Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Quest na event włączający bonusy


Gość Renissance

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Quest ten umożliwia ustawienie 2 wymaganych itemów i ich ilości.
Oddają owe itemy wszyscy gracze, jeżeli im się uda to zostaje włączony event np. Expa na dany czas dla wszystkich graczy.
Co prawda został stworzony dla serwera Alistria.eu, ale wy także możecie z niego skorzystać.

 

----------------------------------------------------------
--By Mocno Pomocni for Alistria.eu
--https://www.youtube.com/channel/UC3fis8x8G3HqBx0DbBCu-Hg
----------------------------------------------------------
quest alchem1k begin
	state start begin
		when 20001.chat."Włącz Event" with pc.is_gm() begin
			game.set_event_flag("karasie",1)
			game.set_event_flag("perla",1)
			game.set_event_flag("open_alch",1)
			clear_server_timer('alchem1k', get_server_timer_arg())
			server_timer('alchem1k', 60*60, get_server_timer_arg())
			notice_all("Event Obóz Alchemika został aktywowany!")
			notice_all("Musicie dostarczyć 50 karasi i 40 pereł alchemikowi.")
			notice_all("Pamiętajcie! Macie na to godzinę.")
			setskin(NOWINDOW)
		end
		when alchem1k.server_timer  begin
			notice_all("Minęła godzina.")
			notice_all("Alchemik nie zdobył potrzebnych przedmiotów.")
			notice_all("Event się nie powiódł!")
			game.set_event_flag("open_alch",0)
			clear_server_timer('alchem1k', get_server_timer_arg())
            end
		when 20001.take with game.get_event_flag("open_alch") == 1 begin
			if game.get_event_flag("karasie") == 50 and game.get_event_flag("perla") == 40 then
				__give_empire_priv("0", "4", "50", 14400)
				notice_all("Alchemik zebrał wszystkie potrzebne przedmioty.")
				notice_all("50% doświadczenia dla wszystkich królestw na czas czterech godzin.")
				notice_all("Event się powiódł!")
				clear_server_timer('alchem1k', get_server_timer_arg())
				game.set_event_flag("open_alch",0)
			end
			if item.vnum == 27803 then
				if game.get_event_flag("karasie") == 50 then
				notice_all("Wymagane karasie zotały zgromadzone!")
				else
				if game.get_event_flag("karasie") == 10 then
				notice_all("Do oddania pozostało "..50-game.get_event_flag("karasie").." Karasi!")
				game.set_event_flag("karasie", game.get_event_flag("karasie")+1)
				pc.remove_item(27803)
				else
				if game.get_event_flag("karasie") == 20 then
				notice_all("Do oddania pozostało "..50-game.get_event_flag("karasie").." Karasi!")
				game.set_event_flag("karasie", game.get_event_flag("karasie")+1)
				pc.remove_item(27803)
				else
				if game.get_event_flag("karasie") == 30 then
				notice_all("Do oddania pozostało "..50-game.get_event_flag("karasie").." Karasi!")
				game.set_event_flag("karasie", game.get_event_flag("karasie")+1)
				pc.remove_item(27803)
				else
				if game.get_event_flag("karasie") == 40 then
				notice_all("Do oddania pozostało "..50-game.get_event_flag("karasie").." Karasi!")
				game.set_event_flag("karasie", game.get_event_flag("karasie")+1)
				pc.remove_item(27803)
				else
				game.set_event_flag("karasie", game.get_event_flag("karasie")+1)
				syschat("Do oddania pozostało "..50-game.get_event_flag("karasie").." Karasi!")
				pc.remove_item(27803)
			end
		end
	end
end
	end
		end
			if item.vnum == 27992 then	
				if game.get_event_flag("perla") == 40 then
				notice_all("Wymagane Białe Perły zotały zgromadzone!")
				else
				if game.get_event_flag("perla") == 10 then
				notice_all("Do oddania pozostało "..40-game.get_event_flag("perla").." Białych Pereł!")
				game.set_event_flag("perla", game.get_event_flag("perla")+1)
				pc.remove_item(27992)
				else
				if game.get_event_flag("perla") == 20 then
				notice_all("Do oddania pozostało "..40-game.get_event_flag("perla").." Białych Pereł!")
				game.set_event_flag("perla", game.get_event_flag("perla")+1)
				pc.remove_item(27992)
				else
				if game.get_event_flag("perla") == 30 then
				notice_all("Do oddania pozostało "..40-game.get_event_flag("perla").." Białych Pereł!")
				game.set_event_flag("perla", game.get_event_flag("perla")+1)
				pc.remove_item(27992)
				else
				game.set_event_flag("perla", game.get_event_flag("perla")+1)
				syschat("Do oddania pozostało "..40-game.get_event_flag("perla").." Białych Pereł!")
				pc.remove_item(27992)				
			end
		end
	end
end
	end
		end
			end
				end

Quest nie jest wykonany przeze mnie.

