Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Porady, sugestie oraz propozycje


Ecolas

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

<Reklama>

 

Hejka
Wstępnie zabrałem się za planowanie tego co zakupię do swojego nowego komputera.

Chciałem zmieścić się w około 1600-1700 złotych (bez systemu oraz monitora,myszki itp.)
Aktualnie co uważam ,że jest najlepsze w kategorii cena/jakość
Obudowa: (tutaj bez szału ,standard)

http://www.komputronik.pl/product/198657/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Tracer_Lanher_TRO_202_bez_zasilacza.html

Płyta główna: (zależało mi na USB 3.0 oraz <co okazało się dość drogie> na OC)
http://www.komputronik.pl/product/218542/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/MSI_B85M_E45.html

 

Procesor:(chyba najlepszy jaki jest aktualnie w dobrej cenie<myślałem również nad 4690> )

4400 - http://www.komputronik.pl/product/199261/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/Intel_Core_i5_4440_3_10_GHz_BOX.html

4690 - http://www.komputronik.pl/product/230145/Sprz%C4%99t_komputerowy/Podzespo%C5%82y/Intel_Core_i5_4690_3_50_GHz_BOX.html?gclid=Cj0KEQjw7b-gBRC45uLY_avSrdgBEiQAD3Olx-_VeQhRgc9Phvumzi1w2JQ9wKyqhP70uSMZ0LXRBWYaAq3w8P8HAQ


Grafika: (tutaj raczej bez szału ,nic lepszego nie znalazłem w podobnej cenie)

http://www.komputronik.pl/product/217196/Sprzet_komputerowy_/Podzespoly/GeForce_GTX_660_Asus_2GB_DVI_HDM_DP_PCI_E_OC_DCUII_z_NVIDIA_GeForce_Experience_.html



Piszę tutaj aby osoby które lepiej siedzą w temacie ,poradziły mi co można by było zmienić.
Ramy ,zasilanie ,dyski itp. będę kupował z czasem (tutaj też możecie podać propozycje)
Chce za te pieniądze mieć PC-ta na przynajmniej 4 lata więc to co nie szarpnie mnie zbytnio po kosztach ,można olać :)  Procek oraz grafika przede wszystkim.


Za sensowe odpowiedzi daje "Lajki" 

 

 

(Jeśli zły dział ,proszę o przeniesienie)
 

.jpg

Opublikowano

@Ecolas

Lepsza będzie inwestycja pod platformę Intel X99 MOBO najtańsze to [800zl] + RAM ddr4 1x8GB 240Mhz [450zł] + GPU ~800zł ddr5 2GB 256bit 600Mhz ale to już kasuje budżet a jeszcze procek [najtańszy intel core i7 3820 1.100zł] ew intel xeon e5-2603 700 zł ale do najtańszych to należeć nie będzie.

 

W dzisiejszych czasach 4 lata to wielki skok technologiczny. To co wymieniłeś w swoim poście za 4 lata nie udźwignie gier na low. Patrz Wiedźmin Dziki Gon i ich maszyna testowa za ponad 40k gdzie mieli lagi...

Opublikowano

Skoro chcesz kupować części na raty, to na kiedy potrzebujesz peceta?

Może źle to napisałem ,wszystkie inne części wezmę ,że starego (dysk ,ramy ,zasilacz ---> które z czasem będę zmieniał na lepsze)

@Ecolas

Lepsza będzie inwestycja pod platformę Intel X99 MOBO najtańsze to [800zl] + RAM ddr4 1x8GB 240Mhz [450zł] + GPU ~800zł ddr5 2GB 256bit 600Mhz ale to już kasuje budżet a jeszcze procek [najtańszy intel core i7 3820 1.100zł] ew intel xeon e5-2603 700 zł ale do najtańszych to należeć nie będzie.

 

W dzisiejszych czasach 4 lata to wielki skok technologiczny. To co wymieniłeś w swoim poście za 4 lata nie udźwignie gier na low. Patrz Wiedźmin Dziki Gon i ich maszyna testowa za ponad 40k gdzie mieli lagi...

