Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Wirus wservice.exe/ nie mogę zainstalować skype, antywirusów.


noIP

Pytanie

Opublikowano

Początkowo usuneło egui.exe (miałem eseta)

Teraz jak próbuję zainstalować antywirusa pojawia się błąd(nie mam dostępu do jakiegoś folderu a mam Admina -_-)

 

FRST:
http://pastebin.com/HG9BNAnv
http://wklej.to/hJQTY
http://wklej.to/wHOjF
OTL:
http://wklej.to/nrrnj

 

Z góry dzięki za każdą pomoc.

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakaś tam infekcja jest

HKU\.DEFAULT\...\CurrentVersion\Windows: [Load] C:\Windows\system32\Microsoft.com <===== ATTENTION

Nie wiem czym to coś dokładnie jest ale zaraz się tym zajmiemy. Daj mi 10 minut.

 

Pobierz http://speedy.sh/Cck8g/fixlist.txt umieść obok FRST i kliknij FIX. Dostarcz Fixlog oraz nowy log FRST wraz z Addition

Opublikowano

Jakaś tam infekcja jest

HKU\.DEFAULT\...\CurrentVersion\Windows: [Load] C:\Windows\system32\Microsoft.com <===== ATTENTION

Nie wiem czym to coś dokładnie jest ale zaraz się tym zajmiemy. Daj mi 10 minut.

 

Pobierz http://speedy.sh/Cck8g/fixlist.txt umieść obok FRST i kliknij FIX. Dostarcz Fixlog oraz nowy log FRST wraz z Addition

@DnaloP

Nie pomogło. Dalej nie mogę zainstalować antywira ani skype'a :(

Wydaje mi się że infekcji nie ma bo zniknął wservice.exe z menedzera zadań.

Ale pewnie coś namieszał na kompie i przez to jest syff.

FixLog:

http://wklej.to/C27ZL

Nowe Logi:

http://wklej.to/GHZDS= FRST

http://wklej.to/9FGuH = Addition

http://wklej.to/Dgtxg = Shortcut.

 

@Edit

Błąd antywirus:

http://imgur.com/xKFmbc8

@Edit2

Udało mi się zainstalować Eset'a.

Pobawiłem się grant perms.

Ale wciąż nie mogę instalować m.i.n skype.

Opublikowano

Nawet nie miałem nadziei że infekcja usunie się po 1 fixie. Zaraz napiszę nowego fixa.

 

 

Z tego co widzę to masz zainstalowanego skype'a

22-09-2014 15:45:10 Installed Skype™ 6.20

odinstaluj:

SavePass 1.1Google Toolbar for Internet Explorer

Pobierz http://speedy.sh/HYvvA/fixlist.txt umieść obok FRST i naciśnij FIX, dostarcz fixlog oraz nowe logi FRST (wraz z additional)

Opublikowano

@DnaloP

Fix log:

http://wklej.to/6NCnQ

FRST:

Shortcut: http://wklej.to/aguY9

Additional: http://wklej.to/iVtNy

FRST: http://wklej.to/ljfu2.

Antywirus nie znalazł wirusów.

Skype nie mam zainstalowanego. Przynajmniej w plikach go nie ma i w panelu sterowania też.

Do tego znalazłem przyczynę (możliwą) problemu z instalacją.

http://imgur.com/7dXybYa,NxOujrj,BDXflj4

Użytkownik ma większe uprawnienia do plików niż admin -_-

Ale "nawet" na userze nie mogę zainstalować skype.

BTW: jak sądzisz ile jeszcze fixów bd potrzeba?

Opublikowano

@DnaloP

Fix log:

http://wklej.to/6NCnQ

FRST:

Shortcut: http://wklej.to/aguY9

Additional: http://wklej.to/iVtNy

FRST: http://wklej.to/ljfu2.

Antywirus nie znalazł wirusów.

Skype nie mam zainstalowanego. Przynajmniej w plikach go nie ma i w panelu sterowania też.

Do tego znalazłem przyczynę (możliwą) problemu z instalacją.

http://imgur.com/7dXybYa,NxOujrj,BDXflj4

Użytkownik ma większe uprawnienia do plików niż admin -_-

Ale "nawet" na userze nie mogę zainstalować skype.

BTW: jak sądzisz ile jeszcze fixów bd potrzeba?

to był raczej ostatni fix, co miałem usunąć to usunąłem.

 

w systemie raczej jest skype

HKU\S-1-5-21-4002449023-3234418289-3866873890-1000\...\Run: [Skype] => "C:\Users\MRPALKIA\AppData\Local\Skype\Phone\Skype.exe" /minimized /regrun

Dodatkowo doszedł jakiś nowy użytkownik

C:\Users\Admin$TEMP$\

spróbuj nadać sobie największe prawa modyfikacji plików itd. ew. instalkę skype'a uruchom jako administrator

Opublikowano

@DnaloP Admina dodałem sam do testów.

Masz na screenach błąd jak próbuję zmienić te uprawnienia.

Skype faktycznie tam były jakieś pliki. Usunąłem je ale dalej 1306 błąd wewnętrzny.

@rafor4 Może ty wiesz jak naprawić te uprawnienia?

Opublikowano

Dziwny folder:

C:\Windows\SysWOW64\ŕŞ3

 

Sprawdź co w nim jest.

 

Naciśnij start --> uruchom --> wpisz cmd, następnie w czarnym oknie wpisz  "net user MRPALKIA" i zrób zdjęcie co się pokaże.

Opublikowano

@rafor4

@DnaloP

w tej lokalizacji co podałeś był jakiś skrót do skype który usunąłem.

Po wpisaniu w wierszu poleceń tej komendy: http://imgur.com/Ox5lICZ

 

Wiecie może co zrobić żeby odzyskać uprawnienia do tych c:/programfiles/

Opublikowano

Spróbuj uruchomić ukryte konto administratora wbudowane w system:

Start --> cmd --> wpisz "net user administrator /active:yes", kliknij enter.

Przejdź na ekran logowania i zaloguj się na konto administratora i sprawdź czy tam masz uprawnienia.

Opublikowano

@rafor4
cud!!!
Zainstalowałem skype na tym koncie ukrytego admina.
Ale dalej nie mam permisji do zmieniania uprawnień do ProgramData, ProgramFiles itd.


@rafor4 Teraz mam poważniejszy problem
Nie mogę się zalogować na dotychczasowe konto MRPALKiA. Po wpisaniu hasła loguje mnie do jakiegoś tymczasowego konta! Oprócz tego usunęło mi jedno konto uzytkownika. A tego nowego konta administrator nie mogę dezaktywować. Wpisywałem komendę : "net user administrator /active:no
Ale dale jest aktywny mimo reloga.

@sorry za double post

Opublikowano

Dziwna sprawa. Niestety nie znam się na nadawaniu uprawnień i nie pomogę w tej kwestii. Komenda /active:no powinna zadziałać. Zmiany możesz cofnać przez przywracanie systemu. Wygląda mi to na zeroacces, ale logi nic nie wykazały. Spróbuj jeszcze dla pewności wykonać logi OTL.

Opublikowano

Niby można, ale jak na nim nie masz też uprawnień do folderów programfiles i programdata to musi być coś głębiej nie tak.

Wstaw jeszcze raz logi OTL.

Opublikowano

A to po co ci uprawnienia? Może to tylko błąd. Coś ci sypnął trochę rejestr może to przez to. Wykonaj skan OTL (poprawnie), czyli dostarcz 2 pliki otl.txt i extrats.txt.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...