Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Fix na szanse zadziałania odporności (?!)


Evor.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Domyślnie jest 90% na to ze odporność zadziała. Usunąłem to.

Otwórz plik char_resist.cpp

Wyszukaj

bool CHARACTER::IsImmune(DWORD dwImmuneFlag)
Zamień:

bool CHARACTER::IsImmune(DWORD dwImmuneFlag)
{
	if (IS_SET(m_pointsInstant.dwImmuneFlag, dwImmuneFlag))
		int immune_pct = 90;
		int	percent = number(1, 100);

		if (percent <= immune_pct)	// 90% Immune
		{
			if (test_server && IsPC())
				ChatPacket(CHAT_TYPE_PARTY, "<IMMUNE_SUCCESS> (%s)", GetName()); 

			return true;
		}
		else
		{
			if (test_server && IsPC())
				ChatPacket(CHAT_TYPE_PARTY, "<IMMUNE_FAIL> (%s)", GetName());

			return false;
		}
	if (test_server && IsPC())
		ChatPacket(CHAT_TYPE_PARTY, "<IMMUNE_FAIL> (%s) NO_IMMUNE_FLAG", GetName());

	return false;
}

 

Na:

bool CHARACTER::IsImmune(DWORD dwImmuneFlag)
{
	if (IS_SET(m_pointsInstant.dwImmuneFlag, dwImmuneFlag))
		/* Ustawienia 100% na WSZYSTKIE odporności */
		return true;
	if (test_server && IsPC())
		ChatPacket(CHAT_TYPE_PARTY, "<IMMUNE_FAIL> (%s) NO_IMMUNE_FLAG", GetName());

	return false;
}

 

Koniec.

Opublikowano

wystarczyło zmienić 

percent = number(1, 100); 

na

percent = number(1, 90);

   Server File Metin2 PL : ) - Klient testowy .de


PL(source) - game, db , questy itd


image.png

Opublikowano

 

Mógłby ktoś wyjaśnić jak i gdzie to dodać ? :P

 

Przeciez masz dokładnie napisane gdzie to dodać w temacie.

sygna1.png

Opublikowano

Yy. Czemu ja tego pliku nie mam w  xxxline\Srcs\Server\game\src ?? Może mi ktoś to wytłumaczyć?

//

Opublikowano

Yy. Czemu ja tego pliku nie mam w  xxxline\Srcs\Server\game\src ?? Może mi ktoś to wytłumaczyć?

Bo xxxline to najnowsza wersja game (41k), na forum wstawka będzie jutro rano.

 

 

 

Czy ta modyfikacja działa jak dif na poprzednie wersje?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...