 

Prezentacja questa:

Opublikowano

Kwestia upodobania, to, jak komu dobrze się robi przy tym :)  Jednym będzie dobrze tak:

end
      end
             end
                   end

Komuś innemu:

   end
end
   end

Najważniejsze, aby działało :)

Opublikowano

Powinno być dobrze:

----------------------------------------------------------
--By Mocno Pomocni for Alistria.eu
--https://www.youtube.com/channel/UC3fis8x8G3HqBx0DbBCu-Hg
----------------------------------------------------------
quest alchem1k begin
    state start begin
        when 20001.chat."Włącz Event" with pc.is_gm() begin
            game.set_event_flag("karasie",1)
            game.set_event_flag("perla",1)
            game.set_event_flag("open_alch",1)
            clear_server_timer('alchem1k', get_server_timer_arg())
            server_timer('alchem1k', 60*60, get_server_timer_arg())
            notice_all("Event Obóz Alchemika został aktywowany!")
            notice_all("Musicie dostarczyć 50 karasi i 40 pereł alchemikowi.")
            notice_all("Pamiętajcie! Macie na to godzinę.")
            setskin(NOWINDOW)
        end
        when alchem1k.server_timer  begin
            notice_all("Minęła godzina.")
            notice_all("Alchemik nie zdobył potrzebnych przedmiotów.")
            notice_all("Event się nie powiódł!")
            game.set_event_flag("open_alch",0)
            clear_server_timer('alchem1k', get_server_timer_arg())
        end
        when 20001.take with game.get_event_flag("open_alch") == 1 begin
            if game.get_event_flag("karasie") == 50 and game.get_event_flag("perla") == 40 then
                __give_empire_priv("0", "4", "50", 14400)
                notice_all("Alchemik zebrał wszystkie potrzebne przedmioty.")
                notice_all("50% doświadczenia dla wszystkich królestw na czas czterech godzin.")
                notice_all("Event się powiódł!")
                clear_server_timer('alchem1k', get_server_timer_arg())
                game.set_event_flag("open_alch",0)
            end
            if item.vnum == 27803 then
                local zmienna_karasie = game.get_event_flag("karasie")
                if zmienna_karasie == 50 then
                    notice_all("Wymagane karasie zotały zgromadzone!")
                elseif zmienna_karasie == 10 or zmienna_karasie == 20 or zmienna_karasie == 30 or zmienna_karasie == 40 then
                    notice_all("Do oddania pozostało "..50-game.get_event_flag("karasie").." Karasi!")
                    game.set_event_flag("karasie", game.get_event_flag("karasie")+1)
                    pc.remove_item(27803)
                else
                    game.set_event_flag("karasie", game.get_event_flag("karasie")+1)
                    syschat("Do oddania pozostało "..50-game.get_event_flag("karasie").." Karasi!")
                    pc.remove_item(27803)
                end
            elseif item.vnum == 27992 then
                local zmienna_perly = game.get_event_flag("perla")
                if game.get_event_flag("perla") == 40 then
                    notice_all("Wymagane Białe Perły zotały zgromadzone!")
                elseif zmienna_perly == 10 or zmienna_perly == 20 or zmienna_perly == 30 then
                    notice_all("Do oddania pozostało "..40-game.get_event_flag("perla").." Białych Pereł!")
                    game.set_event_flag("perla", game.get_event_flag("perla")+1)
                    pc.remove_item(27992)
                else
                    game.set_event_flag("perla", game.get_event_flag("perla")+1)
                    syschat("Do oddania pozostało "..40-game.get_event_flag("perla").." Białych Pereł!")
                    pc.remove_item(27992)
                end
            end
        end
    end
end

sygnatura2.png


Opublikowano

Teraz pisanie questa to prawdziwa sztuka(end), a o or to nie słyszeli :D

 

