponownie. Po połączeniu okno "Progress" zniknie, a my będziemy mogli korzystać z Internetu w smartfonie.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
Udostępnianie internetu z Androida do komputera
 
Ta opcja jest zdecydowanie łatwiejsza, nie wymaga roota i możemy wykonać ją bez najmniejszych problemów. Możemy udostępnić zarówno łącze mobilne jak również to, do którego jesteśmy podłączeni przez WiFi.
331m2vd.jpg
 
Podłączamy smartfona do komputera przez kabel USB, a następnie udajemy się do ustawień. W sekcji “Sieci zwykłe i bezprzewodowe” przechodzimy do opcji “Więcej...”. Znajdziemy tutaj opcję “Tethering i punkt dostępu”. Wybieramy, a następnie wskazujemy opcje “Tethering przez USB” i czekamy na udostępnienie Internetu do komputera.
 
No i to by było na tyle, lecz pamiętajcie musicie mieć ZROTOWANEGO ANDROIDA, wszelkie pytania pisać pod postem 
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Panowie w Android Reverse Tethering w Select a Device nic mi sie nie wyświetla pusto :/ , w Select DNS to tak  a w Device nic :/ czemu ? prosze o odp z gory thx

Opublikowano

Pisałem już taki poradnik z reverse tetherning, jak wrócę to go znajdę

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

O kurna stary dzięki tobie urodziłem się jeszcze raz ja już ide sprawdzać ten patent ! Dzięki !! Z*******y poradnik

  • 4 tygodnie później...
  • 2 lata później...
  • 2 lata później...
Opublikowano

Temat został przeniesiony do kosza.

Powód: Zdjęcia wygasły, sposób nie działa na większości nowych urządzeń. 

 

Jeśli uważasz, że ten temat nie powinien się znaleźć w koszu, bądź jesteś jego autorem i chciałbyś go zaktualizować skontaktuj się z moderatorem lokalnym działu Elektronika. 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...