Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Rozstrzygnięte]Handel na forum, lekka sugestia.


harnas71x

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

Tak wiem, był kiedyś BM(black market) na forum, tak.

Chciałbym aby coś takiego zostało przywrócone, głównie w dziale Metin2.

Nie pamiętam dokładnie czemu został usunięty, coś chyba związane z prawem. Nie jestem prawnikiem, tym bardziej się tym nie interesuje, ale sądzę, że przywrócenie handlu w działach typu Metin2, Minecraft bądź na całym forum nie byłoby niczym złym, zagraniczne fora o podobnej tematyce prowadzą black market od dawna i problemów brak.

Rozumiem, że złodzieje i tak dalej... od czegoś modzi są, jeżeli by były złodziejstwa to perm i elko.

Z pewnością by to rozruszalo większość działów, na tym forum już nawet nie można wspomnieć o pieniądzach bo zaraz cie na 30 dni wypierdolą. :D

l8jIhdD.png


FORGEJM PAŁER

Opublikowano

Nie przejdzie, administracja się nie zgodzi. Już nie raz był ten pomysł, nawet ostatnio poruszano tą kwestię.

Opublikowano

Nie przejdzie, administracja się nie zgodzi. Już nie raz był ten pomysł, nawet ostatnio poruszano tą kwestię.

 

Nie wiem, ostatnio coś czesto tu nie przebywałem z wiadomych powodów :D

Tylko nie mam pojecia, czemu się zgodzić nie mogą...

l8jIhdD.png


FORGEJM PAŁER

Opublikowano

Nie, podczas kradzieży uźytkownik może być nie zadowolony z bana dla złodzieja, może poprosić forum o zwrot pieniędzy, mogą być problemy, no może gdyby powstał odpowiedni regulamin.

 

Nie

Pomagam w tworzeniu for IPB za darmo. Trzy letnie doświadczenie.

Opublikowano

Cóż, z tego co wiem to wynika z problemów prawnych gdy ktoś będzie chciał oszukiwać, lub kraść :(

Opublikowano

Nie, podczas kradzieży uźytkownik może być nie zadowolony z bana dla złodzieja, może poprosić forum o zwrot pieniędzy, mogą być problemy, no może gdyby powstał odpowiedni regulamin.

 

Nie

 

1 wpis do regulaminu i prawo ma duzo do gadania ;)

l8jIhdD.png


FORGEJM PAŁER

Opublikowano

Nie, podczas kradzieży uźytkownik może być nie zadowolony z bana dla złodzieja, może poprosić forum o zwrot pieniędzy, mogą być problemy, no może gdyby powstał odpowiedni regulamin.

 

Nie

Wystarczy odpowiednia notka/regulamin, świadcząca o braku odpowiedzialności ze strony forum za przewinienia użytkowników.

 

Handel w tych działach i tak jest cały czas możliwy. Wystarczy, że nikt nie określa dokładnie jego warunków, co za tym idzie omija regulamin. Więc ja w sumie jestem na tak, o ile jest to możliwe z kwestii prawnych i umów mpc.

Opublikowano

Moderatorzy nie wyłapią oszustów, albo będzie brak dowodów w takich sprawach. Na nie.

Opublikowano

Wystarczy odpowiednia notka/regulamin, świadcząca o braku odpowiedzialności ze strony forum za przewinienia użytkowników.

 

Handel w tych działach i tak jest cały czas możliwy. Wystarczy, że nikt nie określa dokładnie jego warunków, co za tym idzie omija regulamin. Więc ja w sumie jestem na tak, o ile jest to możliwe z kwestii prawnych i umów mpc.

 

Własnie, trzeba się z tym kryć i pieprzyć z rozmowami na gadu co ile i ustalać duperele a tak by odrazu cena ładnie ile za co i tyle.

l8jIhdD.png


FORGEJM PAŁER

Opublikowano

 

Własnie, trzeba się z tym kryć i pieprzyć z rozmowami na gadu co ile i ustalać duperele a tak by odrazu cena ładnie ile za co i tyle.

