Skocz do zawartości

Gildia w Guild Wars 2

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Działamy nieprzerwanie od 2011 roku. Na samym początku można było nas spotkać w World of Warcraft, jednak w 2012 podjęliśmy decyzję o przeniesieniu się do Guild Wars 2, w które gramy po dziś dzień.

Tworząc Aiwe zależy nam na budowaniu gildii z prawdziwego zdarzenia. Czyli przyjaznej, aktywnej, dobrze zorganizowanej i rozwijającej się. Zdecydowanie daleko nam do masówki - unikamy przepełniania gildii setkami losowych osób. Wychodzimy z założenia, że lepiej mieć trochę mniej graczy, ale za to takich, którzy będą tworzyć zgraną paczkę. 

Zainteresowany/a? Zapraszamy na naszą stronę: Aiwe.eu

Edytowano przez Xar1387

Pani Kasia

Polecam gildie, sam w niej nie byłem, ale usłyszałem wiele dobrego na jej temat. W sumie sam bym doszedł, ale jakoś nie mam czasu na grę, co dopiero na RolePlay.

Pani Kasia

Przybliżcie mi na czym polega RolePlay, o gildii słyszałem, aczkolwiek byłem członkiem [POL] Guardian Brigade.
Aktualnie nie gram W GW2, ale możliwe, że po wyjściu dodatku wrócę i jakąś gildię można by odwiedzić ;p

"The only person you should try to be better than is the person you were yesterday."

Przybliżcie mi na czym polega RolePlay, o gildii słyszałem, aczkolwiek byłem członkiem [POL] Guardian Brigade.

Aktualnie nie gram W GW2, ale możliwe, że po wyjściu dodatku wrócę i jakąś gildię można by odwiedzić ;p

RP polega na wcielaniu się w postać, dosłownie. Na TS czy na chatcie gry nie jesteś ''sobą'' tylko postacią, którą grasz, wymawiasz kwestie takie jakie twoja postać by powiedziała, a nie ty. Często tworzy się całą historie swojej postaci, a na chatchie gry, czy TS są odgrywane tak zwane Sesje RolePlay.

A no RP to taka gra fabularna - tak jak w GW2 robisz swoją postacią personal story, tak w RP jest o tyle lepiej, że to Ty w pełni decydujesz o tym jak zachowuje się Twój bohater oraz kreujesz go na takiego, jaki Ci się wymarzył. Przykładowo - gra nie da Ci możliwości zostania wielkim piratem, posiadania własnej załogi i statku, prawda? W RP możesz to osiągnąć. I jest to wszystko o tyle ciekawsze, że podczas RP obcujesz z żywym graczem - nie jakimś NPC.

U nas wygląda to tak, że RolePlay dzieli się na:

-Eventy w grze, które zapisujemy w wiadomości dnia (zrobiliśmy z niej taki kalendarzyk), a dokładne ich opisy znajdzie się na forum w specjalnym dziale. Eventy czasem są pojedyńczą historią, a nie raz też ma miejsce ciąg wydarzeń - wtedy przeobrażają się w takie hm... kampanie. Postacie odgrywane są na czacie /s

-Spontaniczne RP w grze, polegają na tym, że ludzie zbierają się w jakimś miejscu i po prostu odgrywają swoje postacie - różne rzeczy mogą się na takich Rp wydarzyć.

-Forumowe (PBF), czyli sesje typowo pisane, które nie odbywają się w czasie rzeczywistym. Wiele osób chwali sobie takie rozwiązanie, bo może się zastanowić nad swoimi postami itp. Dział forumowych RP jest dostępny do wglądu dla wszystkich, nazywa się "Clima" więc można sobie śmiało zobaczyć.

-Sesje głosowe, czyli takie organizowane na naszym serwerze TS3. Mamy nagranych kilka starych sesji, może nie są najlepszej jakości, ale z pewnością pokazują mniej-więcej o co w nich chodzi. https://aiwe.eu/filmy.htmltutaj na naszej stronie znajdziesz parę nagrań.

Także jest w czym wybierać - każdy zainteresowany RP znajdzie coś dla siebie :) Ogólnie samych RP nie brakuje, bo odkąd pamiętam, bardzo dużo ich nasi gracze zapisują. Na ten przykład w obecnej chwili rozpisanych jest ich aż 11. Nie licząc w to spontanów...

Swoją drogą jako, że nie samym RP żyjemy, to na czacie /g prowadzimy normalne rozmowy. Tak samo na forum poza działem RP, mamy też takie, w których prowadzimy normalne dyskusje. To samo na TS - są pokoje od RP, jak i innych trybów.

Jak idziemy na PvE/PvP, to skupiamy się właśnie na tym :) Swoją drogą oba te tryby idą nam całkiem nieźle.

W PvE ludzie robią dungi, fraktale, misje gildyjne.

W PvP posiadamy własną arenkę, organizujemy wewnątrzgildyjne turnieje (planujemy też coś dla polskiego community), gramy rankedy.