Gdybym posiadał budżet 3/4k to posłuchałbym twoich porad  <3  Niestety realia są inne  ;)   A co do Wiedźmina ,to wszystkie gry bez optymalizacji będą się ścinać nawet na takich komputerach :)   

Edit: Ogólnie mam delikatny uraz do gier bo spaliłem laptopa właśnie na grach(BF 4 na ultra -.- )   Acer V3(najlepsza konf z i7)  więc aktualnie ...szukam czegoś co zastąpi mi owy laptop. Kupiłbym drugiego identycznego ,ale jak wiadomo stacjonarki są dużo tańsze (części) :)

.jpg

Opublikowano

@Ecolas

Wszystkie wielkie studia już dawno wykreślili słowo optymalizacja ze swoich słowników. Lub jest ono równoważne ze znacznym zubożeniem graficznym gry patch Watch Dogs.

 

Nic nie zmieni tego że koncerny produkujące hardware napędzają rynek gier i na odwrót. A my cierpimy.

Opublikowano

@Ecolas

Wszystkie wielkie studia już dawno wykreślili słowo optymalizacja ze swoich słowników. Lub jest ono równoważne ze znacznym zubożeniem graficznym gry patch Watch Dogs.

 

Nic nie zmieni tego że koncerny produkujące hardware napędzają rynek gier i na odwrót. A my cierpimy.

Bardzo dobry przykład :) Wcześniej ludzie płakali ,że będzie trzeba mieć komputer rodem z NASA żeby w WatchDogs pograć. 

 

Widzę ,że ogarniasz temat :D

 

 

 

 

#Ref

.jpg

Opublikowano

Skoro zasilacz, dysk i napęd chcesz wziąć ze starego komputera to weź napisz ich dokładne modele bo mogą nie pasować do nowego sprzętu.

@VelociraptorusOgólnie cała sprawa wygląda tak ,iż mam znajomego który tym się dokładnie zajmuje i z tego żyje (składanie ,naprawa i serwis komputerów)  Cała reszta będzie pasować i już u niego leży ,tylko napisałem tutaj temat aby upewnić się czy nie znajdzie się np. karta graficzna ,płyta główna czy procesor o lepszych parametrach przy dołożeniu powiedzmy 50 czy 100 złotych.

.jpg

Opublikowano

No to dowiedz się co to konkretnie za modele, głównie zasilacz i dysk bo często tacy co "z tego żyją" wciskają do komputerów badziewne zasilacze z czarnej listy i wolne dyski twarde, aby szybciej Ci coś się popsuło i żebyś przyszedł to do niego naprawić.

Opublikowano

No to dowiedz się co to konkretnie za modele, głównie zasilacz i dysk bo często tacy co "z tego żyją" wciskają do komputerów badziewne zasilacze z czarnej listy i wolne dyski twarde, aby szybciej Ci coś się popsuło i żebyś przyszedł to do niego naprawić.

@Velociraptorus 

 

Aerocool VS-500 500W 120mm

 

segate 1TB 7200rpm 64MB cache Sata600 Barracuda

 

 

Na pewno kumpel nie wsadziłby mi syfu do komputera :)  Jedynie co to przyszedłem się tutaj zapytać co do parametrów Procka itd.

.jpg

Opublikowano

A ile za ten dysk i zasilacz? Bo zasilacz ledwo 360W na 12V, totalna budżetówka.

O ile dobrze pamiętam :>      a to nie jest tak że 500W to 500W ?  

Dysk 190zł

Zasilacz  140zł

 

 

.jpg

Opublikowano

Dysk cena normalna.

 

Co do zasilacza to w tej cenie zdecydowanie lepiej wziąć chociażby Corsaira VS450W

http://www.morele.net/zasilacz-corsair-vs-series-450w-80plus-120mm-fan-cp-9020096-eu-649091/

408W na 12V, mocniejszy, nowszy, wyższa półka, a cena praktycznie ta sama.

