Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Porady, sugestie oraz propozycje


Ecolas

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak, o tego R9 280 mi chodziło, nie wiem jak to się stało, że w moim poście znalazł się link do testu GTX 980, wybacz ;)

 

Płyta główna to zależy co chcesz i ile chcesz wydać. Tak najbardziej budżetowo to ASRock H81M

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-s1150-h81-2ddr3-usb3-hd-dvi-ds-box-h81m-605249/

minusem są tylko 2 sloty na RAM.

 

Drożej masz MSI B85M-E45

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-e45-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-b85m-e45-599722/

Więcej slotów na RAM, a tak to porównywalna.

 

Jeszcze drożej pełnowymiarowy ASRock B85 Pro4 lub MSI B85-G43

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-sata3-in-b85-pro4--581488/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

 

MSI jest droższy, ale ma lepiej wyposażony tylny panel oraz chłodzoną sekcję zasilania (przy tym i5 nie jest to wymagane, dlatego możesz brać tańszego ASRocka).

 

Zasilacz wystarczy, jednak jeśli mógłbyś sobie pozwolić to nie zaszkodzi dorzucić to TT Smart SE 530W, modularny i większy zapas pozostanie

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu--549804/

 

Co to za oferta? Używane czy nowe? Z gwarancją? Za ile?

Opublikowano
 

Tak, o tego R9 280 mi chodziło, nie wiem jak to się stało, że w moim poście znalazł się link do testu GTX 980, wybacz  ;)

 

Płyta główna to zależy co chcesz i ile chcesz wydać. Tak najbardziej budżetowo to ASRock H81M

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-h81m-s1150-h81-2ddr3-usb3-hd-dvi-ds-box-h81m-605249/

minusem są tylko 2 sloty na RAM.

 

Drożej masz MSI B85M-E45

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85m-e45-b85-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-matx-b85m-e45-599722/

Więcej slotów na RAM, a tak to porównywalna.

 

Jeszcze drożej pełnowymiarowy ASRock B85 Pro4 lub MSI B85-G43

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-sata3-in-b85-pro4--581488/

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b85-g43-sc-lga1150-intel-b85-4xddr3-vga-gblan-atx-haswell-581506/

 

MSI jest droższy, ale ma lepiej wyposażony tylny panel oraz chłodzoną sekcję zasilania (przy tym i5 nie jest to wymagane, dlatego możesz brać tańszego ASRocka).

 

Zasilacz wystarczy, jednak jeśli mógłbyś sobie pozwolić to nie zaszkodzi dorzucić to TT Smart SE 530W, modularny i większy zapas pozostanie

http://www.morele.net/zasilacz-thermaltake-smart-se-modular-530w-sps-530mpcbeu--549804/

 

Co to za oferta? Używane czy nowe? Z gwarancją? Za ile?

@Velociraptorus
Też właśnie się zdziwiłem ,czemu podałeś mi link do karty za bagatela 2.5k :)

http://www.morele.net/plyta-glowna-asus-z97-k-z97-dualddr3-1600-sata3-raid-hdmi-dvi-d-sub-atx-z97-k-641611/     ---->>w opisie płyty jest opis ,że przy zakupie płyty+procka dostajemy 180 złotych z powrotem(czyżby musiałbym mieć paragon ?[tak wynika z opisu] problem jest taki ,że kupiłbym to wszystko przez internet. Ciekawe czy potwierdzenie przelewu czy faktura będzie podlegała temu "cash-backu" 
http://www.x-kom.pl/?news=1980    -----> tutaj mowa o i5-4670k a na morele mowa o i5-4690k ,myślałem żeby kupic i7-4770k (w dość dobrej cenie 1150zł w jakimś sklepie internetowym - dam edit jak znajdę)
Na 99,0% biorę  MSI Z87-G45 GAMING  poczytałem Sobie opinie i są naprawdę zadowalające. Jedyny problem jaki ludzie zgłaszają to troszkę nieczytelny BIOS

 

Dopiero się uczę co i jak więc może nie teraz czy za rok ale kiedyś w przyszłości pomyślę o tym OC i wtedy własnie może z tego skorzystam ,a kilka postów wcześniej wspominałeś ,że i5-4690 jest mało opłacalny bo dokładamy 50-80zł i mamy wersje K. Więc czemu by nie dołożyć tej kaski i mieć 4690k :) 
http://www.agito.pl/procesor-intel-core-i5-4690k-3-5-ghz-box-81-994443.html?utm_medium=Feed&utm_source=ceneo.pl&utm_campaign=wszystkie&utm_content=994443     ----->>  879 zł  4690k
http://imediashop.pl/produkt/intel-core-i7-4770k-socket-1150-produkt-w-magazynie/413       ----->> tutaj ten za 1150zł ale koszt wysyłki 42zł + średnie opinie na temat sklepu choć cenowo bardzo ładnie to wygląda
http://proline.pl/?p=CORE+I7-4770K                      ----->>        zaufany sklep 1209zł

 

Ciekawe czy upchnę te karty bo Asus i MSI mają po 305mm a  Zalman Z9 U3 pomieści karty o szerokości 300mm :D 

Teraz rzucę limit lajków ,a jak się odnowią to jeszcze raz polecą :) !!

.jpg

Opublikowano

Tak do Cashbacku musisz mieć paragon/fakturę, ale to oczywiście dostaniesz do zakupionego sprzętu, będzie w pudełku z częściami.

