Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Najlepszy program dla początkującego grafika


stasio889

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym się zapytać doświadczonych grafików, jaki jest najlepszy program dla początkującego grafika? Chodzi mi głównie o loga, napisy itp.

Opublikowano

Jeżeli chodzi o darmowy program to GIMP, jednakże jeżeli sobie załatwisz/kupisz zacznij od PS, nauczysz się poszczególnych funkcji i z czasem będzie coraz prościej.

Opublikowano

Jeżeli chodzi o darmowy program to GIMP, jednakże jeżeli sobie załatwisz/kupisz zacznij od PS, nauczysz się poszczególnych funkcji i z czasem będzie coraz prościej.

A gdzie znajde jakieś tutoriale do gimpa, w których się szybko naucze go obsługiwać?

Opublikowano

Zacznij od razu w Photoshopie. To program dla profesjonalistów ale dla amatorów też jest dobry. Zdecydowanie polecam od razu PS niżli GIMP i potem przesiadka na PS. Rożnica między tymi programami jest znacząca, a photoshop ma więcej możliwośći i lepiej od razu uczyc się na nim.'

 

co do postu wyżej

 

 

http://www.mpcforum.pl/forum/366-gimp/

łap już linka wprost do tutoriali z gimpa

Opublikowano

Moim zdaniem najlepszy bezpłatny program to gimp. Jest prosty w obsłudze i nawet początkujący sobie da z nim rade.

Bardziej zaawansowany jest Photoshop, jest to jednak płatny program a licencja do najtańszych nie należy.

 

Z racji tego że jesteś nowy stwierdzam że GIMP 2,8 styknie.

1392970192-U247153.png

Zadaj pytanie czy naprawdę jesteś wolny?

Opublikowano

Nie jestem za piractwem, ale już lepszy spiracony PS, niż GIMP.

TO TYLKO MOJA OPINIA

hov6.png

Opublikowano

Powiem tak, ja zaczynałem z gimpem, i żałuję. W Photoshopie jest więcej możliwości, dlatego polecam zacząć od PS. (Potem od nowa się uczyć, przyzwyczajać itd xD)

Opublikowano

Ogółem to dla mnie gimp jest "dziki". Przypuśćmy, że chcesz by napis miał jakiś styl. W gimpie musisz nakładać 1287342 efektów, filtrów, robić więcej warstw, a w photoshopie sobie nałożysz styl jednym kliknięciem. Taki przykład.

Opublikowano

Nie tykaj GIMPA. Trzymaj się od niego z daleka bo tylko zrobisz sobie krzywdę. Osiagniesz wysoki poziom grafiki działając w GIMPIE, następnie będziesz chciał się przenieść na profesjonalne programy z pakietu Adobe i będziesz, jak dziecko we mgle. Ponowna nauka wszystkiego, nie tylko programu zajmie ci sporo czasu. A wierz mi, że jeśli Ci się to spodoba i będziesz chciał iśc dalej, to na 100% przeniesiesz się chociażby na Photoshopa.

Opublikowano

Mi też przyszło zaczynać od Gimpa i bardzo żałuje tego wyboru. Potem bardzo trudno było mi się przyzwyczaić do Photoshopa i tak też już od dawna w Photoshopie siedzę. Jeżeli ktoś lubi Gimp to niech w nim siedzi, ale większość rzeczy wykonuje się w nim strasznie długo, a w PS wystarczy dobrać odpowiednie opcje, by zrobić to samo mniejszym kosztem.

tlofbnowe2.jpg

  • 5 tygodni później...
Opublikowano

Ogółem to dla mnie gimp jest "dziki". Przypuśćmy, że chcesz by napis miał jakiś styl. W gimpie musisz nakładać 1287342 efektów, filtrów, robić więcej warstw, a w photoshopie sobie nałożysz styl jednym kliknięciem. Taki przykład.

 

Nie tykaj GIMPA. Trzymaj się od niego z daleka bo tylko zrobisz sobie krzywdę. Osiagniesz wysoki poziom grafiki działając w GIMPIE, następnie będziesz chciał się przenieść na profesjonalne programy z pakietu Adobe i będziesz, jak dziecko we mgle. Ponowna nauka wszystkiego, nie tylko programu zajmie ci sporo czasu. A wierz mi, że jeśli Ci się to spodoba i będziesz chciał iśc dalej, to na 100% przeniesiesz się chociażby na Photoshopa.

 

Mi też przyszło zaczynać od Gimpa i bardzo żałuje tego wyboru. Potem bardzo trudno było mi się przyzwyczaić do Photoshopa i tak też już od dawna w Photoshopie siedzę. Jeżeli ktoś lubi Gimp to niech w nim siedzi, ale większość rzeczy wykonuje się w nim strasznie długo, a w PS wystarczy dobrać odpowiednie opcje, by zrobić to samo mniejszym kosztem. 

Dziękuję zwłaszcza tej trójce za odpowiedź. Uzyskałem od brata licencję na PS i raczej od niego zacznę :-)

 

Prosiłbym o zamknięcie tematu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...