Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Czy zagralibyście na tym serwerze Apokaliptycznym?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak więc gdy kończymy już wcześniejszy pomysł. I chciałbym zrealizować powolutku następny ;) Chodzi o serwer Apokaliptyczny ^^

Minecraftowa Kwadratowa Ziemia zeszła lekko ze swojej orbity i przybliżyła się do słońca przez co wszystko się zmieniło. Co jakiś czas na planecie nastanie dzień. Słońca żar będzie niszczyć każdą roślinę. Każde drzewo. Gracze przetrwać mogą w podziemiach. Pożywienie mogą zdobywać w nocy gdy to Potwory będą straszyć,niszczyć, zabijać. Gracze będą musieli przez noce szukać pożywienia. Zbierać drewno wszystko co się da aby przetrwać dzień. Role się odwróciły. Od teraz.. Dzień jest najbardziej zabójczy. Gdy wyjdziemy w dzień na słońce to zaczniemy się palić. Jedynie cień nam lekko pomoże. Niestety do cienia potrzebujemy drzew, skał. Słońce jest tak zabójcze że pali drzewa, skały niszczy ziemie. Gracze w nocy muszą zbierać pożywienie wszystko co się da aby przetrwać kolejny dzień. Słońce będzie niszczyć ziemie, kwiaty, drzewa, skały. Dzięki temu w nocy gdy wyjdziemy na powierzchnie to zobaczymy... Najgorszy widok w naszym życiu. Śmierć, skok, życie umiera. Z nieba mogą spadać wypadać płonące kamienie które będą podpalać inne drzewa oraz robić lekkie dziury w ziemi. Gracze nie będą zawsze bezpieczni w jednym miejscu. Będą musieli się przenosić co jakiś czas aby słońce ich nie dopadło :) Zbroja może nam lekko pomóc przez co będzie mniejsza szansa na podpalenie. Niestety, skały i tak mogą nas podpalić. Ziemia będzie się niszczyć, wypalać.. Zamiast deszczów.. Niebo zasłynie z piorunów które będą uderzać w ziemie aby wystraszyć Gracza nawet w Nocy. Od teraz najlepszym sposobem będzie zrobić sobie zrobić w podziemiach farmę abyśmy dali radę przeżyć jedząc zwierzęta. Spawnery będzie można wykopać dzięki czemu to trochę ułatwi rozgrywkę jeśli chodzi o jedzenie. 1 spawner = zniknie wtedy cały złoty kilof. Śnieg będzie się topić tworząc potopy. Prymitywne rekiny odrodzą się i będą zabijać graczy wchodzących do wody. Rekina da się zabić. Najlepiej pływać łódką. Po świecie będzie można spotkać ruiny, dungeony i wiele więcej. Nosząc zbroje nie staniemy się najlepsi. W diamentowej zbroi może i jest mniejsza szansa na podpalenie lecz będziemy wolniej chodzić. Każda zbroja sumuje się ze sobą tworząc zapis dzięki któremu możemy chodzić wolniej. Np. skórzany napierśnik + diamentowy hełm doda nam -5 prędkości. Przy diamentowym napierśniku i diamentowym hełmie -23. Każda zbroja ma własną sumę i gdy założymy różne zbroje to będziemy różnie chodzić. Wszystko co będzie na słońcu zostanie spalone. Nie zawsze trzeba siedzieć pod ziemią. Dla śmiałków istnieje inna metoda. Kolorowe szkło może ochronić nas przed promieniami gorącego słońca. Zamiast gorącego słońca możemy znaleźć także mroźną stronę planety. Tam.. gdzie słońce nie dociera jest zimno. Panuje tam Wielka zima. Wszystko zamrożone. Gdy wejdziemy do wody to zamarzniemy. Jedyną ochroną na zimę jest Zbroja. Ona ochroni nas przed zimnem dając przyjemne ciepełko. W dzień świat zamienia się coraz bardziej w pustynie. Niszczy się ziemia. Drzewa płoną. W Noc mamy okazje aby zebrać drewno. Gdy jest Noc musimy się ciepło ubrać aby nie zmarznąć.  W nocy trzeba rozpalić ognisko aby nie zamarznąć. Nawet jaskinie nie pomogą w ochronie przed zimnem. Pochodnie także mogą ocieplić Gracza ale mniej. Najlepiej rozpalić ognisko które na 100% ociepli Gracza. Jeżeli będziemy chcieć wyjść na Zimno to najlepiej przyodziać się w zbroję ze skóry dzięki której będzie nam cieplej. Plecaki będzie można stworzyć ze skóry. Tak więc zabijanie krów jak najbardziej się opłaca. Spawn byłby w ogromnej jaskini gdzie gracze zaczęliby swoją przygodę. I mogliby wyjść z jaskini na powierzchnie lub iść ogromną jaskinią aż do końca aby móc się zacząć kopać dalej. Można by mieć z innymi graczami sojusz podczas gry dzięki czemu nie mają między sobą PvP oraz posiadają własny prywatny Chat.  Nowe potwory które mogą wytrzymać zimę ale nie dzień. Ogromne drzewa dające piękne widoki w Apokaliptycznym świecie. Ogromne jaskinie w których możemy się schronić. Drop z rudy. Potwory są groźniejsze i mogą niszczyć budynki tworzone przez Graczy. Tak wygląda Koniec świata... Powstają trupy niszczące miasta i świat. Świat zniszczony przez ludzi.. Bomby. Będzie można spotkać wiele dziur po tym, Kwaśne deszcze. Przed kwaśnymi deszczami uchroni nas TYLKO Hełm. Świat zniszczony przez zanieczyszczenia oraz Bomby. Dzięki nim można zobaczyć Ogromne wzgórza z drzewami które mogą spłonąć na słońcu. Dzień zero - Dzień zero jest zbawieniem dla Graczy. Przez całą godzinę Gracze mają szanse zdobyć to czego potrzebują. Ponieważ Meteoryty będą przelatywać obok planety przez co słońce nie będzie bardzo mocno grzać. Dni Zero będą raz/dwa na jeden dzień w Naszym życiu.  Świat jest zniszczony przez bomby i zanieczyszczenia , powodując wysokie wzgórza i równiny , które rozciągają się na wiele kilometrów. Nie będzie tak bezpiecznie jak kiedyś.
Co dokładnie znajdowało by się na serwerze ?