Każdy od czegoś zaczynał, ważne jest żeby pokazywać się to co pisze i porównywać z innymi, bo ktoś inny może zapisać nasz kod dużo przejrzyściej, optymalniej czy krócej. W ten sposób się tego uczymy :P. Co nie zmienia faktu że kiedy zobaczyłem te endy uśmiechnąłem się :)

 

Można w sumie też zapisać tak:

            if item.vnum == 27803 then
                zmienna_karasie = game.get_event_flag("karasie")
                if zmienna_karasie == 50 then
                    notice_all("Wymagane karasie zotały zgromadzone!")
                elseif zmienna_karasie == 10 or zmienna_karasie == 20 or zmienna_karasie == 30 or zmienna_karasie == 40 then
                    notice_all("Do oddania pozostało "..50-zmienna_karasie.." Karasi!")
                    game.set_event_flag("karasie", zmienna_karasie+1)
                    pc.remove_item(27803)
                else
                    game.set_event_flag("karasie", zmienna_karasie+1)
                    syschat("Do oddania pozostało "..50-zmienna_karasie.." Karasi!")
                    pc.remove_item(27803)
                end
            elseif item.vnum == 27992 then
                zmienna_perly = game.get_event_flag("perla")
                if game.get_event_flag("perla") == 40 then
                    notice_all("Wymagane Białe Perły zotały zgromadzone!")
                elseif zmienna_perly == 10 or zmienna_perly == 20 or zmienna_perly == 30 then
                    notice_all("Do oddania pozostało "..40-zmienna_perly.." Białych Pereł!")
                    game.set_event_flag("perla", zmienna_perly+1)
                    pc.remove_item(27992)
                else
                    game.set_event_flag("perla", zmienna_perly+1)
                    syschat("Do oddania pozostało "..40-zmienna_perly.." Białych Pereł!")
                    pc.remove_item(27992)
                end
            end

edit.

 

 

Grałem na Resthea i pamiętam jak robiłem polowanie nr. 52 na 34 lvl'u bez ubijania żadnych potworów (Polowanie na 52 lvl).

Pamiętam też jak 3/4 miało problemy z clientem przez mega świetne zabezpieczenia.

I wiele więcej dziwnych sytuacji pamiętam.

 

Na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć, że nie byłem odpowiedzialny ani za questy, ani za zabezpieczenia.

sygnatura2.png


Opublikowano

Każdy od czegoś zaczynał, ważne jest żeby pokazywać się to co pisze i porównywać z innymi, bo ktoś inny może zapisać nasz kod dużo przejrzyściej, optymalniej czy krócej. W ten sposób się tego uczymy :P. Co nie zmienia faktu że kiedy zobaczyłem te endy uśmiechnąłem się :)

 

Można w sumie też zapisać tak:

 

            if item.vnum == 27803 then
                zmienna_karasie = game.get_event_flag("karasie")
                if zmienna_karasie == 50 then
                    notice_all("Wymagane karasie zotały zgromadzone!")
                elseif zmienna_karasie == 10 or zmienna_karasie == 20 or zmienna_karasie == 30 or zmienna_karasie == 40 then
                    notice_all("Do oddania pozostało "..50-zmienna_karasie.." Karasi!")
                    game.set_event_flag("karasie", zmienna_karasie+1)
                    pc.remove_item(27803)
                else
                    game.set_event_flag("karasie", zmienna_karasie+1)
                    syschat("Do oddania pozostało "..50-zmienna_karasie.." Karasi!")
                    pc.remove_item(27803)
                end
            elseif item.vnum == 27992 then
                zmienna_perly = game.get_event_flag("perla")
                if game.get_event_flag("perla") == 40 then
                    notice_all("Wymagane Białe Perły zotały zgromadzone!")
                elseif zmienna_perly == 10 or zmienna_perly == 20 or zmienna_perly == 30 then
                    notice_all("Do oddania pozostało "..40-zmienna_perly.." Białych Pereł!")
                    game.set_event_flag("perla", zmienna_perly+1)
                    pc.remove_item(27992)
                else
                    game.set_event_flag("perla", zmienna_perly+1)
                    syschat("Do oddania pozostało "..40-zmienna_perly.." Białych Pereł!")
                    pc.remove_item(27992)
                end
            end

Hmm, to prawda.

My nie zajmujemy się pisaniem questów i piszemy jak trzeba.

Są one często długie i proste.

Ale zawsze je robimy tak, że mamy 100% pewności braku bugów.

