Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Dyskusja] Afera związana z PhantomL0rd'em


KDKJ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dis na swoim fb.me/DisStream:

 

~~~Największa afera LEAGUE OF LEGENDS?!~~~

W nocy z wczoraj na dziś (30-31.12.2013) wybuchła jedna z największych afer związanych z League of Legends.
Grupa hakerska DerpTrolling postanowiła uprzykrzyć życie jednemu z bardziej rozpoznawalnych amerykańskich streamerów, PhantomLordowi.
Serwery każdej gry w którą grał Phantom, zostały zaatakowane i chwilowo wyłączone przez wyżej wymienionych hakerów. Warto wspomnieć że James miał w tym czasie około 150 000 widzów i był bliski swojego rekordu oglądalności!
Ale to nie wszystko! DerpTrolling kontaktowało się z PhantomL0rdem za pomocą twittera czy też ventrillo i odpowiadało na pytania widzów które streamer przekazał. Wiecie co w tym wszystkim jest najbardziej śmieszne i niedorzeczne? To że Policja zainteresowała się całą sprawą i bogu ducha winny gość, został aresztowany na kilka godzin! Jego dane wypłynęły do sieci i otrzymał około 1500 wiadomości SMS a jego telefon nie przestawał dzwonić gdy po powrocie z komisariatu wznowił transmisje.
Całe szczęście James wyszedł z tego bez żadnej kary (jak by nie patrzeć, nie ma tu jego winy). Grupa hakerska stwierdziła że to był dla niego tylko test i że to dopiero początek...puste pogróżki? a może szykują coś jeszcze bardziej durnego i niemiłego? Motywacja sprawców jak na razie nie jest mi znana, ale uważam że nic nie daje im prawa do gnębienia jednego człowieka i uprzykrzania życia wielu milionom graczy.
Co sądzicie o całej sprawie? Jeśli macie informacje których nie udało mi się zawrzeć w tym krótkim artykule, śmiało piszcie w komentarzach!
Z jednej strony z pewnością cała ta afera przyniesie Phantomowi spory rozgłos, co może być lekką rekompensatą za dyskomfort sytuacji ale z drugiej... c'mon! to jego praca i nikt nie powinien jej w taki sposób niszczyć. Sam Phantom przyznał że najbardziej bał się tego, że nie będzie już mógł streamować... mogę sobie tylko wyobrazić co musiał przeżywać.

 

a7a3b8122182356e.png.8036b3d7be84292c9ea465f2360fa784.png

  • Odpowiedzi 62
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Sam Phantom przyznał że najbardziej bał się tego, że nie będzie już mógł streamować... mogę sobie tylko wyobrazić co musiał przeżywać.

Kurwa, umieram. Pewnie bał się, że już żaden gimbus z middle school nie kupi suba, smutne w chuj.

Opublikowano

Kurwa, umieram. Pewnie bał się, że już żaden gimbus z middle school nie kupi suba, smutne w chuj.

 

A może bał się, że został zamieszany w aferę unieruchomienia serwerów jednej z najpopularniejszych gier?

1367303118-U250803.png

Wszystko trzeba od nowa...

Opublikowano

Lajw był beczkowy. :D Ludzie robili konta z nickami np. "EUWISON" i subskrybowali tylko po to, by ich nick, który jest przesłaniem (i tym samym - trollem) wyświetlił się na streamie. Kiedy np. u reZi'ego na twitchu jest coś 100-200 subów, PL ma ich pewnie kilka, jak nie kilkanaście tysięcy. A co do w/w "EUWISON" - ludzie nie mają co robić z pieniędzmi...

 

A samemu PL-owi trochę współczuję. Zrujnowali mu streama.

A serwery w LoL'u padły akurat wtedy, gdy chciałem spróbować Kazika w jungli. ;x

1389638202-U295319.png


Opublikowano

A jaka niby afera. Lubię jak ktoś na siłę z czegoś robi wielkie wydarzenie.

Phantom ma farta bo taki rozgłos za darmo to dla niego super sprawa.

Szkoda tylko, że trollują go kosztem milionów graczy

Opublikowano

 

A może bał się, że został zamieszany w aferę unieruchomienia serwerów jednej z najpopularniejszych gier?

