Skocz do zawartości

[Pytanie] Najlepszy program dla początkującego grafika

stasio889

Rekomendowane odpowiedzi

Zacznij od razu w Photoshopie. To program dla profesjonalistów ale dla amatorów też jest dobry. Zdecydowanie polecam od razu PS niżli GIMP i potem przesiadka na PS. Rożnica między tymi programami jest znacząca, a photoshop ma więcej możliwośći i lepiej od razu uczyc się na nim.'

co do postu wyżej

http://www.mpcforum.pl/forum/366-gimp/

łap już linka wprost do tutoriali z gimpa

Moim zdaniem najlepszy bezpłatny program to gimp. Jest prosty w obsłudze i nawet początkujący sobie da z nim rade.

Bardziej zaawansowany jest Photoshop, jest to jednak płatny program a licencja do najtańszych nie należy.

Z racji tego że jesteś nowy stwierdzam że GIMP 2,8 styknie.

1392970192-U247153.png

Zadaj pytanie czy naprawdę jesteś wolny?

Nie tykaj GIMPA. Trzymaj się od niego z daleka bo tylko zrobisz sobie krzywdę. Osiagniesz wysoki poziom grafiki działając w GIMPIE, następnie będziesz chciał się przenieść na profesjonalne programy z pakietu Adobe i będziesz, jak dziecko we mgle. Ponowna nauka wszystkiego, nie tylko programu zajmie ci sporo czasu. A wierz mi, że jeśli Ci się to spodoba i będziesz chciał iśc dalej, to na 100% przeniesiesz się chociażby na Photoshopa.

Mi też przyszło zaczynać od Gimpa i bardzo żałuje tego wyboru. Potem bardzo trudno było mi się przyzwyczaić do Photoshopa i tak też już od dawna w Photoshopie siedzę. Jeżeli ktoś lubi Gimp to niech w nim siedzi, ale większość rzeczy wykonuje się w nim strasznie długo, a w PS wystarczy dobrać odpowiednie opcje, by zrobić to samo mniejszym kosztem.

tlofbnowe2.jpg

• 5 tygodni później...

Ogółem to dla mnie gimp jest "dziki". Przypuśćmy, że chcesz by napis miał jakiś styl. W gimpie musisz nakładać 1287342 efektów, filtrów, robić więcej warstw, a w photoshopie sobie nałożysz styl jednym kliknięciem. Taki przykład.

Nie tykaj GIMPA. Trzymaj się od niego z daleka bo tylko zrobisz sobie krzywdę. Osiagniesz wysoki poziom grafiki działając w GIMPIE, następnie będziesz chciał się przenieść na profesjonalne programy z pakietu Adobe i będziesz, jak dziecko we mgle. Ponowna nauka wszystkiego, nie tylko programu zajmie ci sporo czasu. A wierz mi, że jeśli Ci się to spodoba i będziesz chciał iśc dalej, to na 100% przeniesiesz się chociażby na Photoshopa.

Mi też przyszło zaczynać od Gimpa i bardzo żałuje tego wyboru. Potem bardzo trudno było mi się przyzwyczaić do Photoshopa i tak też już od dawna w Photoshopie siedzę. Jeżeli ktoś lubi Gimp to niech w nim siedzi, ale większość rzeczy wykonuje się w nim strasznie długo, a w PS wystarczy dobrać odpowiednie opcje, by zrobić to samo mniejszym kosztem. 

Dziękuję zwłaszcza tej trójce za odpowiedź. Uzyskałem od brata licencję na PS i raczej od niego zacznę :-)

Prosiłbym o zamknięcie tematu.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum [Pytanie] Najlepszy program dla początkującego grafika   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...