- Plecaki (Crafting potrzeba skóry)
- Przez zbroje możemy chodzić wolniej
- Hełm chroni nas przed kwaśnymi deszczami
- Nowe potworne odporne na chłód ale nie na słońce.
- Grapling Hooki dzięki którym możemy się wspinać (Zużywają się)(Crafting własny kilka rodzajów czym lepszy tym więcej można używać)
- Trudniejsze znalezienie zwierząt
- Gracz na początek gry dostaje 10 upieczonego mięska jak i kilof oraz miecz ze stone.
- Ogniska
- Gdy spadniemy z wysokości zaczniemy wolniej chodzić przez jakiś czas.
- Na spawn można teleportować się za pomocą różdżki na sethome i home tak samo (Osobne craftingi oraz różdżki łatwy crafting)
- Gdy uderzymy ogień (Tylko łapą) podpalimy się innym itemem gdy uderzymy to istnieje szansa na podpalenie.
- Efekty
- Handel między graczami tzw. Wymiana
- Można wykopać spawner niestety potrzeba na to złoty kilof który zejdzie cały po jednym wykopaniu
- Rekiny w wodzie
- Ogromne jaskinie oraz drzewa
- Specjalny system rang Od rangi "Nowy" do rangi "ZaufanyGracz"
- Przeciążenie ekwipunku = Utonięcie i tutaj trzeba mieć plecaki. Można trzymać max. 3
- Gdy umrzemy pojawia się skrzynka z naszymi itemami.
- Pod komendą /smierc mamy kordy swojej śmierci.
- System serduszek.
- Gdy trzymamy pochodnie w łapce to oświetlamy jaskinie
- Pasek życia nad Graczami
- Dungeony oraz ruiny można spotkać na świecie
- Krew - Gracze oraz potwory krwawią barwiąc bloki. Np.. enderman posiada czarną krew.
- Potwory noszą zbroję
- Sojusze
- Można spłonąć na słońcu lub zmarznąć w Nocy.
- Wschód i zachód słońca są bezpieczne dzięki czemu możemy szybko coś zrobić.
- Misje Fabularne
- Fabuła
- Specjalny system dzięki któremu cheaterzy nie będą widzieć jaskiń oraz skrzynek.
- Reszta opisana wyżej.
I wiele więcej ;)


 

Tak więc co myślicie o takim serwerze? Myślę że to oryginalny pomysł na tryb którego nie widziałem nigdy. Pluginy już posiadam teraz czekam na wasze opinie :) W miarę możliwości będę dopisywać w edytowaniu co dodane.
 

