Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wybór telefonu z wyświetlaczem HD - do 1 tyś.


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka. Poszukuje telefonu z Androidem, najlepiej z dobrym, dużym wyświetlaczem HD.

Zależy mi też na dobrych parametrach, oczywiście, żeby co nieco na nim chodziło. 

Szukam czegoś w granicach do 1000zł, może minimalnie przekroczyć.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Jeżeli nowy to Samsung Galaxy S3 LTE lub Xperia Z. 

Jeżeli możesz trochę dopłacić/ lub kupić używany to Xperia Z1, LG G2 ewentualnie Nexus 5.

Opublikowano

Tak jak koledzy up, dołożysz ze 2 stówki i możesz kupić nexusa 5, który w tej cenie będzie już bezkonkurencyjny, a jeśli nie to może LG G2 Mini? To mniejszy brat LG G2 ale nie jest taki mały, bo ma wyświetlacz 4,7'', jest całkiem wydajny i ma dobry aparat.

Nie ma sensu kupować LG G2 Mini bo ma słaby ekran jak na mid-end'a pozatym dopłacisz 200-300zł i masz G2 bez mini, albo Nexusa. Jak nie ma zamiaru dokladac to N4 

lownfast

Opublikowano

A jak to z tym Nexusem 5? Lepszy od Z1? Z 300-400zł mogę jeszcze dołożyć.

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Z tego, co widziałem ma słabszą baterię. Ile Ci trzyma?

Przeżył już jakiś upadek?

1352970251-U713459.png

By Maxiu
"Because limits, like fears, are often just an illusion"

Opublikowano

Jakieś klikanie na kiblu, nie doładowywany trzyma 3 dni na wysokiej jasności ekranu, trochę słuchania muzyki i klikania na kiblu. Wytrzymuje tak jak każdy flagowiec, 4,5H-5H na ekranie.  Nie upadł mi, trzymam go w tym:

 908731405962647337548.jpg[

 

 

Do tego szkło Nillkina Amazing H+ i trzyma się od pół roku bez rys ani nic :) jak nowy. 

lownfast

Opublikowano

Czy ja wiem czy N5 jest lepszy od Z1?
Zależy na co stawiasz jeżeli na czysty system i szybkie aktualizacje to może i tak.
Jednak jak spojrzymy na jakość wykonania i ogólnie design to Z1 zjada plastikowego Nexusa.
Poniżej z resztą droptesty obu tych telefonów:



 
Faktem jest, że N5 jest tańszy i na prawdę wydajnościowo porównywalny, ale jednak od telefonu za większe pieniądze wymagałbym lepszego wykonania.
Poza tym warto zaznaczyć, że etui Spigen'a i szkło Nillkin to dodatkowe koszty. Ja swoją Z1 zaopatrzyłem jedynie w folie na obie strony (3mk), telefon upadł mi już parę razy (może nie tak hardcorowo jak na ww. filmach) ale nic mu się nie stało. Aparat wydaje mi się, że również Xperia prezentuje lepszy, jednak zdjęć z N5 nie widziałem, także nie będę wprowadzał w błąd. <z danych jedynie można wyczytać, że Z1 ma 21 mpx, a N5 8mpx> Jeżeli chodzi o wydajność to Xperia również nie należy do telefonów z jakąś ciężką nakładką typu touchwiz i świetnie sobie radzi. Baterię również ma lepszą <przynajmniej pojemniejszą> dodatkowo posiada tryb staminy, który również się przydaje. Co do tego ile mi trzyma to na prawdę ciężko odpowiedzieć, zwłaszcza jeżeli dużo grasz. Zdarza się, że telefonu nie ładuje 2 dni, a nieraz włączę transmisję danych + tethering wifi i muszę go ładować codziennie. Przy samej muzyce, fb i mniej wymagających aplikacjach telefon potrafi dotrwać do wieczora.