Słyszałem coś o Corsarach ale myślałem ,że to zasilacz naprawę drogie +300zł a tutaj miłe zaskoczenie :) 

Jakieś inne porady co do reszty podzespołów ?

 

Like Poleciał :)

.jpg

Opublikowano

Powiem tak 

 

Te 1700 złotych to jest razem z tym zasilaczem, dyskiem i pamięciami czy to jest tylko na CPU+MOBO+GPU+Obudowa?

 

Jeśli tak to ogólnie jaki jest budżet na kompletną skrzynkę?

Powiem tam ,super byłoby gdybym zmieścił się w okolicach 1600-1700 złotych ,ale wolę dołożyć te 50/100zł do jakiejś tam części aby zwiększyć wydajność :)  
Ta kasa ma być na -  Procek ,Płytę główna, Kartę Graficzną oraz obudowę
Cała reszta poza kosztami 

.jpg

Opublikowano

CPU http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/

MOBO http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-sata3-in-b85-pro4-581488/

CASE http://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-usb-3-0-czarny-zm-z1-626587/

GPU http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-gaming-oc-2gb-ddr5-n660-gaming-2gd5-oc-609901/

 

Razem 1694

 

Procesor na tą cenę ok, lepsza płyta, lepsza obudowa i GTX 660.

 

Jakbyś dołożył to możesz wziąć R9 270X

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-270x-gaming-2gb-ddr5-pci-e-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9-270x-gaming-2g-612659/

 

Skorzystaj sobie dodatkowo z poniższej promocji na sieciówkę za złotówkę to wyślą za darmo

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.
http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/
to ta usługa.
Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz
O44Y129AC8
i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.
Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asusa, dokładnie taką
http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/
Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu
WP35ZXZG5A

Opublikowano

CPU http://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-4460-3-20ghz-lga1150-box-bx80646i54460-haswell-refresh-636603/

MOBO http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-b85-pro4-lga1150-atx-hdmi-dvi-vga-sata3-in-b85-pro4-581488/

CASE http://www.morele.net/obudowa-zalman-z1-usb-3-0-czarny-zm-z1-626587/

GPU http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-660-gaming-oc-2gb-ddr5-n660-gaming-2gd5-oc-609901/

 

Razem 1694

 

Procesor na tą cenę ok, lepsza płyta, lepsza obudowa i GTX 660.

 

Jakbyś dołożył to możesz wziąć R9 270X

http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-270x-gaming-2gb-ddr5-pci-e-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9-270x-gaming-2g-612659/

 

Skorzystaj sobie dodatkowo z poniższej promocji na sieciówkę za złotówkę to wyślą za darmo

 

Jeśli będziesz zamawiał zestaw w morelach to możesz sobie dodać do koszyka usługę montażu.

http://www.morele.net/montaz-komponentow-zestaw-komputerowy-od-trzech-elementow-266770/

to ta usługa.

Jeśli będziesz zamawiał to przy zamówieniu w polu kod promocyjny wpisz

O44Y129AC8

i naciśnij obok wyślij to koszt montażu zmieni się na 1 złoty, a wysyłka będzie darmowa.

Alternatywnie zamiast montażu możesz wybrać kartę sieciową wi-fi Asusa, dokładnie taką

http://www.morele.net/karta-sieciowa-asus-usb-n10-nano-621331/

Wtedy  przy zamawianiu skorzystaj z kodu

WP35ZXZG5A

@Velociraptorus Dziękuje :)  rozumiem ,że to co podałeś jest aktualnie najlepsze za owa cenę ?   Całość zamówię na "http://www.esc.pl" ale zastanowie się nad tą kartą wi-fi :D   

A ten procesor co podałem 4690 ?   Ogólnie to wydajność ,wydajność i jeszcze raz wydajność bo nie chce kupować komputera za rok czy dwa :) niech podziała min. 4 latka (takie podzespoły jak Ram ,Dysk czy Zasilacz mogę kupić bez problemu później bo to koszt około 200 złotych ,a takiego procesora/karty graficznej za 600/800 złotych nie zmienię sobie od tak)

