Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Szpiegowanie. A co Ty o tym sądzisz ?


Anon1m0wy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Używam TorGuard, zawsze ustawiam sobie jakiś kraj i cisnę, obecnie jestem z Istanbulu.

Mogę zmieniać sobie adresy IP jak chce i kiedy chce :)

 

93249141987680356551.jpg

 

I mogą mnie pocałować w d... e

 

Maskujesz tylko swoje IP, ale jeśli prowadzisz fb pod swoim imieniem, nazwiskiem, podając jakieś dane typu miejsce zamieszkania i nawet zdjęcia to facebook już trochę o Tobie wie.

 

Nie mam nic na sumieniu, więc o co mam się martwić? Wykorzystają moje zdjęcia do czegoś? Raczej nie. Ktoś będzie czytał moje wiadomości? Wątpię. Jest tyle osób na świecie i czemu akurat mnie mieliby prześledzić (i co im to da). Reklamy spersonalizowane mi wyświetlą? Mam adblocka, dziękuje. 

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Nie chodzi o to że każdego z nas śledzą, chodzi o to że jeżeli wyniknie taka potrzeba, jeżeli będziemy mieli problemy które będą wymagały więcej danych na nasz temat, organy śledcze zawsze mogą skorzystać z takich danych, co może się odbić na naszą niekorzyść. tu chodzi o grubsze sprawy, nie jakieś wchodzenie na porno itd.

 

Wyobraźmy sobie że zostało popełnione przestępstwo na tle pornografii dziecięcej, jest wiele takich przypadków, za pośrednictwem takich serwisów, można wskazać szybko czy

dana osoba jest faktycznie podejrzana, można wywnioskować z archiwum przeglądania i korzystania z serwisów internetowych przez taką osobę, opublikowane treści i wiele innych danych które w sądzie są dowodami kluczowymi, tak więc im więcej tym lepiej.

 

Nikt nas nie śledzi za to że idziemy do biedronki po worek ziemniaków.

Opublikowano

Aktualnie jesteś w internecie, więc i tak jesteś automatycznie infiltrowany. 

Nic się nie zmieni od nowego roku.

Opublikowano

Nie mam go, niepotrzebny mi jest do szczęścia :) Usunąłem z rok temu i nie zamierzam zakładać ponownie. 

 

Nie masz konta na FB i masz wyje* albo masz nadal i musisz się liczyć z czymś takim. Miejmy nadzieję że to szpiegowanie przyczyni się tylko i wyłącznie do czegoś dobrego.

Wykorzystywanie gdzieś indziej naszych danych? Niektórzy podają swój numer telefonu.. no tego by chyba nikt nie chciał, ale wiele osób (mam tu bardziej na myśli dzieci, nastolatków) którzy sami udostępniają / chwalą się zdjęciami z imprezy itp. Tego jest masę 

Normalnie będąc w internecie i tak jesteśmy infiltrowani stale jak to napisał mój przedmówca także nic nowego. Internet - niesie ze sobą pewne udogodnienia ale też może się przyczynić do naszej zguby.

Facebook jakby podał na początku to wszystko - że będzie robił to, tamto, szpiegował itp. to pewnie nikt by nie zrobił tam konta

Opublikowano

To się uśmiałem. Troszku poleciałeś z tymi uprawnieniami. Faktyczne uprawnienia fb

Device & app history - Aplikacja fb wymaga Messengera, więc żeby to sprawdzić, musi mieć dostęp do uruchomionych appek

Identity - login i hasło muszą być gdzieś trzymane, nie? Dla łatwości edycji, te dane trafiają do zakładki "Konta" w ustawieniach, w celu łatwiejszej edycji i synchronizacji

Calendar, Contacts, SMS, Phone - część osób używa fb jako jednej apliakcji, która służy do trzymania kontaktów, smsowania, dzwonienia i kalendarza

Photos/Media/Files - żeby wrzucić fotkę na fejsa chyba potrzebny jest dostęp do plików

Camera - automatyczny upload zdjęcia bez zapisywania w pamięci telefonu

Microphone - notatki głosowe motzno

Wi-Fi - appka musi wiedzieć, czy ma dostęp do neta

Device ID & call information - ta opcja brzmi groźnie, ale wystarczy przeczytać opis, który brzmi tak:

 

 

Jeśli dalej uważasz, że te uprawenienia są niepotrzebne, to już tłumaczę. Device ID jest potrzebne, byś mógł sprawdzić na jakich urządzeniach jesteś zalogowany do facebooka, a cal information to w przypadku dzwonienia przez fb przed jego wykonaniem należy sprawdzić, czy przypadkiem w tej chwili nie wykonujesz połączenia.