Ach, gdyby jeszcze się pojawiło pytanie o to, ile osób mamy zwykle online,

to zwykle jest to 10/20/30+, zależnie od pory i dnia. Wszystkich osób trzymamy się 80+, nie więcej

A wczoraj mieliśmy praktycznie połowę gildii online - myślę, że to niezły wynik :D

Edytowano przez Xar1387

Pani Kasia

chyba jedyna polska gildia RP, ale pve lepiej stoi u GoT czy OPF ;)

o WvW nie mowie bo na blacktide nie ma w zasadzie gildi na to nastawionej

Edytowano przez XJ9 

­

chyba jedyna polska gildia RP, ale pve lepiej stoi u GoT czy OPF ;)

Hm, w sumie PvE obecnie w GW2 nie jest jakoś bardzo wymagające, więc nie wydaje mi się, żebyśmy pod tym względem odstawali. Ta gra ewidentnie nie stawia na ten tryb (co mi w sumie jakoś specjalnie nie przeszkadza).

Dungi robimy wszystkie, fraktali na najwyższych lvlach u nas nie brakuje, a zrobienie wszystkich misji gildyjnych zajmuje jakąś godzinkę :P Żadne wyzwanie.

Kiedyś graliśmy w WoWa - tam PvE było wymagające i raidowanie szło nam naprawdę dobrze - progresem przewyższaliśmy wiele gildii nastawionych na PvE.

Także jeżeli tutaj pojawi się jakiś wymagający content PvE, to z pewnością również się nim zainteresujemy :)

Aczkolwiek warto zauważyć, że w GW2 twórcy stawiają na rywalizację w PvP i w tym trybie na bank znajdą się polskie składy z wynikami lepszymi od nas.

Mimo wszystko parę polskich gildii udało nam się spotkać na rankedach i pokonać, także nie ma źle :)

Edytowano przez Xar1387

Nowa funkcja -

interaktywny atlas fabularny

tZFq7K4.jpg

Na mapie są zaznaczane ważne dla gildii punkty - ma ona pokazać jaki wpływ na świat Guild Wars wywarła gildia Leth mori Aiwe.

Znajdziecie ją na naszej stronie: AIWE.EU

Wysatrczy kliknąć na obrazek "Atlas fabularny" - ten nad menu, a zostaniecie przeniesieni na stronę z atlasem.

(jeżeli nie pokazuje Wam obrazka, to wystarczy, że odświeżycie stronę)

Edytowano przez Xar1387

Pani Kasia

vw9EyPp.pngProfesje z GW2 w RP - możliwości i ograniczenia

Profesje w uniwersum GW2 są dość specyficzne i nie każdy od razu wie, na co może sobie pozwolić, czy w jaki sposób rozbudować fabularnie swoją postać. Z myślą o takich osobach z gildii powstało wstępne kompendium wiedzy dotyczące klas, które znajdziecie TUTAJ. Ten wątek będzie w miarę czasu coraz bardziej rozbudowywany, by rozwiać wszelakie wątpliwości naszych graczy.

Aiwe.eu

Edytowano przez Xar1387

Jak można wstąpić w wasze szeregi ;p ?

stoj w lions arch pod mystic forgem, zawsze ktos tam stoi z LmA, zawsze

­

HaGWTJ9.pngUniwersum GW2 - Kompendium wiedzy
Z myślą o naszych nowych graczach RP, tworzymy kompendium wiedzy, w którym na bieżąco będą dodawane różne ciekawostki dotyczące uniwersum GW2. Znajdziecie je pod tym linkiem na naszym forum.

Aiwe.eu

Edytowano przez Xar1387

To może być ciekawe... Dawno już nie włączałem gw2, ale może wrócę, żeby się trochę pobawić w roleplay ; )

tumblr_nfdma8dqRF1rsmn59o2_r2_500.gif

Małe, spokojne portowe miasteczko żyjące swoim tempem, w którym na pierwszy rzut oka wszyscy się znają. Dni leniwie się toczą, a mieszkańcy nie mają większych zmartwień - poza tymi, które przynosi im codzienne życie. Garenhoff zdaje się być skutecznie chronione przez magię tamtejszego Władcy - maga Isgarrena. Ot czasem jakiś z mieszkańców "odchodzi" bez słowa, acz powszechnie uznawane jest to za znudzenie tego typu życiem i chęć poznania szerszego świata. Cóż, pogłosek o młokosach, którzy z dnia na dzień zabrali swój drobny dobytek i wyruszyli w nieznane nie brakuje, dlatego nikt się tym przesadnie nie martwi.

Jest to seria eventów, w której nasi gracze wcielą się w rolę mieszkańców wcześniej wspomnianego Garenhoff. Co więcej - grupie zostaną przydzielone konkretne role takie jak: zwykły mieszkaniec, łotrzyk, czy strażnik więzienny, zatem poza odgrywaniem codziennego życia w tamtejszej miejscowości, na naszych bohaterów będzie czekało wiele ciekawych zdarzeń

AIWE.EU

Gramy w Icewind Dale - Rozdział II - Smocze Oko #1

W skład drużyny wchodzą: Xar, Rozczos, Xarv, Vincent, Iscar, Kenjase

Wstępne nagranie. Lapek mi nie odpalał gry geforcem a intelem, dlatego jakościowo bez szału (chociaż i tak nieźle wyszło), do tego odgłosy gry po angielsku. No i cała nasza rozgrywka była trochę taka organizacyjna. Ale bez obaw następne już będą takie jak powinny smile.png Plan jest taki, by mieć na YT całą naszą przygodę. Trochę szkoda, że nie ma nagrań od samego początku gry - wtedy to streamowaliśmy - no ale daleko nie zaszliśmy więc nic straconego... wink.png

Aiwe.eu

Edytowano przez Xar1387

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...