Opublikowano

No ładnie ;)

Napewnobym zagrał, ale jest jedno ale...

Czy to będzie serwer na modach?

Wszystko bez modów ;) Serwer na tym wszystkim nie laguje i działa dobrze :)

Opublikowano

:O

o.O

Zagram na 10000%

Ciekawi mnie jak zrobiliście Gramp Haka ;)

Masz moje słowo że zagram :)

Minecraft idzie do przodu :) Teraz można mieć linki ;p

Opublikowano

Daj ip zagralbym :P

Na początek musimy wystartować teraźniejszy serwer. Później być może zajmiemy się tym. Zależy jak wam się on spodoba.

Opublikowano

Każdy na pewno zagra tylko że każdy taki serw ma takie coś że się znudzi  chyba że będziesz ciągle dodawał coś nowego.

Opublikowano

Każdy na pewno zagra tylko że każdy taki serw ma takie coś że się znudzi  chyba że będziesz ciągle dodawał coś nowego.

Tak, będą dodawane co jakiś czas nowe rangi oraz urozmaicenia aby ta apokalipsa wyglądała pięknie ;) Serwer pewnie wystartuje wtedy zapewne w lutym/marcu. Póki co czekam na opinię czy serwer wam się podoba. Zadawajcie pytania chętnie na nie odpowiem. W tym czasie testuję jak to wszystko wygląda i poprawiam błędy. Serwer musi być doprwcowany aby nie pojawiło się coś takiego że na starcie nie ma cuboida ;) to tylko przykład ogólnie testerzy będą wyszukiwać błędy oraz bugi. Serwer będzie 95 procent po Polsku. Reszta spolszczenia to już niestety nie na moje siły.

Opublikowano

Wszystko ładnie i pięknie. Popieram każdy wyróżniający się pomysł ^^

Jednak nie wiem czy zagram. Wejdę i zobaczę jak to wygląda w praktyce, wtedy zdecyduję.

 

Tylko jedno mi nie pasuje:

- Gdy umrzemy pojawia się skrzynka z naszymi itemami.

Po co...

Znalazłeś nasz post. Brawo. Gratulujemy. 

Masz jakieś zażalenie? Napisałyśmy coś z czym Ty się nie zgadzasz? Wytknij nam to. Kulturalnie. Lubimy miłe i sensowne dyskusje. 

Pozdrawiamy:

Głębinowe Pszczoły

Opublikowano

No pewnie kreatywny pomysł :P

A co do tego ile ma slotów 1 plecak ?

Tyle ile jedna skrzynka.

 

Wszystko ładnie i pięknie. Popieram każdy wyróżniający się pomysł ^^

Jednak nie wiem czy zagram. Wejdę i zobaczę jak to wygląda w praktyce, wtedy zdecyduję.

 

Tylko jedno mi nie pasuje:

- Gdy umrzemy pojawia się skrzynka z naszymi itemami.

Po co...

 

Aby mieć czas na zabranie itemów. Gdyby się wysypały na słońcu to od razu by się spaliły. W skrzynce są troszkę bardziej bezpieczne. Niby słońce spali skrzynkę ale to zajmie troszkę czasu ;)

 

Opublikowano

Tyle ile jedna skrzynka.

 

 

Aby mieć czas na zabranie itemów. Gdyby się wysypały na słońcu to od razu by się spaliły. W skrzynce są troszkę bardziej bezpieczne. Niby słońce spali skrzynkę ale to zajmie troszkę czasu ;)

 

Może źle się wyraziłem... "Po co" w sensie, że mi to nie pasuje. Uważam, że na serwerze apokaliptycznym po śmierci przedmioty powinny znikać, ulatniać się.

Znalazłeś nasz post. Brawo. Gratulujemy. 

Masz jakieś zażalenie? Napisałyśmy coś z czym Ty się nie zgadzasz? Wytknij nam to. Kulturalnie. Lubimy miłe i sensowne dyskusje. 

Pozdrawiamy:

Głębinowe Pszczoły

Opublikowano

Może źle się wyraziłem... "Po co" w sensie, że mi to nie pasuje. Uważam, że na serwerze apokaliptycznym po śmierci przedmioty powinny znikać, ulatniać się.

