Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Co sądzicie o tym zestawie?


i3turbo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie ma po co kupować 250 gb, cena od 500 gb różni się niewiele.

Dokladnie, a nawet cena 1TB od 500GB nie różni się zbytnio:

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-353686/  -  183zł

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/  -  199zł

 

Miejsca nigdy za wiele, nigdy nie wiesz czy akurat nie będziesz potrzebował te dodatkowe kilka GB ;)

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Dokladnie, a nawet cena 1TB od 500GB nie różni się zbytnio:

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-500gb-sata-iii-7200rpm-wd5000aakx-353686/  -  183zł

http://www.morele.net/dysk-western-digital-caviar-blue-3-5-1tb-sata-600-7200rpm-64mb-cache-wd10ezex-479659/  -  199zł

 

Miejsca nigdy za wiele, nigdy nie wiesz czy akurat nie będziesz potrzebował te dodatkowe kilka GB ;)

A ten procesor mi pójdzie na płycie gigabyte i co o nim sądzisz?

 

 

xD---Kopi_ehxepsa.png

Opublikowano

Jest to najlepszy Pentium, który premierę miał niedawno.

Jego plusem jest odblokowany mnożnik, więc będzie się można na nim pobawić w OC.

Poszukaj sobie w internecie jakiejś recenzji tego własnie procesora bo jest ich sporo ;)

Opublikowano

Jest to najlepszy Pentium, który premierę miał niedawno.

Jego plusem jest odblokowany mnożnik, więc będzie się można na nim pobawić w OC.

Poszukaj sobie w internecie jakiejś recenzji tego własnie procesora bo jest ich sporo ;)

Tak tylko bo ten procek ma socket lga 1550 a ta płyta ma 1550 czym to się różni to nie będe mógł go włożyć w tą płytę?;O

xD---Kopi_ehxepsa.png

Opublikowano

Procek i płyta mają 1150.

Nie ma socketa 1550.

Pomyliłem się procek ma lga 1150 a płyta samo 1150, po prostu się pomyliłem ;)

xD---Kopi_ehxepsa.png

Opublikowano

Weź tego Pentiuma co podałeś wyżej, tylko jak chcesz się w OC bawić, to kup jakieś przyzwoite chłodzenie (chyba że chcesz mieć dodatkowe ogrzewanie w domu.)

 

PS Nie kupuj procesorów poprzedniej generacji bo to droga donikąd. Bo nie będziesz miał możliwości przyszłego upgrade-u komputera i zostaniesz z tzw. dupą na lodzie.

 Ghost1225.gif                               

                 

 Pomogłem? To cud! Daj lajka, by uczcić to niecodzienne wydarzenie.

ale papieża to ty szanuj

Opublikowano

Weź tego Pentiuma co podałeś wyżej, tylko jak chcesz się w OC bawić, to kup jakieś przyzwoite chłodzenie (chyba że chcesz mieć dodatkowe ogrzewanie w domu.)

 

PS Nie kupuj procesorów poprzedniej generacji bo to droga donikąd. Bo nie będziesz miał możliwości przyszłego upgrade-u komputera i zostaniesz z tzw. dupą na lodzie.

Ten Pentium będzie najlepszy, ale co do drugiego zdania się nie zgodzę.

Socket 1150 będzie tylko na Broadwelle, które dadzą jakieś 10% więcej wydajności więc wymiana z 4 gen na 5 nie będzie opłacalna, a po Broadwellu wejdzie nowe gniazdo i DDR4, które zmusi i tak do wymiany prawie wszystkiego.

Opublikowano

Bf4. 5 jeszcze nie wyszła, albo przynajmniej o niej nie słyszałem (chociaż kto wie, EA wypuszcza te same gry co roku ;) )

Opublikowano

Bf4. 5 jeszcze nie wyszła, albo przynajmniej o niej nie słyszałem (chociaż kto wie, EA wypuszcza te same gry co roku ;) )

Teraz doczytałem że na tamtej płycie głównej co podałem gigabyte nie będe mógł kręcić więc tutaj mi się pojawia pytanie czy na tą płyte mi będzie wszystko pasowało?

Gigabyte GA-B85M-D3H

xD---Kopi_ehxepsa.png

Opublikowano

Pasować będzie, ale na tej też nie pokręcisz (chyba że gigabyte oferuje takie możliwości, ale z tym nigdy nie wiadomo i intel może zablokować te możliwość).

Do podkręcania musisz kupić płytę z chipsetem Z np Z87.