 

Ja się jakiś czas temu też uśmiechnąłem.

Grałem na Resthea i pamiętam jak robiłem polowanie nr. 52 na 34 lvl'u bez ubijania żadnych potworów (Polowanie na 52 lvl).

Pamiętam też jak 3/4 miało problemy z clientem przez mega świetne zabezpieczenia.

I wiele więcej dziwnych sytuacji pamiętam.

 

Nie krytykuje twojej pracy, bo ty się akurat tam nieźle narobiłeś, zresztą tak samo TreeN.

Ale czasami proste rozwiązania i brak kombinowania jest najlepszy.

 

U nas na serwerze każdy quest jest napisany w takim stylu, bo tak technikowi się dobrze pisze.

Questy mają sporo linii, ale działają bez zarzutu.

 

Na MPC jest pełno "pro" techników rzucających się na source i inne tego typu rzeczy.

Każdy z tych techników tworzy serwer, którego jeszcze nie było.

W momencie startu okazuje się, że serwer jest kompletnie nie stabilny i pada.

Powiedzcie mi, że tak nie jest, to okłamiecie samych siebie.

 

My korzystamy z starych rozwiązań i nowych, które sobie stale tworzymy.

W sumie nie mamy się czego wstydzić, my napisaliśmy event, a Alistria do teraz robi go na postaci, która widnieje w rankingu - Według mnie to jest dopiero śmieszne, bo robią z siebie nie wiadomo kogo, a takiego questa nawet nie potrafili napisać.

 

Stabilność, brak błędów i poprawne działanie panowie, a nie długość questa i jego stylistyka.

 

----------------------------------------

 

Konto pożyczyłem - Matesh

24b5car.jpg

Opublikowano

Hmm, to prawda.

My nie zajmujemy się pisaniem questów i piszemy jak trzeba.

Są one często długie i proste.

Ale zawsze je robimy tak, że mamy 100% pewności braku bugów.

 

Ja się jakiś czas temu też uśmiechnąłem.

Grałem na Resthea i pamiętam jak robiłem polowanie nr. 52 na 34 lvl'u bez ubijania żadnych potworów (Polowanie na 52 lvl).

Pamiętam też jak 3/4 miało problemy z clientem przez mega świetne zabezpieczenia.

I wiele więcej dziwnych sytuacji pamiętam.

 

Nie krytykuje twojej pracy, bo ty się akurat tam nieźle narobiłeś, zresztą tak samo TreeN.

Ale czasami proste rozwiązania i brak kombinowania jest najlepszy.

 

U nas na serwerze każdy quest jest napisany w takim stylu, bo tak technikowi się dobrze pisze.

Questy mają sporo linii, ale działają bez zarzutu.

 

Na MPC jest pełno "pro" techników rzucających się na source i inne tego typu rzeczy.

Każdy z tych techników tworzy serwer, którego jeszcze nie było.

W momencie startu okazuje się, że serwer jest kompletnie nie stabilny i pada.

Powiedzcie mi, że tak nie jest, to okłamiecie samych siebie.

 

My korzystamy z starych rozwiązań i nowych, które sobie stale tworzymy.

W sumie nie mamy się czego wstydzić, my napisaliśmy event, a Alistria do teraz robi go na postaci, która widnieje w rankingu - Według mnie to jest dopiero śmieszne, bo robią z siebie nie wiadomo kogo, a takiego questa nawet nie potrafili napisać.

 

Stabilność, brak błędów i poprawne działanie panowie, a nie długość questa i jego stylistyka.

 

----------------------------------------

 

Konto pożyczyłem - Matesh

 

 

Mylisz się Matesh. Chłopaków z Alistry nie znam aż tak dobrze wiem kim są jakie mieli serwery jakie mieli poprzednie nicki i mniej więcej czym się zajmują. I myślę że dla Veygra które pisze aplikacje w Javie nie jest problemem napisanie takiego questa , czemu tego nie zrobił no to nie wiem ich sprawa.

