Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestw Dj do mixownia tworzenia ile kosztuje profesionalny ?


MałaAmy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Profesjonalny powiadasz? Aby zostać DJ'em trzeba zacząć od amatorskiego sprzętu a nie ten od razu tego z górnej półki, ponieważ nie będziesz w ogóle potrafił na nim grać. Co do tematu taki już dobry to od 1500 zł w górę.

jp8p35.png
Opublikowano

Profesjonalny sprzęt dla dj'a może kosztować z kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych.

Dlatego na sam początek najlepiej zakupić coś tańszego, za 1000-2000 zł.

Opublikowano

Chryste Panie, ty masz jakieś pojęcie o co chodzi? ._. tworzenie a miksowanie to dwie różne rzeczy. Sprecyzuj...

Najtańszy osprzęt do miksowania, używany i niezły- 700,800zł.

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

dobre kontrolery to wydatek 500 zł + 

Konsola 1k-22k

Nooo po kosztach żeś pojechał. I to używka. Weź 800zł + bo wtedy wyjdziesz ze sfery zabawek i wchodzisz powoli w prawdziwy sprzęt.

 

Nie kupuj nic poki nie ogarniesz pojęć i vdja

Teeeski. VDJ ?! Nie pogrążaj chłopaka...

Opublikowano

Teeeski. VDJ ?! Nie pogrążaj chłopaka...

W profilu ma dziewczyna, więc pewnie niezdecydowany ;// Dlatego napisałem żeby zaczął/ęłą od vdja xD

Opublikowano

Nooo po kosztach żeś pojechał. I to używka. Weź 800zł + bo wtedy wyjdziesz ze sfery zabawek i wchodzisz powoli w prawdziwy sprzęt.

 

Teeeski. VDJ ?! Nie pogrążaj chłopaka...

Najlepiej zaczynać od tych zabawek typu mix track pro i nie wpierdalać kasy bo można szybko zmienić decyzje i potem co ze sprzetem ? A co do mix traka to dobry sprzęt dla początkujacego polecam też reloop contour bądź traktor control z1. 

Deus vult

Opublikowano

@Wojciech.. właśnie nie, bo się nauczy synca i kappa.

jeśli gra na syncie to nie może  być dj ? za kilka lat sync to będzie norma będą się liczyc umiejętności miksowania itd.

 

A co do contour to spokojnie  można tempo zgrywać. 2x500 zł + jakiś mikser

Deus vult

Opublikowano

@Wojciech.. sync jest git jak ktoś miksuje naprawdę, ale przy zwykłym klubowym graniu po prostu ułatwia pracę dja tak, że to aż żałośnie łatwe i mamy teraz nagle wysyp drugich Garrixów Drop>brejk>drop... To tak jakbym do gitary wmontował metronom, ktory reguluje pracę strun i jak szarpnę bez wyczucia rytmu poprawi. To chyba nie na tym polega nie? Pojdzie ktos taki do jakiejś dziury, albo do klubu z konserwatywnym rezydentem i kupa o okazuje się, że nic nie umie...

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

Najlepiej zaczynać od tych zabawek typu mix track pro i nie wpierdalać kasy bo można szybko zmienić decyzje i potem co ze sprzetem ? A co do mix traka to dobry sprzęt dla początkujacego polecam też reloop contour bądź traktor control z1. 

Akurat DJ sprzęt trzyma cenę, a cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego sprzedać nie jest trudno i prawie bezstratnie. Tańsze kontrolery "zabawki" mogą być dla osób, które ogarniają już temat i po prostu nie chce im się taszczyć większego, cięższego sprzętu lub łochać swojego droższego po imprezach...

Opublikowano

@Wojciech.. sync jest git jak ktoś miksuje naprawdę, ale przy zwykłym klubowym graniu po prostu ułatwia pracę dja tak, że to aż żałośnie łatwe i mamy teraz nagle wysyp drugich Garrixów Drop>brejk>drop... To tak jakbym do gitary wmontował metronom, ktory reguluje pracę strun i jak szarpnę bez wyczucia rytmu poprawi. To chyba nie na tym polega nie? Pojdzie ktos taki do jakiejś dziury, albo do klubu z konserwatywnym rezydentem i kupa o okazuje się, że nic nie umie...

Garrix ma fajne big roomowe kawałki ale nie równa się z innymi producentami, został wypromowany i tyle.

 

Czy jak ktoś umie zgrywać kawałki to nie może na syncie grać ? To nie są już czasy gramofonów.

 

Akurat DJ sprzęt trzyma cenę, a cieszy się coraz większym zainteresowaniem, dlatego sprzedać nie jest trudno i prawie bezstratnie. Tańsze kontrolery "zabawki" mogą być dla osób, które ogarniają już temat i po prostu nie chce im się taszczyć większego, cięższego sprzętu lub łochać swojego droższego po imprezach...

Z sprzedażą różnie bywa, ale co do mobilności to masz racje kontroler lepszy. 

Deus vult

Opublikowano

Garrix ma fajne big roomowe kawałki ale nie równa się z innymi producentami, został wypromowany i tyle.

 

Czy jak ktoś umie zgrywać kawałki to nie może na syncie grać ? To nie są już czasy gramofonów.

Jaki jest sens  bycia DJem i grania na syncu? Ja po prostu nie rozumiem tego. Bo kliknąć sync to każdy potrafi, a w tych czasach za kliknięcie przycisku już wielkie laury (patrz Guetta), niech się uczy grać porządnie a nie na skróty.

sAGxRQg.jpg


Super usuwanie sygnatur bez info.

Opublikowano

Niektórzy chyba nie wiedzą jak działa sync...

Nawet nie kupuj nic z syncem, bo się nauczysz i będziesz tylko na nim jechał, a uwierzcie mi - jest różnica (dla słuchającego) jak ktoś gra z syncem, a bez.

Opublikowano

@554461402688252517908.png #Teski moim zdaniem- niezły dj nie robi koni przy przejściach. Świetny DJ gra tak, że nie da się odróżnić przejść :D

serio, byłem kiedys na festiwalu kolorów u mnie w miescie. Koles grał tak świetnie i tyle mashupów, że nie umiałem odróżnić nic-po prostu konczy sie jeden rewelacyjny utwór i płynnie wjezdzal drugi, po czym "bring the action" i Scream and Shout dochodzilo do kompletu :)

 

Cały czas trwa dyskusja na temat przewagi DJów nad funkcją shuffle w winampie ~Paulo Coelho

Opublikowano

Niektórzy chyba nie wiedzą jak działa sync...

Nawet nie kupuj nic z syncem, bo się nauczysz i będziesz tylko na nim jechał, a uwierzcie mi - jest różnica (dla słuchającego) jak ktoś gra z syncem, a bez.

Jesli jest, to jaka roznica ?

Deus vult

Opublikowano

Sync jest bardzo dobrym udogodnieniem. Wystarczy umieć z niego dobrze korzystać. A komentarze "prawdziwy DJ nie używa sync" możecie sobie wsadzić w buty, będziecie wyżsi ;)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...