Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Chce zacząć chodzić na siłownie


Baggios

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ale od  ćwiczeń nie mogą chyba boleć zgięcia rąk co nie? dzisiaj mi to już przeszło

To zależy jakie ćwiczenia wykonujesz, nadgarstki mogą boleć np. od francuskiego wyciskania sztangi łamanej, a przedramię o od wyciskania na modlitewniku :)

805491408806070489277.png


Opublikowano

Ale od  ćwiczeń nie mogą chyba boleć zgięcia rąk co nie? dzisiaj mi to już przeszło

Oj mogą mogą.

Opublikowano

Jeżeli dopiero zaczynasz zacznij od FBW. Konkretnie rozpisane plany poszukaj na K... forum kulturystycznym. Trening 3 razy w tyg w zupełności na początek wystarczy. Jeżeli wcześniej nie trenowałeś to mięśnie i tak dostaną ładnej pompy. Nie używaj dużych ciężarów jeżeli nie wykonujesz ćwiczeń prawidłowo. W taki sposób można sobie bardzo łatwo zrobić krzywdę. Zacznij od małych ciężarów, rób ćwiczenia prawidłowo i staraj się co tydzień dokładać 1-2kg.  "Jedz wszystko" a zrobisz taką masówkę że kolejny rok będziesz redukował. Dobra dieta to podstawa. Odżywki typu kreatynki i inne pompopodobne odpuść ewentualnie białko albo jakieś węgle według braków w diecie. 

Opublikowano

Zacząć? Pamiętaj, każdy plan robi człowiek. Czyli plan na niego działa. Ty jesteś inny, więc na Ciebie może działać co innego. Żeby znaleźć plan dla siebie musisz sam próbować, to że ktoś pisze Ci że ,,to i to najlepiej wchodzi" nie znaczy że na Ciebie to wgl zadziała. Dieta myślę że to za szybki progres jak dla kogoś kto dopiero zaczyna ćwiczyć. Najpierw wybierz sobie ćwiczenia który Ci najlepiej się robi, ułóż sam Sobie plan. Jeżeli nie wiesz co i jak wzoruj się na innych planach, lecz lepiej byś sam go zrobił. Rzeźba na początek? Najpierw musisz mieć w czym rzeźbić, więc zacznij od masy. Przypominam również że nie da się ciągle jechać na danym poziomie typu ,,SIŁA" trzeba to zmieniać, iż ciągłe robienie (znowu to jest tylko przykład) siły nie bd Ci dawać już później efektów. Ważne jest też czy jesteś typowym ,,sezonowcem"  czy chcesz już coś myśleć nad tematem siłowni dalej. Na początek na musisz sprawdzić swoje maksy by z nich wyliczać. Jeżeli układasz Sobie plan, to polecam plan procentowy, jest chyba najlepszym wyjściem :). Jeżeli masz jakieś pytanie, lub coś pisz na PW//GG postaram się Ci pomoc ;).

6222704500-1434194730.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...