Wiadomo takie płyty są droższe ;)

Opublikowano

Pasować będzie, ale na tej też nie pokręcisz (chyba że gigabyte oferuje takie możliwości, ale z tym nigdy nie wiadomo i intel może zablokować te możliwość).

Do podkręcania musisz kupić płytę z chipsetem Z np Z87.

Wiadomo takie płyty są droższe ;)

No to podaj mi jakąś płytke żeby mi to wszystko pasowało co wymieniliśmy wcześniej najtańsza gigabyte;)

xD---Kopi_ehxepsa.png

Opublikowano

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z87-hd3-z87-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-atx-ga-z87-hd3-581295/

372 zł.

Jedna z najtańszych, a mimo to posiada wszystko co trzeba, spokojnie sobie na niej pokręcisz, a w dodatku posiada dual-bios, więc jak coś zepsujesz w biosie to wystarczy że sobie przełączysz i będzie wszystko ok :)

W dodatku niezła zintegrowana karta dźwiękowa.

Opublikowano

http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z87-hd3-z87-dualddr3-1600-sata3-hdmi-gblan-atx-ga-z87-hd3-581295/

372 zł.

Jedna z najtańszych, a mimo to posiada wszystko co trzeba, spokojnie sobie na niej pokręcisz, a w dodatku posiada dual-bios, więc jak coś zepsujesz w biosie to wystarczy że sobie przełączysz i będzie wszystko ok :)

W dodatku niezła zintegrowana karta dźwiękowa.

A co sądzisz o tej płycie?

http://www.ceneo.pl/26681360#tab=spec

xD---Kopi_ehxepsa.png

Opublikowano

Bardzo dobra, sam kiedyś myślałem żeby jej nie kupić ;)

Podałem gigabyte, bo myślałem, że tylko z tej firmy chcesz płytkę.

Ogólnie w tej cenie Z87 mają podobne wyposażenie, tak więc możesz brać albo tą ,albo tą, jak wolisz.

Możesz też kupić tą od AsRocka:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-extreme3-z87-sata3-usb3-pcie3-0-s-1150-atx-z87-extreme3-581432/

 

Wybór już nalezy do Ciebie. Czego byś nie kupił to i tak będzie działać dobrze ;)

Opublikowano

Bardzo dobra, sam kiedyś myślałem żeby jej nie kupić ;)

Podałem gigabyte, bo myślałem, że tylko z tej firmy chcesz płytkę.

Ogólnie w tej cenie Z87 mają podobne wyposażenie, tak więc możesz brać albo tą ,albo tą, jak wolisz.

Możesz też kupić tą od AsRocka:

http://www.morele.net/plyta-glowna-asrock-z87-extreme3-z87-sata3-usb3-pcie3-0-s-1150-atx-z87-extreme3-581432/

 

Wybór już nalezy do Ciebie. Czego byś nie kupił to i tak będzie działać dobrze ;)

 

Tak tylko zamówiłem już tą obudowę, kartę graficzną i zasilacz ;O 

Obudowa Zalman Z3 czarna

Zasilacz Chieftec GPS-400A8 400W 80+

Karta graficzna MSI GeForce GTX 750 TI OC Gaming 2GB DDR5 PCI-E BOX

I tutaj pojawia się moje pytanie czy wszystko to będzie dobre do tej płyty bo się troche cykam xD

 

 

#edit boże tą karte zamówiłem. xD

http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/10051883#techniczne

xD---Kopi_ehxepsa.png

Opublikowano

Spokojnie wejdzie wszystko :)

Z tym zasilaczem to mogłeś się jeszcze wstrzymać, bo nie jest on jakiś super najlepszy, no ale da radę ;)

Opublikowano

Spokojnie wejdzie wszystko :)

Z tym zasilaczem to mogłeś się jeszcze wstrzymać, bo nie jest on jakiś super najlepszy, no ale da radę ;)

Jeszcze mam pytanie jakie chłodzenie do tego procka pentium G3258 tanie a sensowne ;)

xD---Kopi_ehxepsa.png

Opublikowano

W zestawie z prockiem będziesz miał chłodzenie od producenta. Nie jest ono jakieś super wydajne, ale jeżeli nie będziesz na razie podkręcał to wystarczy w zupełności.

Za 95zł możesz kupić takie oto: http://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fera-2-he1224-spc094-616308/

I to co podałeś wystarczy mi do oc tego procka?

xD---Kopi_ehxepsa.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...