Pewnie jak streamował to drugą ręką kierował botnetem?

Opublikowano

Na chuj ta dyskusja. Serio... Dostał za friko rozgłos. Podobno ci hakerzy to też jego widze..

Pomagam w sprawach komputerowych

 

Opublikowano

On bez tego miał rozgłos.. Teraz niech każdy dorzuca swoje wersje i zaraz wyjdzie piękna historia która nie miała miejsca. Obejrzyjcie jego filmik na yt który trwa godzinę, a dużo zrozumiecie.

mqdefault.jpg

Opublikowano

Lol czemu gadacie że ta sytuacje jest korzystna dla PL? Hackerzy udostępnili wszystkie jego dane, a ludzie oglądający streama nawet zamówili mu pizze na jego adres. Nie widzę tutaj nic dobrego dla PL.

Opublikowano

@Marcoly, chłopie weź ogarnij. PL był niczym póki nie zaczął streamować, żył jak gówno, zarabiał marne 500 dolców na miesiąc, kiedy zaczął streamować zaczął zarabiać o wiele więcej. Nie pierdol że sam byś się tak nie zachował jak on :). Ale najlepiej jest być typowym polaczkiem i hejtować poszkodowanego człowieka :) Brawo. Dzięki ludziom takim jak ty nasze community jest uważane za takie jakie jest :)

Opublikowano

Osobiście ciekawi mnie co dalej, czy ta grupa hakerska będzie dalej prowadzić ataki? Bo serwery Riotu byly i tak mało stabilne.

Dziękuje moderatorom za ostrzeżenia bez powodu i uzasadnienia :D

Opublikowano

 

@Marcoly, chłopie weź ogarnij. PL był niczym póki nie zaczął streamować, żył jak gówno, zarabiał marne 500 dolców na miesiąc, kiedy zaczął streamować zaczął zarabiać o wiele więcej. Nie pierdol że sam byś się tak nie zachował jak on :). Ale najlepiej jest być typowym polaczkiem i hejtować poszkodowanego człowieka :) Brawo. Dzięki ludziom takim jak ty nasze community jest uważane za takie jakie jest :)

  Zapomniales napisac, ze byles jeszcze jego pracodawca.
Opublikowano

Fajna, ciekawa sprawa :)

Poczekamy mam nadzieję, że będzie więcej takich akcji bo lubię o tym czytać.

Tak samo jak z Polish Underground będzie - nie złapią hakerów?

Equalizerq_eune_51_5_logo.png


 


Shady

Opublikowano

Wyobraźcie sobie Sirhez'a bez streamu. Nadal robiłby Frytki i BigMaci. Szkoda kogoś takiego jak on, czy PL, którzy mają swój humor, i swój sposób na oglądalność.

tumblr_nrthjyZ6c31u4ug6zo1_500.gif
exMPC Media Team Lider || exMPC Graphic Team || exModerator || exMentor || VIP

Opublikowano

ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ Free PL OR RIOT ヽ༼ຈل͜ຈ༽ノ

szkoda, że przez niego nie mogłem grać, ale to szczegół

popsuli mu streama? 147k widzow? no popsuli naprawdę

­

Opublikowano

@Marcoly, chłopie weź ogarnij. PL był niczym póki nie zaczął streamować, żył jak gówno, zarabiał marne 500 dolców na miesiąc, kiedy zaczął streamować zaczął zarabiać o wiele więcej. Nie pierdol że sam byś się tak nie zachował jak on :). Ale najlepiej jest być typowym polaczkiem i hejtować poszkodowanego człowieka :) Brawo. Dzięki ludziom takim jak ty nasze community jest uważane za takie jakie jest :)

Od kiedy należę do "polskiego community"?

 

 

I TO JEST PODSUMOWANIE TEJ CAŁEJ SYTUACJI B)

^this

Opublikowano

Strasznie jest mi żal PL'a. Jeden z moich najlepszych streamerów, którego tylko subskrybuje. Szacun dla DerpTrolling za to co robią, ale mimo tego przesadzają. Prawdopodobnie twitcha zaatakowali ;d

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...