Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zmniejszyć głośność pc ?


xXInvictumXx

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema wczoraj dotarł do mnie nowy komputer

 

procesor: fx 8320

karta graficzna: sapphire r9 270

ram: 4 gb

obudowa: zalman z1 są w niej dwa wiatraki 120 mm

płyta główna: asrock 980de3/u3s3

zasilacz: smart se 530w

 

komputer pięknie działa lecz:

strasznie głośno wręcz napier*alają wiatraki w nim chwilami to jak z suszarki taki wydobywa się dźwięk

dodatkowo kiedy obudowa jest zamknięta i ściągnę boczny panel to obroty wiatraków spadają o około 700-100 rpm przy czym temperatura nic się nie zmienia

ogólnie rzecz biorąc te wiatraki jakoś bardzo dziwnie działają jak gram np w bf3 to przez chwile (5-10sekund) potrafiła praktycznie chodzić na full, nagle zwalniają i praktycznie ich nie słychać aż w końcu zaczynają od nowa napier*alać, zdarza się to również podczas uruchamiania, przeglądania internetu

 

co można z tym zrobić ? ;/

te dwa wentylatorki mają średnią prędkość 1200-1700rpm a na chłodzeniu box'owym od procka jest  4500-5700 rpm czy to jest normalne ?

zamykać obudowę ?

 

4875_blue.png  [*] 30.09.2016r. [*] 9368_gold.png

Opublikowano

jak masz sapphire i kartę radeona to powinieneś mieć program Catalyst Control Center, wchodzisz w ustawienia i tam "Wydajność" a tam jest ogólnie do podkręcania grafy ale i też sterowania wiatrakiem.

Nie należy dawać jednak manualne ustawienie np mniej niż 30% bo zaraz karta Ci się przegrzeje.

"My World is in your Head..."

 

Pierwszy Polski blog o grze Vampyr:
http://www.czasnawampyr.pl/category/news/

 

 

Opublikowano

A skąd wydobywa się taki dźwięk??? Jeśli z chłodzenia CPU to wszystko jasne. Jeśli z czego innego pisz.

 

PS wiatraki to są na polu :) W komputerze są "wentylatory".

CPU Intel Core i7 3770K GPU SLI EVGA GTX 780 ACX SC RAM 4x4GB Corsair Dominator Platinum 16GB MOBO Asus Sabertooth Z77 COOLER CPU NZXT Kraken X60 @ Akasa Apache 140mm x2 SSD Plextor M5S 128GB + Curcial M550 128GB HDD WD Green 2x2TB PSU Seasonic Platinum 860W CASE NZXT H630

Kopsnij PLUSIKA :)

Rekrut
Opublikowano

Możesz też zainwestować w maty wygłuszające, ale taniej wyszłaby wymiana chłodzenia procka i wentylatorów tak przewiduję.. ;d

Opublikowano

najprawdopodobniej hałas wydobywa się od wentylatora boxowego procka, proponuję kupić jakiś cooler 

3JcjhIq.png
Pomogłem? Daj "Lubię to", to nic nie kosztuje...
MyAnimeList
 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...