Druga sprawa że w tym filmiku i ogólnie w tym poście śmiejesz im się "w twarz" i wgl a co ty zrobiłeś ? Z tego jak się orientuję Alistra jest pierwszym serwer który stoi na src i nie mają problemów. Inne problemy gasły jak zapałki bo mieli takie zajebiste umiejętności że wrzucili go żywce i myśleli że wszystko będzie działać. Ty nic swoją osobom nie zaprezentowałeś robisz jakaś Visterię na której w teamie jest chyba 15 osób a i tak nic ciekawego jak na razie  nie widziałem.Zresztą widać po tym queście że od strony questów to nie będziecie mieli się czym pochwalić. I ostatnia sprawa patrz lepiej na słowa bo kto wie ten wie co się może stać z twoim serwerem na starcie za obrażanie nie odpowiednich osób.

 

A i jeszcze co do wielkości kodu a działalności questa to chyba każdy się zgodzi że questy mają działać a nie wyglądać ale tak jest dopóki nie wstawiasz ich na MPC i nie robisz z siebie nie wiadomo kogo.

 

Co do Reasthey.. To no tak wyszło jak wyszło chłopaki po prostu mieli zbyt małe doświadczenie w robieniu serwerów podjęli parę złych decyzji i to właściwie zakończyło serwer. Projektem nigdy się nie jarałem bo od zawsze wydawał mi się zbyt przekombinowany. Szkoda mi chłopaków że stracili tyle czasów i pieniędzy na ten serwer. No ale zyskali doświadczenie a tego kartą master card nie kupisz.

*ODDAM TROCHĘ RZECZY METIN2 WIĘCEJ W OPISIE*

Opublikowano

Mylisz się Matesh. Chłopaków z Alistry nie znam aż tak dobrze wiem kim są jakie mieli serwery jakie mieli poprzednie nicki i mniej więcej czym się zajmują. I myślę że dla Veygra które pisze aplikacje w Javie nie jest problemem napisanie takiego questa , czemu tego nie zrobił no to nie wiem ich sprawa.

Druga sprawa że w tym filmiku i ogólnie w tym poście śmiejesz im się "w twarz" i wgl a co ty zrobiłeś ? Z tego jak się orientuję Alistra jest pierwszym serwer który stoi na src i nie mają problemów. Inne problemy gasły jak zapałki bo mieli takie zajebiste umiejętności że wrzucili go żywce i myśleli że wszystko będzie działać. Ty nic swoją osobom nie zaprezentowałeś robisz jakaś Visterię na której w teamie jest chyba 15 osób a i tak nic ciekawego jak na razie  nie widziałem.Zresztą widać po tym queście że od strony questów to nie będziecie mieli się czym pochwalić. I ostatnia sprawa patrz lepiej na słowa bo kto wie ten wie co się może stać z twoim serwerem na starcie za obrażanie nie odpowiednich osób.

 

A i jeszcze co do wielkości kodu a działalności questa to chyba każdy się zgodzi że questy mają działać a nie wyglądać ale tak jest dopóki nie wstawiasz ich na MPC i nie robisz z siebie nie wiadomo kogo.

 

Co do Reasthey.. To no tak wyszło jak wyszło chłopaki po prostu mieli zbyt małe doświadczenie w robieniu serwerów podjęli parę złych decyzji i to właściwie zakończyło serwer. Projektem nigdy się nie jarałem bo od zawsze wydawał mi się zbyt przekombinowany. Szkoda mi chłopaków że stracili tyle czasów i pieniędzy na ten serwer. No ale zyskali doświadczenie a tego kartą master card nie kupisz.

 

Nie będę kłócić się, bo nie chcę mieszać się w wasze sprawy. Jednak, jeżeli zamierzacie się wyzywać, czy coś, to proszę przenieść się na PW, TS lub inny komunikator :P

Niestety, ale niektórzy patrzą na estetykę(?), zamiast na pożytek/działanie. Czyli jestem tego samego zdania, co Ty - quest ma działać, nie wyglądać.

Quest nie został wykonany przeze mnie, dostałam tylko pozwolenie na wstawienie tego :)

Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedź.

Opublikowano

Mylisz się Matesh. Chłopaków z Alistry nie znam aż tak dobrze wiem kim są jakie mieli serwery jakie mieli poprzednie nicki i mniej więcej czym się zajmują. I myślę że dla Veygra które pisze aplikacje w Javie nie jest problemem napisanie takiego questa , czemu tego nie zrobił no to nie wiem ich sprawa.