Reasumując, uprawnienia appki fb są szerokie, ale równie szerokie są jej możliwości. Ale skąd żeś wziął to o USB, to nie wnikam, serio. Poza tym, nikt nikomu nie każe używać appek. Można korzystać z interfejsu webowego, czyli przez przeglądarkę.

 

Wiesz chociaż, co to jest adres IP i po co się go używa? IP można przyrównać do adresu, pod którym mieszkasz(nie mylić z lokalizowaniem po IP), albo twojego identyfikatora w sieci. Do adresu IP na większośći for i stron ma dostęp wyłącznie admin(na kilku stronach spotkałem się z publicznym aresem ip, ale to naprawdę promil, jak nie mniej). Wyobraź sobie sytuację, ze pewien osobnik(cały czas ten sam) spamuje na stronie, zakładając kolejne konta. Co wtedy, jako administrator byś zrobił? Ano zbanował IP

 

@Anon1m0wy czapka z folii zrobiona?

 

 

@Aśparte

Heh, z tym USB nie żartowałem, mogę dodać ss w którym pokaże do czego ma dostęp Fb na moim tablecie, i właśnie jest tam wymienione USB. 

I dodam ze z tą czapeczka to troszkę pojechałeś. 

Opublikowano

Powiedzmy sobie szczerze... Nigdy nie lubiłem facebooka, miałem ajkieś tam pseudo konta żeby popisać ale jeśli ma wejść coś takiego leci z automatu delete.

 

 

Opublikowano

Chyba też się pożegnam z FB dla mnie to już jest jedna wielka patologia co tam się dzieje, jakieś linki do wirusów, czy zakup lajków 8zł - 1000 sztuk. Śmiech.

Opublikowano

Masz racje przecież Fb już współpracuje w różnymi służbami typu FBI i inne służby, w Polsce pewnie CBŚ i również inne służby. Śledzą nasz na każdym kroku, jeżeli masz lokalizacje w telefonie to oni wiedzą każą Twoją drogę z pracy do domu i gdzie się przemieszczasz, oni wiedzą po prostu wszystko o nas, gdzie idziecie gdzie jesteście. 

Niech współpracuję. Zmniejszy to przynajmniej % przestępczości na świecie. ;) Trzeba być coś nie teges żeby panikować z tego powodu. Niech sobie śledzą. Większości to nie przeszkadza, bo to najczęściej jest robione dla naszego dobra. :P Najczęściej, ale nie zawsze

 

@Szaki22 Tu masz 100% racji. Te linki do jakiś syfów to jest makabra i jeszcze prawie każdy w to kilka... I ten straszne niski poziom panujący na facebooku... To jest problem! A nie jakieś szpiegowanie. :D

Opublikowano

Wątpię, aby Fb był od początku tworzony z zamysłem szpiegowania. Widziałeś pierwszą wersję? Wiesz, jak działała? Szpiegowanie przyszło raczej z czasem, ilością użytkowników i zainteresowaniem serwisem. Trzyliterowe służby zażądały tylko dostępu do tych danych i ewentualnie kazały dopisać coś jeszcze. Taka jest moja teoria.

 

Nie chodziło mi o chwalenie się zamiarem dokonania aktu terrorystycznego, a o używanie go jako narzędzia do komunikacji (całkiem wygodnego). Albo do planowania zamachu. Albo przez przypadek ktoś szepnie jakieś słówko o swoich zamiarach.

Swoją drogą, fajnie by było to sprawdzić. Zacząć pisać z kimś na Fb o zamachu i oczekiwać jakiejkolwiek reakcji milicji / służb specjalnych / Facebooka. Osobiście próbowałem jedynie ze słowami kluczowymi - "nsa f**k airplane plane attempt isis fbi usa america united states white house obama barack try take kill boom down ak47 grenades rocket" i nic. :(

JA bym się tam bał.

