Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Ocena mojego składaka - 8000 zł


BlackT3RROR

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witajcie,

Tutaj temat informacyjny, do czego jest mi potrzebny komputer i na jaki czas. Skrócę: chcę żeby to była bestia do gier, która nie straci na sile nawet po paru latach.

Co złożyłem?

http://www.morele.net/inventory/info/byAXKr/

http://www.morele.net/inventory/info/byAXKr/

Proszę o ocenę, wytyczne, niezgodności itp.

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Napisałem tam, że monitor, myszka, klawiatura mogą zaczekać i będę brał je oddzielnie. Trochę zwiększyłem budżet, ale się bardzo nie załamał.

Opublikowano

"Microsoft Windows 8 PL 64-bit OEM (WN7-00417)"

 

 

Proponowal bym ci jednak kupic 7.

 

 

 

 

8 jest o niebo lepszy od 7... Wywal tę sieciówkę... Po uj Ci to? Chłodzenie cpu zmień na jakąś noctue, dysk hdd na Wd Black. Te seagate 1TB+ są awaryjne i głośne. Na prawdę wykorzystasz dźwięk za 650zł...?

 

No i ten RAM... Po Co Ci tak wysoko podkręcone pamięci i do tego tak wysokie timingi... Zamień to na jakieś zwykłe 1600MHz CL9, a jak chcesz podkręcać, to szukaj czegoś CL8, wtedy na 2133MHz wyjdzie jakieś CL10/11... Bo wydawać 600zł to przesada. Ta wydasz 400-450 i usyskasz te same efekty :)

Jeżeli poszukujesz listy ID przedmiotów Minecraft, komend WorldEdit, to zapraszam do mojego poradnika!

 

 

25hmxok.png

Opublikowano

skoro budżet się zwiększył stworzyłem coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/GesqxX/ porządna płyta główna, bardzo dobre chłodzenie (to podane przez ciebie jest do 2x głośniejsze) całkowicie modularny zasilacz sądzę iż to najlepszy wybór w tej cenie

Opublikowano

NIeznam sie na OS'ach ale ludzie z nowymi blaszakami z mos 8 tylko nazekaja.
Ja mam 7 i niemam zamiaru zmieniac a wolal bym miec xp - z dobrymi bibliotekami dziala jak 7 tylko ze kilka razy szybciej.

Opublikowano

NIeznam sie na OS'ach ale ludzie z nowymi blaszakami z mos 8 tylko nazekaja.

Ja mam 7 i niemam zamiaru zmieniac a wolal bym miec xp - z dobrymi bibliotekami dziala jak 7 tylko ze kilka razy szybciej.

Pisał też, że sprzęt na ładnych parę lat do gier. Więc powodzenia w odpalaniu nowych tytułów na XP.

YGsMv3q.jpg
Opublikowano

Niby tak. Ale czy naprawdę masz taki super słuch i potrzebujesz dodatkowej karty dźwiękowej? No chyba, że zajmujesz się obrabianiem/ tworzeniem dźwięku. Ale jak podłączysz np mikrofon na USB, to i tak obchodzi on dźwiękówkę. Poza tym można zawsze ją dokupić i uwierz, wystarczy Ci taka za 200zł a nie za 600 :)

Jeżeli poszukujesz listy ID przedmiotów Minecraft, komend WorldEdit, to zapraszam do mojego poradnika!

 

 

25hmxok.png

Opublikowano

8 jest o niebo lepszy od 7... Wywal tę sieciówkę... Po uj Ci to? Chłodzenie cpu zmień na jakąś noctue, dysk hdd na Wd Black. Te seagate 1TB+ są awaryjne i głośne. Na prawdę wykorzystasz dźwięk za 650zł...?

 

No i ten RAM... Po Co Ci tak wysoko podkręcone pamięci i do tego tak wysokie timingi... Zamień to na jakieś zwykłe 1600MHz CL9, a jak chcesz podkręcać, to szukaj czegoś CL8, wtedy na 2133MHz wyjdzie jakieś CL10/11... Bo wydawać 600zł to przesada. Ta wydasz 400-450 i usyskasz te same efekty :)

 

skoro budżet się zwiększył stworzyłem coś takiego http://www.morele.net/inventory/info/GesqxX/ porządna płyta główna, bardzo dobre chłodzenie (to podane przez ciebie jest do 2x głośniejsze) całkowicie modularny zasilacz sądzę iż to najlepszy wybór w tej cenie

 

Pisał też, że sprzęt na ładnych parę lat do gier. Więc powodzenia w odpalaniu nowych tytułów na XP.

 

 

w tym momencie rezygnacja z karty dźwiękowej ;c

 

Niby tak. Ale czy naprawdę masz taki super słuch i potrzebujesz dodatkowej karty dźwiękowej? No chyba, że zajmujesz się obrabianiem/ tworzeniem dźwięku. Ale jak podłączysz np mikrofon na USB, to i tak obchodzi on dźwiękówkę. Poza tym można zawsze ją dokupić i uwierz, wystarczy Ci taka za 200zł a nie za 600 :)

 

 

Posłuchałem się waszych rad i udało mi się zgrać to w całość. Wyszło coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/MUPmhe/

http://www.morele.net/inventory/info/MUPmhe/

Jednak teraz zostają pytania:

-Który zasilacz lepszy: SeaSonic M12II-750W czy OCZ ZT Series 750W fully module 80 plus bronze ?

-Czy karta graficzna Gigabyte będzie kompatybilna i nie będzie wadziła z płytą główną Asusa?