 

ogólnie to myślałem nad "Obudowa Zalman Z9 PLUS - CZARNA MIDI TOWER (Z OKNEM, BEZ PSU) ZALMAN GAM,KOM - (Z9 PLUS)"  tylko nie wiem czy jest sens dopłacić 100 złotych tylko za wygląd ,chodź skoro będzie czarna płyta główna ,czerwona karta graficzna to i czerwone podświetlenie można by było założyć :)

 

Znalazłem kartę graficzną "MSI Radeon R9 270X 4GB DDR5 szyna 256bitów" za ~820złotych

 

Teraz pytanie ...czy opłaca się dołożyć jeszcze stówkę za tą kartę ? Czy może  280x  2GB   co będzie bardziej opłacalne.

 

Całość postaram się "złożyć" na morele i wybiorę kartę wi-fi. 

 

W ramach wdzięczności poleci limit ,rzadko się zdarza ktoś kto naprawdę poradzi/pomoże. :)

.jpg

Opublikowano

@Ecolas

i5 4690 jest ok, tylko jest on diabelnie drogi. Obecnie jego ceny sięgają 800-830 złotych w sklepach, gdzie za 50 złotych więcej można już mieć model z K na końcu, także nie jest to na chwilę obecną opłacalny procesor. Nie jest zły, ale nieopłacalny. Jak już byś chciał mocniejszy procesor to możesz dorzucić te ~50 złotych do i5 4590, tego się jeszcze opłaca brać.

 

Zalman Z9 Plus jest słaby. Jak już brać to Z9 U3.

 

R9 270X z 4 GB pamięci miałby sens tylko w przypadku Crossfire, tak to zbędna dopłata względem wersji 2 GB. Zresztą w jego cenie jest wydajniejszy R9 280.

Opublikowano

@Ecolas

i5 4690 jest ok, tylko jest on diabelnie drogi. Obecnie jego ceny sięgają 800-830 złotych w sklepach, gdzie za 50 złotych więcej można już mieć model z K na końcu, także nie jest to na chwilę obecną opłacalny procesor. Nie jest zły, ale nieopłacalny. Jak już byś chciał mocniejszy procesor to możesz dorzucić te ~50 złotych do i5 4590, tego się jeszcze opłaca brać.

 

Zalman Z9 Plus jest słaby. Jak już brać to Z9 U3.

 

R9 270X z 4 GB pamięci miałby sens tylko w przypadku Crossfire, tak to zbędna dopłata względem wersji 2 GB. Zresztą w jego cenie jest wydajniejszy R9 280.

@Velociraptorus

 

4690 - dobry ,ale nie opłacalny -->> zrozumiałem :D zamieniamy na 4590 który jest tylko troszeczkę słabszy

Skro mówisz ,że Z9 Plus jest jak to określiłeś "słaby" to zmieniam na Z9 U3

 

Teraz z tymi kartami ,szukałem ,szukałem i znalazłem kilkanaście rodzai "tych samych" kart graficznych. Jedyna rzecz jaka się zmieniała (jak dla mnie) to cena. Skoro 270x z 4GB bez łączenia nie będzie miało sensu to analogicznie wybieram(y) R9 280. Z moich buszowań po sieci wynika : 

@ Gigabyte R9 280 OC 3GB   830zł       Nie znalazłem na internecie chodź " esc.pl "pokazuje ,że owa karta istnieje o.O

@ Shapphire Radeon R9 280 Dual X-Boost 3GB  830zł   http://www.morele.net/karta-graficzna-sapphire-radeon-r9-280-dual-x-boost-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-11230-00-20g-635688/

@ Asus Radeon R9 280 dc ii top 3GB    879zł   http://www.techradar.com/reviews/pc-mac/pc-components/graphics-cards/asus-radeon-r9-280-directcu-ii-top-1250654/review

@ Sapphire R9 270x Toxic  ---> niższy model a cena podobna do R9 280 ? (wiem ,wiem model X)

@ MSI R9 270X GAMING   715zł  --->  ?!? :)  http://www.morele.net/karta-graficzna-msi-r9-270x-gaming-2gb-ddr5-pci-e-256bit-2dvi-hdmi-dp-box-r9-270x-gaming-2g-612659/

Co tak naprawdę lepsze  270X / 280

Czy tak naprawdę czymś się te karty różnią oprócz "super" nazwy i ceny ?? :)   

OC to OverClocking

Dual X_Boost     --- nie mam zielonego pojęcia   Podwójne X_Przyspieszenie" --tłumaczenie tak z d*py i bez sensu.