Handel jest w dziale takim, jak np Pomoc na serwerze w mt2 dozwolony. No chyba, że moderatorzy, czy GM nie wiedzą, iż handlem można nazwa również oferowanie swoich usług, nie koniecznie za wynagrodzenie pieniężne. Dodatkowo w tych ofertach jest jasno nieraz podane, że formą wynagrodzenia jest nie tylko posada na serwerze, ale również % z ItemShopu. Reasumując, państwo w Państwie. Brak regulaminu w regulaminie.

Opublikowano

Mhm, a podatek VAT od transakcji? To już lepiej np. że 1 post = 0.01$ a 1 like = 0.5$ a powiedzmy za 500$ jest podpięcie wybranego (regulaminowego tematu) na powiedzmy tydzień. Za 2000$ Blue za 3000$ Gold etc.

Opublikowano

Handel jest w dziale takim, jak np Pomoc na serwerze w mt2 dozwolony. No chyba, że moderatorzy, czy GM nie wiedzą, iż handlem można nazwa również oferowanie swoich usług, nie koniecznie za wynagrodzenie pieniężne. Dodatkowo w tych ofertach jest jasno nieraz podane, że formą wynagrodzenia jest nie tylko posada na serwerze, ale również % z ItemShopu. Reasumując, państwo w Państwie. Brak regulaminu w regulaminie.

 

Tylko, że zdesperowani moderatorzy (nie bd wymieniał) jak zobaczą $ albo jakiekolwiek określenie pieniądza to dostają obsesji.

l8jIhdD.png


FORGEJM PAŁER

Opublikowano

I tak to nie przejdzie, bo ... Zostawie komentarz dla siebie :D

Ale nie przejdzie bo im sie nie bedzie chcialo dopisywac 1 punktu do regulaminu

Sam jestem za tym aby na forum nie byl zakazany handel kontami kasa etc. bo sam bym sie powymienial tylko te krycie sie ...

TAK

1386175744-U112610.png
Opublikowano

Jestem za, ale tylko wtedy, gdy użytkownik podaje w swojej "ofercie" link do Allegro. Kara perm? Śmiechłem. Inne konto i tak opierdoli 10 ludzi i myślisz, że się przejmie permami, gdy w kieszeni bd. miał np. 1000 zł?

a7a3b8122182356e.png.8036b3d7be84292c9ea465f2360fa784.png

Opublikowano

Tak. ale administracja będzie na nie. głównie z powodu oszustw.

 

Wystarczy wzmianka o nieponoszeniu konsekwencji przez forum. A reszta ich nie obchodzi

1386175744-U112610.png
Opublikowano

Byłbym na tak jeśli byłby odpowiedni dział i w odpowiednich grach gdzie nie da sie okraść (np. CS : GO skiny/skrzynki, TF2, Infestation itemy) to tylko 3 przykłady ale chodzi mi głównie o gry gdzie muszą zaakceptować 2 osoby trade albo żeby na steamie tradowali bo tam się nie da okraść. ( Polecam również dział z wymianą kart steam :) )

graphic.png

Opublikowano

Przecież konta powstawałyby tylko po to, aby kogoś oszukać, więc perm by nic nie zdziałał. Pomysł już był, więc wątpię, aby teraz administracja się na to zgodziła.

Ponadto jak ktoś pisał, było dużo oszustów, więc większość winy ponosiłoby MPCForum, a tego chyba nie chcemy. ;)

 

Nie.

 

 

 

Problem zrobić wymagania 500+ postów na takie transakcje?

Czasem w takie interesy wchodzą normalne pieniądze lub cenne rzeczy w grze. Więc co to za problem zrobić konto i nabić 0,5k postów za np. coś cennego,więc widzisz.

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...