Druga sprawa że w tym filmiku i ogólnie w tym poście śmiejesz im się "w twarz" i wgl a co ty zrobiłeś ? Z tego jak się orientuję Alistra jest pierwszym serwer który stoi na src i nie mają problemów. Inne problemy gasły jak zapałki bo mieli takie zajebiste umiejętności że wrzucili go żywce i myśleli że wszystko będzie działać. Ty nic swoją osobom nie zaprezentowałeś robisz jakaś Visterię na której w teamie jest chyba 15 osób a i tak nic ciekawego jak na razie  nie widziałem.Zresztą widać po tym queście że od strony questów to nie będziecie mieli się czym pochwalić. I ostatnia sprawa patrz lepiej na słowa bo kto wie ten wie co się może stać z twoim serwerem na starcie za obrażanie nie odpowiednich osób.

 

A i jeszcze co do wielkości kodu a działalności questa to chyba każdy się zgodzi że questy mają działać a nie wyglądać ale tak jest dopóki nie wstawiasz ich na MPC i nie robisz z siebie nie wiadomo kogo.

 

Co do Reasthey.. To no tak wyszło jak wyszło chłopaki po prostu mieli zbyt małe doświadczenie w robieniu serwerów podjęli parę złych decyzji i to właściwie zakończyło serwer. Projektem nigdy się nie jarałem bo od zawsze wydawał mi się zbyt przekombinowany. Szkoda mi chłopaków że stracili tyle czasów i pieniędzy na ten serwer. No ale zyskali doświadczenie a tego kartą master card nie kupisz.

Nie mają nic ciekawego? CO KURWA? A CIENIE NA MAPIE I DOKŁADNA MINIMAPA TO CO hahahahah

pamiętam jak ten dzieciak się chwalił cieniami na mapie i że potrafi zrobić minimape Insertem hahAHAHhahah beka w chuj

I nie pisz o technikach Matesh juz ci napisalem że jak wystartuje twoje gunwo to ci technicy ci takiego didosera zajebia ze nie pozbierasz serferka. 

Opublikowano

Sam pomysł bardzo okej, bo event nie jest w żaden sposób oklepany ;)

Pewnie dałoby się dodać bajer, aby sam item, który ma się oddawać można ustalić poprzez input, ale ja bym się gdzieś pogubił xD

727881401622271220780.jpeg
Opublikowano

Nie będę kłócić się, bo nie chcę mieszać się w wasze sprawy. Jednak, jeżeli zamierzacie się wyzywać, czy coś, to proszę przenieść się na PW, TS lub inny komunikator :P

Niestety, ale niektórzy patrzą na estetykę(?), zamiast na pożytek/działanie. Czyli jestem tego samego zdania, co Ty - quest ma działać, nie wyglądać.

Quest nie został wykonany przeze mnie, dostałam tylko pozwolenie na wstawienie tego :)

Pozdrawiam i dziękuję za wypowiedź.

Nie wiem czy ktoś by zatrudnił programistę z takim myśleniem.

Opublikowano

Nie wiem czy ktoś by zatrudnił programistę z takim myśleniem.

Po co estetyka? Pisz 10k linijek kodu bez komentarza i tak:

if

end

if

end

if

if

if

end

end

end

hhaah

Opublikowano

YouAreMPC - zaczynasz być irytujący. Wypowiedziałeś się raz? Wystarczy, nie musisz powielać swojej wypowiedzi X razy :) Nie interesują mnie Twoje zatargi z Matesh`em.

 

 

Nie wiem czy ktoś by zatrudnił programistę z takim myśleniem.

Kto, co lubi. Ja akurat mam takie podejście, że nieważne jak ktoś ma coś zrobić, ale ma to działać :)

Opublikowano

Kto, co lubi. Ja akurat mam takie podejście, że nieważne jak ktoś ma coś zrobić, ale ma to działać :)

 

Jak będziesz w to brnęła dalej (programowanie), zauważysz że to czy piszemy poprawnie i optymalnie, ma olbrzymi wpływ na nasz końcowy efekt.

 

No ale nie będę się na ten temat rozpisywał, po prostu jeszcze dużo przed tobą  :P .

sygnatura2.png


Opublikowano

Jak będziesz w to brnęła dalej (programowanie), zauważysz że to czy piszemy poprawnie i optymalnie, ma olbrzymi wpływ na nasz końcowy efekt.

 

No ale nie będę się na ten temat rozpisywał, po prostu jeszcze dużo przed tobą  :P .