 

 

W sumie, za rok, 2, góra parenaście/dziesiąt lat założę podobny serwis na skalę galaktyki. Będziemy na im rozmawiać z "kosmitami" i ludzi z naszej planety, a dane będą wysyłane do URKPGDM (Ultra rządowej komendy policji galaktyki drogi mlecznej)

 

Mam fb i jak takie prawa wejdą to podziękuję im za współpracę.

Jakby nie było jutra, jakby nie istniał czas, chwila to dziś sekunda, ale zegar dawno już zgasł...

Trzyma przy sobie nas tylko wspomnienie tego, jak było tu nam na początku

 

4875_blue.png [*] 30.09.2016r. [*] 9368_gold.png

 

 

 

 

Opublikowano

@Anon1m0wy haha to żeś trzasnął nowinę...

Przecież od dawna wiadomo, że android, windows phone, apple, facebook, google, dropbox itp używane są do szpiegowania.

A w Ameryce to w ogóle odawien dawna prawo zakazuje sprzedawania sprzętu bez backdoorów.

Taki nawet tani zwykły router za 30$ obowiązkowo będzie miał backdoora, żeby agent FBI w każdej chwili mógł sprawdzić co robisz.

 

 

A wracając do facebooka to chyba pamiętacie aferę z przed kilku lat, że gość wrzucił fotki (1 lepsze z googla) z różnych miejsc świata (Moskwa, Kubia, Vietnam, Chiny).

Chyba po 2 dniach pały mu wjazd do chaty zrobiły, myśleli że jest szpiegiem...

Opublikowano

Nie mam nic do ukrycia - wali mnie to.

 

Ciekawe przed czym się tak bronicie?Na serio myślicie że obchodzicie kogoś z "góry"?Jesteśmy tylko pionkami, jak beda chcieli cos o tobie wiedzieć to dowiedzą sie nawet jak masz nokie 3310i i mieszkasz w środku lasu bez pradu i wody.

Opublikowano

Nie mam nic do ukrycia - wali mnie to.

 

Ciekawe przed czym się tak bronicie?Na serio myślicie że obchodzicie kogoś z "góry"?Jesteśmy tylko pionkami, jak beda chcieli cos o tobie wiedzieć to dowiedzą sie nawet jak masz nokie 3310i i mieszkasz w środku lasu bez pradu i wody.

 

Też tak uważam, mimo że nie mam FB.

Nie wiem czy ich by obchodziło życie codzienne zwykłych ludzi.

636451494245979649038.gif

Opublikowano

Nie mam nic do ukrycia - wali mnie to.

 

Ciekawe przed czym się tak bronicie?Na serio myślicie że obchodzicie kogoś z "góry"?Jesteśmy tylko pionkami, jak beda chcieli cos o tobie wiedzieć to dowiedzą sie nawet jak masz nokie 3310i i mieszkasz w środku lasu bez pradu i wody.

[ zdanie niezgodne z regulaminem; cenzura ]

 

Może (jedynie) staramy się obronić przed potencjalnym wyciekiem danych? Tfu, nawet to nie jest konieczne. Wystarczy znajomość twojego loginu i hasła.

Facebook oraz Google zapisują dane z geolokalizacji na swoich serwerach - złodziej znający twoje hasło może bez problemu sprawdzić, kiedy nie ma cię w domu, gdzie TERAZ jesteś i na tej podstawie określić, KIEDY wrócisz. Ze zdjęć oraz wiadomości prawdopodobnie uda mu się wywnioskować gdzie trzymasz jakieś wartościowe przedmioty, albo jak one wyglądają (a nuż pochwaliłeś się znajomemu na PW jakąś porcelanową figurką wartą pierdyliard pieniędzy). Zobaczy go sąsiad - nie szkodzi. Przeczytał trochę wiadomości i wie o tobie dość sporo, więc na każde pytanie sąsiada "kim jesteś", "skąd", bla, bla odpowie śpiewająco.

Mało? O socjotechnice słyszałeś? To poczytaj.

Jeszcze mało? W styczniu, po zmianie regulaminu - już oficjalnie - Facebook będzie mógł zapisywać dane twojej karty kredytowej / debetowej [ WSZYSTKIE, RAZEM Z CVV ], wyciek danych == czyste konto.