Rozumiem, ale aby itemy trafiły do tej skrzynki po śmierci trzeba takową Skrzynkę posiadać. Inaczej itemy się spalą. I dlatego będzie potrzebne drewno.

Rozumiem, ale aby itemy trafiły do tej skrzynki po śmierci trzeba takową Skrzynkę posiadać. Inaczej itemy się spalą. I dlatego będzie potrzebne drewno.

@Edit myślę nad dodaniem fabuły do Gry. Tzn. Misje które trzeba wypełnić. (Fabuła) Połączenie Apokalipsy przed którą trzeba się ukrywać oraz fabułą. :) Co myślicie ?

Np. Misja, że trzeba dotrzeć do innej Jaskini do pewnego kolesia. I jaskinia będzie na podanych Koordach. A jak wiadomo trudno będzie się szło przy Apokalipsie. Taka przygoda w fabule będzie bardzo ciekawa. Za wykonane misje można dostać pieniądze za które można sobie wziąć rangę oraz jakiś item. Zależy także od trudności Misji. Trzeba przetrwać jakoś tą Apokalipsę.

Opublikowano

A jakieś cuboidy? Gildie lub np. gracz robi sam cuboida stawiając blok diamentu i to robi cuboida 7x7. Czy samowolka cheaterów?

Pomysł jest ok, chętnie bym zagrał.

tenor.gif

 

Opublikowano

A jakieś cuboidy? Gildie lub np. gracz robi sam cuboida stawiając blok diamentu i to robi cuboida 7x7. Czy samowolka cheaterów?

Pomysł jest ok, chętnie bym zagrał.

 

Nieee ;) To Survival z apokalipsą. Gracze muszą przetrwać jak najdłużej. Wody w oceanach będą się powoli suszyć więc będzie trzeba przenosić się coraz dalej aby przetrwać. Cuboid jednie na spawn. Będą misje fabularne jak i Apokalipsa która niszczy ziemie. Tutaj nie będzie gildii tylko system Sojuszy. Czyli party na czas gry jak w Metinie. I tacy gracze nie mają między sobą pvp, muszą przetrwać w grupie oraz mogą razek wypełniać misje. Najbardziej trzeba będzie przetrwać

@Edit Dodano także specjalny system dzięki któremu cheaterzy nie będą widzieć skrzynek ani jaskiń dzięki czemu trudno będzie im odnaleźć Graczy ;)

 

 

Opublikowano

Mnie najberdziej zaciekawily misje fabularne, wiec czekam na serwer i zagralbym.

Jezeli chcesz, abym odpowiedzial na Twoj post to napisz @mrMIXKRIPL

Tu nic nie ma, nawet kropki


graphic.png

Opublikowano

Otóż pomysł jest ciekawy i bardzo mi się spodobał. Fajnie gdyby wszedł w życie tak, jak go tu pokazałeś. Super że opisałeś wszystko bardzo dokładnie, jednak prezentacja wydaję mi się nieco chaotyczna. No i przyczepie się jeszcze tej skrzynki z itemami po naszej śmierci. Wydaje mi się zbędna. Nie mniej jednak, podoba mi się. Chętnie zagrałabym.

Opublikowano

Otóż pomysł jest ciekawy i bardzo mi się spodobał. Fajnie gdyby wszedł w życie tak, jak go tu pokazałeś. Super że opisałeś wszystko bardzo dokładnie, jednak prezentacja wydaję mi się nieco chaotyczna. No i przyczepie się jeszcze tej skrzynki z itemami po naszej śmierci. Wydaje mi się zbędna. Nie mniej jednak, podoba mi się. Chętnie zagrałabym.

 

Co do skrzynek z itemami. Trzeba mieć skrzynke aby sie pojawiły itemy po śmierci na naszej pozycji gdzie zginelismy. No niestety z tym chaotycznym pisaniem to prawda gdy w głowie mam tysiące myśli.

 

 

Napisane z Samsung Galaxy S3

 

@edit Z Komputera. Tak więc jak już pisałęm wcześniej skrzynka i tak po jakimś czasie spłonie więc trzeba się pośpieszyć jeżeli chcemy odzyskać itemy. Skrzynkę będzie trochę trudno zrobić ponieważ drzewa będą płonąc przez co coraz trudniej będzie szansa na odnalezienie drzewa. Gracze będą musieli wyruszyć w długą podróż aby coś zdobyć ;)

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...