Opublikowano

 

 

Jednak jak spojrzymy na jakość wykonania i ogólnie design to Z1 zjada plastikowego Nexusa.

Plastikowy Nexus ma świetny plastik z tyłu który nie jest mydelniczką Samsunga ani porcelaną od Sony. 

 

 

 

Poza tym warto zaznaczyć, że etui Spigen'a i szkło Nillkin to dodatkowe koszty.

Etui kupuje chyba każdy normalny użytkownik telefonu, dbający o niego, a w sony który ma szklany tył tym bardziej jest to potrzebne. Co do folii to 2x 3mk kosztuje 40zł, a szkło nillkina ok. 30zł. 

 

 

 

 Aparatwydaje mi się, że również Xperia prezentuje lepszy, jednak zdjęć z N5 nie widziałem, także nie będę wprowadzał w błąd. <z danych jedynie można wyczytać, że Z1 ma 21 mpx, a N5 8mpx>

 

21mpx w Xperii rzadko kiedy się wykorzystuje i pozostaje nam 8mpx, a Nexus zdjęcia robi b.db wystarczy obejrzeć na forach. 

 

 

Jeżeli chodzi o wydajność to Xperia również nie należy do telefonów z jakąś ciężką nakładką typu touchwiz i świetnie sobie radzi.

 

 

Benchmarki. 

lownfast

Opublikowano

Plastikowy Nexus ma świetny plastik z tyłu który nie jest mydelniczką Samsunga ani porcelaną od Sony. 

 

Etui kupuje chyba każdy normalny użytkownik telefonu, dbający o niego, a w sony który ma szklany tył tym bardziej jest to potrzebne. Co do folii to 2x 3mk kosztuje 40zł, a szkło nillkina ok. 30zł. 

 

 

21mpx w Xperii rzadko kiedy się wykorzystuje i pozostaje nam 8mpx, a Nexus zdjęcia robi b.db wystarczy obejrzeć na forach. 

Benchmarki. 

 

Może być i świetny, jednak plastik wciąż pozostanie plastikiem ;)

Etui kupuje każdy użytkownik posiadający telefon, który po kontakcie z ziemią nieco zmieni swój wygląd..

 

na o.. 

815491405980112949271.png

taki^^

 

Sam mając Galaxy S3, zakupiłem Spigen Neo Hybrid, bo podobnie jak Twój "najlepszy telefon" był plastikowy. 

a w sony który ma szklany tył tym bardziej jest to potrzebne

Większej głupoty nie słyszałem, sony wyposażony w dragontrail glass + mający jednolity kształt <który amortyzuje go w momencie upadku> jedynie czego potrzebuje to dodatkowej folii typu 3mk <jednak nie takiej za 40zł, bo najwyraźniej ktoś musiał Cię zrobić w chuja, tylko takiej za 25zł 2x na przód + 2x na tył z oficjalnej strony producenta>

 

 

Co do zdjęć: to nie wiem, nie neguje tego. Nie interesowałem się tym, aż tak ponieważ niczym mnie ten telefon nie zaciekawił. 

Opublikowano

Można kupić Nexusa 4/5 moim zdaniem jest to dobry wybór szkło jest wytrzymałe ale jak pęknie to telefon już tak pięknie wyglada a naprawa zapewne będzię droższa niz kupienie zwykłej plastikowej klapki badz obudowy.

 

Teraz osobiście czekam aż Alcatel wyda nowego flagowca z najnowszym mediatek' em  jakość ich produktów Teraz jest znacznie wyższa niż kiedyś,sam posiadam jeden telefon One Touch Scribe HD ii NIE MA RYSY PO ROKU UŻYWANIA BEZ FOLII (noszony najcześciej w marynarce)  !  

Opublikowano

Można kupić Nexusa 4/5 moim zdaniem jest to dobry wybór szkło jest wytrzymałe ale jak pęknie to telefon już tak pięknie wyglada a naprawa zapewne będzię droższa niz kupienie zwykłej plastikowej klapki badz obudowy.