-Podobno dyski WD są głośne, dlatego czy wybierając Cavior Black dokonałem dobrego wyboru? I czy ta obudowa wyciszy wszelkie pozostałe dzwięki?

 

PS. Tym komputerem będę też nagrywał i renderował filmy.

Opublikowano

 

 

 

 

 

 

Posłuchałem się waszych rad i udało mi się zgrać to w całość. Wyszło coś takiego:

http://www.morele.net/inventory/info/MUPmhe/

http://www.morele.net/inventory/info/MUPmhe/

Jednak teraz zostają pytania:

-Który zasilacz lepszy: SeaSonic M12II-750W czy OCZ ZT Series 750W fully module 80 plus bronze ?

-Czy karta graficzna Gigabyte będzie kompatybilna i nie będzie wadziła z płytą główną Asusa?

-Podobno dyski WD są głośne, dlatego czy wybierając Cavior Black dokonałem dobrego wyboru? I czy ta obudowa wyciszy wszelkie pozostałe dzwięki?

 

PS. Tym komputerem będę też nagrywał i renderował filmy.

Nie karta graficzna nie będzie nic wadziła więc nie ma problemu.

Opublikowano

Wszystko OK, ale naprawde sa tansze ramy 16gb dobre...

 

http://www.morele.net/pamiec-geil-gd316gb1333c9dc-519041/

 

100zl mniej ponad a wydajnosc podobna.. fakt faktem teraz ram drogi

 

Lub 20zl wiecej ale wciaz 550zl wziac to: http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-ddr3-2133-2x4gb-tlad38g2133hc11adc01-604772/

Ale 2 razy, cl11 2133mhz, 2x 8gb i bedzie gites

 

@Edit

 

Jak rendering to uzywaj renderingu z cuda bo 2880 rdzeni cuda to nie pypec w renderingu... sprawdzalem u siebie (renderuje zawodowo na wlasnym sprzecie w celach zarobkowych) 2 x quadro k6000 ktora ma jedna 448 rdzeni cuda (ale to inna bajka bo wydajnosc jak kilkanascie tysiecy rdzeni cuda w np. gtx titan czy 780) i roznica nawet kilkaset % wiec u ciebie tez warto bedzie renderowac z cuda wiec pamietaj tylko geforce

Moje posty:  100 200 300 400 500 600 700 800 900 1000 1100 1200 1300 1400 1500 1600 1700 1800 1900 2000

Opublikowano

Wszystko OK, ale naprawde sa tansze ramy 16gb dobre...

 

http://www.morele.net/pamiec-geil-gd316gb1333c9dc-519041/

 

100zl mniej ponad a wydajnosc podobna.. fakt faktem teraz ram drogi

 

Lub 20zl wiecej ale wciaz 550zl wziac to: http://www.morele.net/pamiec-team-group-vulcan-ddr3-2133-2x4gb-tlad38g2133hc11adc01-604772/

Ale 2 razy, cl11 2133mhz, 2x 8gb i bedzie gites

 

@Edit

 

Jak rendering to uzywaj renderingu z cuda bo 2880 rdzeni cuda to nie pypec w renderingu... sprawdzalem u siebie (renderuje zawodowo na wlasnym sprzecie w celach zarobkowych) 2 x quadro k6000 ktora ma jedna 448 rdzeni cuda (ale to inna bajka bo wydajnosc jak kilkanascie tysiecy rdzeni cuda w np. gtx titan czy 780) i roznica nawet kilkaset % wiec u ciebie tez warto bedzie renderowac z cuda wiec pamietaj tylko geforce

Zostanę przy aktualnym Kingston Beast. Jest tam 11CL i 2400 MHz, a taki RAM starczy mi spokojnie na kilka lat (przynajmniej tak mi się wydaje). Co z resztą komponentów?

Opublikowano

Wypieprz te RAMy w izdu, do kręconych haswelli nie daje się RAMów kręconych powyżej 2Ghz!

No chyba, że chcesz sobie co miesiąc wymieniać procka, albo zakładać posty "dlaczego mój haswell nie chce się podkręcić do 4.2Ghz?"

@Up

To żeś doebał tymi Geildami...

436951440626370320491.png

Opublikowano

CPU : Intel i5 4670k //  GPU : Gigabyte 270x Windforce3X // PSU : Ocz Fatal1ty550w  // CASE :  Regnum L50  // MOBO : B85-G43  // RAM : 8GB DDR3  HDD : Seagate 1 TB , Samsung 1 TB     

Opublikowano

Nie!

Nie podam linka bo jestem na fonie ale wpisz

2x8gb ddr3 cl9.. i sobie wybierz!

 

Okej, dziękuję. Przeszukałem jeszcze i znalazłem jeszcze inną pamięć, tylko 9-9-9-28, a nie 9-9-9-24. Konkretniej chodzi o tą:

http://www.morele.net/pamiec-geil-goc316gb1600c9dc-444139/

 

Która będzie lepsza? Ta podana wyżej, czy ta:

http://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-16gb-2x8gb-ddr3-1600mhz-cl-9-9-9-24-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp8g3d1609ds1s00ceu-472802/

Opublikowano

Tylko, że tRAS jest 24, a w tym jest 28:

http://www.morele.net/pamiec-geil-goc316gb1600c9dc-444139/

 

Chyba, że to nie ma żadnego znaczenia? I czy będę zadowolony z tego ramu? Będzie chodził jak cudo bez żadnych problemów?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...