Nigdy nie lubiłam programowania. Ostatnie zajęcia (które wyglądały tak: kwejk + mahjong) miałam w technikum, czyli jakieś 2(?) lat temu. Niestety, ciemna masa ze mnie w tej dziedzinie. Więc brnąć w programowanie nie będę. Ale podziwiam osoby, które rozumieją i potrafią coś stworzyć w tym :)

 

W każdym razie, dziękuję za wypowiedzi. Nikt nie zabrania przerobić tego, jeżeli komuś nie pasuje taki "wygląd", to niech sobie sam zmieni na krótsze :p Nie widzę w tym przeszkód.

Opublikowano

W sumie ten temat to rzucenie pomysłu, a quest to dokładna specyfikacja jak ma przebiegać ten event. Zawsze najważniejszy jest pomysł, więc jak ktoś będzie chciał podobny event wprowadzić do siebie, to napisze tego questa od nowa po swojemu (wątpię by ktoś użył questa z tego tematu). Nie ma co się okłamywać, długość questa, funkcje i warunki w nim użyte są ważne jeśli chodzi o optymalność questów. Użyte w tym queście są chyba jednymi z najgorszych możliwych jeśli chodzi o tą całą optymalność.

Opublikowano

W sumie ten temat to rzucenie pomysłu, a quest to dokładna specyfikacja jak ma przebiegać ten event. Zawsze najważniejszy jest pomysł, więc jak ktoś będzie chciał podobny event wprowadzić do siebie, to napisze tego questa od nowa po swojemu (wątpię by ktoś użył questa z tego tematu). Nie ma co się okłamywać, długość questa, funkcje i warunki w nim użyte są ważne jeśli chodzi o optymalność questów. Użyte w tym queście są chyba jednymi z najgorszych możliwych jeśli chodzi o tą całą optymalność.

Co do questa się zgadzam, słabizna jeżeli chodzi o wykonanie. Ale co masz na myśli wydajność? Wy wszyscy myślicie że metinowski system jest aż tak słaby? Jeżeli tak to się mylicie.

Jeżeli jest dobra konfiguracja to można pisać 5k takich questów i nawet nikt tego nie odczuje czy ma on tysiąc linijek i 20 tysięcy funkcji czy tak jak jest tu. 

Jednak sam w sobie nazwę tego questa jako: zły. (nieoptymalny) 

@up nie musisz odp, źle przeczytałem i przyznaje się do błędu. Czyli mamy podobne zdanie. 

Opublikowano

Co do questa się zgadzam, słabizna jeżeli chodzi o wykonanie. Ale co masz na myśli wydajność? Wy wszyscy myślicie że metinowski system jest aż tak słaby? Jeżeli tak to się mylicie.

Jeżeli jest dobra konfiguracja to można pisać 5k takich questów i nawet nikt tego nie odczuje czy ma on tysiąc linijek i 20 tysięcy funkcji czy tak jak jest tu. 

Jednak sam w sobie nazwę tego questa jako: zły. (nieoptymalny) 

 

Tu nie chodzi o to czy "metinowski" system jest zły czy nie. Nie chodzi też o to ile linii ma quest. Ważne jest to, jak wygląda kod po przekompilowaniu w folderze object. Przekompiluj tego questa i zobacz jak tam wygląda ten kod. W pliku .quest możesz sobie wkleić nawet jakąś książkę byleby była zanegowana. Przerzuci się to jedynie za czas wykonywanie skryptu ./qc.

 

//Edit ac_1

Jest pewna różnica między questem długim z powodu braku tablic, a questem posiadającym 100 if'ów jeden w drugim zamiast warunków elseif. I nie chodzi o to, by kod po przekompilowaniu miał 5 linii, lecz żeby był jak najprostszy do odczytu.

Opublikowano

Tu nie chodzi o to czy "metinowski" system jest zły czy nie. Nie chodzi też o to ile linii ma quest. Ważne jest to, jak wygląda kod po przekompilowaniu w folderze object. Przekompiluj tego questa i zobacz jak tam wygląda ten kod. W pliku .quest możesz sobie wkleić nawet jakąś książkę byleby była zanegowana. Przerzuci się to jedynie za czas wykonywanie skryptu ./qc.

Swoimi zdaniami sam sobie zaprzeczasz. Twierdzisz pierw że:

Nie chodzi też o to ile linii ma quest

a potem że:

 jak wygląda kod po przekompilowaniu

 

Przecież to jest to samo.. Tylko jest tak jakby posortowane na swoje funkcje i podzielone nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale wiem jak wygląda..

 

Więc kończę rozmowę. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...