 

Teraz osobiście czekam aż Alcatel wyda nowego flagowca z najnowszym mediatek' em jakość ich produktów Teraz jest znacznie wyższa niż kiedyś,sam posiadam jeden telefon One Touch Scribe HD ii NIE MA RYSY PO ROKU UŻYWANIA BEZ FOLII (noszony najcześciej w marynarce) !

A ten alcatel to dostanie chociaż androida l?

 

Ja bym brał za tą cenę tą z1. Nexus nie ma slotu na karty.

                           

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Giecu z Konuzem urwali się z choinki i trollują każdy temat z wyborem telefonu. Wyjdź z tym swoim Xiaomi, nie mówię że telefon jest zły ale serwisowanie tego telefonu to totalna porażka, dlatego najlepiej kupować telefony przeznaczony na polski rynek. 

 

 

 Samsung Galaxy S3

Wczoraj ostry troll poleciał od Ciebie, poleciałeś po wątkach odkopując te nawet z czerwca tylko po to żeby napisać w każdym temacie "Galaxy S3" 

 

Jak dla mnie polecam zastanowić się nad Zetką, G2 i Nexusem, ostateczna decyzja. 

lownfast

Opublikowano

Giecu z Konuzem urwali się z choinki i trollują każdy temat z wyborem telefonu. Wyjdź z tym swoim Xiaomi, nie mówię że telefon jest zły ale serwisowanie tego telefonu to totalna porażka, dlatego najlepiej kupować telefony przeznaczony na polski rynek. 

Wczoraj ostry troll poleciał od Ciebie, poleciałeś po wątkach odkopując te nawet z czerwca tylko po to żeby napisać w każdym temacie "Galaxy S3" 

 

Jak dla mnie polecam zastanowić się nad Zetką, G2 i Nexusem, ostateczna decyzja. 

Ja trolluje yhym, s3 jest dobry, a ta xperia z to szajs, wyświetlacz słaby i szybko pęknie, i poza tym do 1000zł a z1 kosztuje 1100zł-1300zł mądralo 

Opublikowano

Oneplus One , nie bież tych śmiesznych telefonów typu Z1 czy N5

Zaprosiłbym Cie do tematu obok gdzie wytłumaczyłem dlaczego nie warto kupować telefonów zza granicy, ale zrobię to jeszcze raz.

 

 

 

Przedmioty wysyłamy najczęściej do 72 h od momentu otrzymania wpłaty. Przesyłka bezpośrednio od producenta lub jego przedstawiciela za granicą. Średni czas dojścia paczki to 10-20 dni. Wszystkie przesyłki są ubezpieczone. Należy sprawdzić zawartość przy odbiorze! 

 

 

Kurier Przedpłata          - 90,00 zł
(Uwaga! przy wyborze przesyłki kurierskiej istnieje szansa doliczenia kosztów odprawy celnej ok 80 zł przez firmę przewozową, są to dodatkowe, nie zależne od nas opłaty pobierane przez DHL)

 

Opłacalne? Wcale. 

W przypadku wady fabrycznej serwisowanie takiego telefonu będzie trwało ok. 2 miesiące. 

 

 

 

nie bież tych śmiesznych telefonów typu Z1 czy N5

N5 to śmieszny telefon? Śmieszni to są jedynie tacy ludzie jak Ty. 

N5 - 1300zł - Snapdragon 800, Adreno 330 - 1920x1080 itd. - serwisowanie w Polsce trwa ok. 16 dni. 

lownfast

Opublikowano

Zaprosiłbym Cie do tematu obok gdzie wytłumaczyłem dlaczego nie warto kupować telefonów zza granicy, ale zrobię to jeszcze raz.

 

 

Opłacalne? Wcale. 

W przypadku wady fabrycznej serwisowanie takiego telefonu będzie trwało ok. 2 miesiące. 