 

Na X-kom masz starą promocję. Latem była właśnie promocja na i5 4670K/i7 4770K z płytami Asusa, morele też ją miało, ale to było latem i tamta promocja jest już nieaktualna. Teraz jest nowa z procesorami i5 4690K oraz i7 4790K.

 

Zresztą nawet w linku do X-kom masz napisane w opisie

 

Promocja trwa do 7 lipca 2014 roku.

Zatem wystarczyło przeczytać ;)

 

Jak już chcesz MSI to weź sobie na nowszych Chipsecie Z97 Gaming 5

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-5-intel-z97-4xddr3-1xm2-vga-gblan-atx-z97-gaming-5-640718/

płytka też ok, 120 złotych Cashbacku dostaniesz ;)

 

 

 

Ciekawe czy upchnę te karty bo Asus i MSI mają po 305mm a  Zalman Z9 U3 pomieści karty o szerokości 300mm :D

Ale o jakie karty? Przecież była mowa o R9 280 od Gigabyte, a nie o Asusach albo MSI?

Opublikowano

Tak do Cashbacku musisz mieć paragon/fakturę, ale to oczywiście dostaniesz do zakupionego sprzętu, będzie w pudełku z częściami.

 

Na X-kom masz starą promocję. Latem była właśnie promocja na i5 4670K/i7 4770K z płytami Asusa, morele też ją miało, ale to było latem i tamta promocja jest już nieaktualna. Teraz jest nowa z procesorami i5 4690K oraz i7 4790K.

 

Zresztą nawet w linku do X-kom masz napisane w opisie

Zatem wystarczyło przeczytać ;)

 

Jak już chcesz MSI to weź sobie na nowszych Chipsecie Z97 Gaming 5

http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-5-intel-z97-4xddr3-1xm2-vga-gblan-atx-z97-gaming-5-640718/

płytka też ok, 120 złotych Cashbacku dostaniesz ;)

 

 

Ale o jakie karty? Przecież była mowa o R9 280 od Gigabyte, a nie o Asusach albo MSI?

@Velociraptorus

Mój błąd nie zauważyłem :P  

 

Płyta główna zmieniona na  Z97 

 

Kolejny błąd który już "zrozumiałem" nie chodziło o kartę tylko o płytę główną*  Jej wymiary są większe od przestrzeni jaką może pomieścić ta obudowa ,ale skoro płyta jest w formacie ATX a Zalman Z9 U3 mieści płyty główne w formacie ATX oraz MiniATX.

 

Jedyna jaka mnie teraz zastanawia to  

Wypełnij wniosek na tej stronie 30 - 60 dni po dokonaniu zakupu."

   albo mam jakieś problem z właściwym zrozumieniem tego ale ja uważam ,że piszę tutaj jak wół iż Musi upłynąć minimum 30 dni aby wypełnić wniosek o cash-back.

Poszperałem troszkę w regulaminie i faktycznie ....dobrze to zrozumiałem   (punkt z regulaminu)

https://toptechcashback.com/pl/pl/pages/cashback/terms

 

Edit. Znowu troszkę pomyślałem (chodź nie wiem czy to jest właściwy tok myślenia)  promocja trwa do 15.9 do 3.10 więc nawet nie ma tych 30 dni ,więc MOŻE (ale nie musi) to działać w owy sposób ----> W tym czasie (15.9-3.10) musimy kupić płytę+procek i mamy DO 60 dni na złożenie wniosku ,ale towar musi zostać dostarczony do nas w czasie trwania promocji. Albo są skur**synami i tak naprawdę to nie ma prawa działać bo od 15.9 do 3.10 nie ma nawet 30 dni ,więc promocja niby jest a tak naprawdę nie ma szans z niej skorzystać..... 

Jeśli się mylę ,to napisz jak Ty to widzisz :)

 

 

Pełny i poprawny wniosek musi być złożony nie wcześniej niż 30 (trzydzieści) dni i nie później niż sześćdziesiąt (60) dni rozpoczynającego się w każdym przypadku od daty zakupu podanej na paragonie lub fakturze. Data zakupu wskazana na dowodzie zakupu liczymy, jako dzień 1 (jeden). Jeżeli roszczenia są złożone przed tym terminem lub po będą one uznane za nieważne.

 

 

Kolejne 10 Lajków poleciało za pomoc :)  

.jpg

Opublikowano

 

Kolejny błąd który już "zrozumiałem" nie chodziło o kartę tylko o płytę główną*  Jej wymiary są większe od przestrzeni jaką może pomieścić ta obudowa ,ale skoro płyta jest w formacie ATX a Zalman Z9 U3 mieści płyty główne w formacie ATX oraz MiniATX.

Wymiary płyty to wymiary płyty, a miejsce na kartę graficzną to miejsce na kartą graficzną, tego się nie skleja do kupy. Obudowa pomieści każdą płytę w formacie ATX oraz mATX, z tym nie ma problemów. Tyle.

 

 

Promocja oczywiście na zasadzie, że w czasie trwania promocji musisz to kupić. Czyli na paragonie/fakturze musisz mieć maksymalnie datę 3 października 2014 roku. Wtedy musisz odczekać przynajmniej 30 dni, ale nie więcej niż 60 dni ze złożeniem odpowiedniego wniosku.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...