Wróćmy jeszcze do tego złodzieja. Nie wiem, jak na Fb (tam niczego nie kupuję), ale w Google masz historię dokonanych transakcji, którą w każdej chwili możesz sobie sprawdzić. Tak więc na tej podstawie można sprawdzić, czy dużo kupujesz - jeśli tak, to znaczy, że biedny nie jesteś, a to z kolei znaczy, że warto zaryzykować i wynieść ci pół domu.

 

Ogólnie, jeżeli rzeczywiście masz tak idiotyczny tok rozumowania, to zainstaluj sobie GoPro na głowie, GPS na nadgarstku, mikrofon na piersi i 24/7 przesyłaj wszystkie informacje zebrane przez te urządzenia na ogólnodostępny serwer. Tak, żeby każdy mógł sobie to sprawdzić. Przecież nie masz niczego do ukrycia, prawda?

 

Dlaczego, wy kretyni, zakładacie, że dane zebrane przez Facebooka, Twittera, Google, whatever, mogą wykorzystać tylko stróże prawa?

ㅈㅈ.

Opublikowano

Kolega Up ma racje. 

Dane może wykorzystać każdy jak uda im się je wykraść, na 100% się założę że jakaś grupa hakerska zna backdoory do Facebooku i wykradną dane co się będzie z tym równało = puste konta, milion informacji, różne rzeczy o których ktos chciał żeby inni się nie dowiedzieli. 

Nigdy nie będzie pewnosći że FaceBook jest w 100% chroniony i nie ma żadnych luk. 

Opublikowano

Najpierw aby takie dane zostały wykorzystane, trzeba dokonać weryfikacji konta, połączyć konto google z płatnością karty tak nie mają możliwości do takich danych.

Opublikowano

Najpierw aby takie dane zostały wykorzystane, trzeba dokonać weryfikacji konta, połączyć konto google z płatnością karty tak nie mają możliwości do takich danych.

A co jak np ktoś ma żonę, i żona np chciała skorzystać z karty kredytowej męża i na FB zapytała go o pin ? 

Noo własnie prywatna wiadomość która nigdy nie powinna być ujawniona. 

Opublikowano

Pin jest niczym wartościowym bez karty :)

No tak ale jak to zostanie ujawnione to później może to zostać wykorzystane przeciwko tej osobie. W tych czasach jest bardzo dużo psychicznych ludzi. 

Nigdy nie wiesz z kim rozmawiasz lub kto siedzie po drugiej stronie internetu. 

Opublikowano

Jak bym miał tak myśleć to bym nawet bał się na mpc forum wejść bo by mnie namierzyli psychiczni ludzie.

Ale weź to pod uwagę że są ludzie którzy są tak właśnie myślą i się boją.  

Sa osoby które są tak "zabezpieczone" w internecie  że nawet namierzenie i zlokalizowanie nic nie da. 

Na YouTube jest taki jeden Buraczek Cebulaczek, Brzydki Burak. On doda filmik raz na jakiś czas i jest tak anonimowy że od początku istnienia na YT nikt nie wie kim jest wiedzą tylko tyle że jest mężczyzną z bardzo charakterystycznym głosem, uff choć nie wiadomo ze głos nie jest modulowany. 

W jednym ze swoich audiologów opowiadał jak on jest anonimowy, on nawet swoje konto youtube i google ma na sąsiada założone żeby nikt nie wiedział kim jest, ma specjalny numer przeznaczony do weryfikacji. Jest po prostu anonimowy i sam go podziwiam że bardzo dobrze mu to wychodzi. Nie wiem ile używa programów maskujących ip i innych ale jest bardzo dobry w tym. 

Opublikowano

Pin jest niczym wartościowym bez karty :)

Już raczej bardziej wartościowa jest karta bez pinu, można nieraz płacić bez pinu

Jeśli posiadasz kartę, albo zdjęcia obu jej stron, to nie potrzebujesz PINu. Wystarczy numer karty, data ważności i kod CVV. Za pewne spora część społeczeństwa nie interesująca się technologią i nie robiąca zakupów przez internet nie ma nawet świadomości, że ich kartą można płacić przez internet bez PINu (standardowo ta usługa jest włączona).

ㅈㅈ.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...