DCII TOP --- to co wyżej 

Czy może wygląda to tak ,że każda z tych firm nadaje danemu rodzaju chipsetu : Radeon R9 280 swoje własne "Hiper-Mega-Super" oznaczenie typu "OC" "Dual X_Boost" Itp. żeby pokazać ,że to własnie ICH karta jest najlepsza ,a tak naprawdę każda jest identyczna ??

 

Guzik się na tym znam ,więc wolę się zapytać :)

 

 

 

Co mam wstępnie wybrane :

 

 

Procesor:
Intel Core i5-4590 /3.3GHz, 6MB, LGA 1150, BOX/
765 zł

 

Chłodzenie:
-
-

 

Płyta główna:
MSI B85M-E45 /intel B85, LGA 1150/
225 zł

 

Pamięć RAM:
-
-

 

Druga pamięć RAM:
-
-

 

Dysk twardy:
Seagate 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600 Barracuda
205 zł

 

Drugi dysk twardy:
-
-

 

Karta graficzna:
-
-

 

Karta dźwiękowa:
-
-

 

Karta sieciowa:
-
-

 

Nagrywarka DVD / BluRay:
-
-

 

Obudowa:
Zalman Z9 U3 USB3.0
239 zł

 

Zasilacz:
Corsair VS 450W 80+ 120mm
149 zł

.jpg

Opublikowano

Karta graficzna - jest R9 280 od Gigabyte

http://pclab.pl/art59679.html

obecnie jego cena to 799 złotych i tej wersji bym się trzymał. Oznaczenia typu Dual X Boost to oznaczenia modeli poszczególnych producentów często związane z rodzajem zamontowanego chłodzenia. Z grubsza te karty to to samo (rdzeń ten sam), a różnice zazwyczaj sprowadzają się do zastosowanego chłodzenia oraz często gęsto firmowo podkręconych zegarów, dlatego wydajność poszczególnych modeli może się kilka % różnić.

Opublikowano

Karta graficzna - jest R9 280 od Gigabyte

http://pclab.pl/art59679.html

obecnie jego cena to 799 złotych i tej wersji bym się trzymał. Oznaczenia typu Dual X Boost to oznaczenia modeli poszczególnych producentów często związane z rodzajem zamontowanego chłodzenia. Z grubsza te karty to to samo (rdzeń ten sam), a różnice zazwyczaj sprowadzają się do zastosowanego chłodzenia oraz często gęsto firmowo podkręconych zegarów, dlatego wydajność poszczególnych modeli może się kilka % różnić.

@ Velociraptorus

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-280-oc-3gb-384bit-dvi-hdmi-dp-gv-r928wf3oc-3gd-634799/   ---->> o tę kartę Ci chodziło :) ?

To teraz ostatnia kwestia ,płyta główna. Co ma mieć ,co jest bezużyteczne a co niezbędne. Widziałem płyty główne nawet po 150 złotych tylko czy taka karta jest "stabilna" (jeśli można tak powiedzieć) i czy nie spali mi innych podzespołów.  Czy karta która podałem wyżej mieści się w granicach rozsądku ? :D 

 

I takie malutkie pytanko ,czy zasilacz 450W starczy na to wszystko ?  

 

Jest jakaś oferta na płytę główna Asusa(Z97 oraz ROG-Z97) wraz z procesorem (i5 4690k)  Opłaca się ? Czy lepiej sobie darować i kupować to co mi doradziłeś :)

lub

MSI Z87 G45 Gaming  

.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...