 

N5 to śmieszny telefon? Śmieszni to są jedynie tacy ludzie jak Ty. 

N5 - 1300zł - Snapdragon 800, Adreno 330 - 1920x1080 itd. - serwisowanie w Polsce trwa ok. 16 dni. 

Bo widzisz , gdy się kupuje na allegro to masz takiego Kuriera , bierzesz pocztę która idzie 15 dni , szansa na pominięcie vat i są wysyłane ze sklepu.

 

#aliexpress pozdrawia

 

Serwisowanie to jedyny minus.

 

N5  - Snapdragon 800 vs 801 , dobry aparat który potrafi nagrywać w 720p w 120fps i slowmotion , 3GB Ram , lepsza bateria , wodoodporność. Dodatkowo zobacz w benkmarkach np. Antutu że N5 jest daleko w tyle. Nie próbuj oszukiwać siebie , wiadomo że Chińczyki zawsze mają lepsze bebechy i software . Dodatkowo do tajwańskie procesory biją rekordy ( Mediatek w tablecie osiągnął 55k w antutu ) . Może i te szajsungowe mydelniczki mają gwarancje w Polsce ale który serwis uznaje gwarancje gdy np, rozbije nam się szybka ? Żaden. Kupiłem ostatnio telefon z Chin ZTE Geek za 550zł i wiesz co ? Był o wiele lepszy od tego wieśniackiego S2 , S3 a jest porównywalny do S4. Znajdź mi teraz za 550zł nowego S3. Nie znajdziesz bo to Chińskie telefony są górą od tych mydelniczek. Teraz kolejna kwestia , chcesz zrobić roota ale masz licznik w takim szajsungu czy bootloader w xperi a gdy licznik się ruszy albo bootloader będzie odblokowany tracisz gwarancje. W Chińskich telefonach tego nie ma , sam kupiłem Lenovo A820 - root na przywitaniu był , ZTE Geek - również. A widzisz , nigdy nie miałeś Chińskiego telefonu w łapie a wypowiadasz się jak pseudo ekspert z najbliższego media markt czy saturna który powie że Chińczyki to gówno "bo nie majom gfarancji w Polszy" .

Opublikowano

Jeżeli Chińskie telefony pojawiłyby się u nas na rynku to logicznie myśląc ich cena by urosła. 

Kupując telefon z Chin jesteś narażony na wiele dyskomfortów a w przypadku wady fabrycznej bo o nią mi teraz chodzi to w Polsce taki telefon jest serwisowany w 16 dni, natomiast w przypadku Chińskiego telefonu trwa to ok. 3 miesiące. 

W przypadku zbicia szybki to żaden serwis za to nie odpowie, a jak ktoś jest nie uważny lub ma dziurawe ręce to wykupuje sobie specjalne ubezpieczenie które jest oferowane w każdym POLSKIM elektronicznym sklepie który nie działa jak subskrypcja. 

Kupowanie z Chin to loteria w której 50/50 możesz dostać dobry telefon i nie mieć z nim problemów, albo dostać coś z wadą fabryczną i babrać się w tym przez kilka miesięcy, na pocieszenie jest fakt że nie raz serwis może nie stwierdzić usterki i wysłać z powrotem do Polski po czym telefon będziesz musiał wysłać ponownie. Było kilkadziesiąt takich przypadków. 

Jeżeli chodzi o N5 to na Polski rynek i cenę to jest on świetnym telefonem. Dopóki Chińczycy nie wprowadzą się na rynek Europejski nie warto ich kupować. Tak jak pisałem wcześniej, nawet jeżeli by się wprowadzili to i tak ich ceny by podskoczyły, takie są realia. 

I nigdzie nie stwierdziłem że Chińskie telefony są złe, ja jestem przekonany że one są naprawdę dobre tylko ściąganie ich z Chin to totalny bezsens, chyba że ktoś jest idiotą albo szaleńcem. 

lownfast

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...