Skocz do zawartości
  • wpisy
    4
  • komentarzy
    38
  • wyświetleń
    4 258

[Przepis] Karkówka w sosie chrzanowym (mój własny)


Witam was, moi drodzy. Dzisiaj tak jak już obiecałem na profilu- podzielę się z wami moim przepisem.

Mam wam do przekazania jak zrobić wyśmienitą i soczystą karkówkę w sosie chrzanowym. Zaczynajmy.

 

Czas przygotowania ~2h, pieczemy w piekarniku.

 

Potrzebne nam będą:

 

Karkówka 400g (4 porcje po 100g)

Chrzan w słoiczku (normalny, jak do kiełbasy)

1 cały czosnek

1 mała cebula

przyprawy

mąka do sosu

 

Przygotowanie mięsa

 

 

Pierwsze co musimy zrobić, to po-porcjować Karkówkę na 4. Kawałki nie powinny być za grube, ani za chude, grubości ~2cm.

Teraz do miseczki wsypujemy kolejno:

-kucharek (lub coś podobnego) tak 3/10

-pieprz 1/10

-sól 2/10

-czosnek granulowany (jak nie macie, nie musicie) 1/10

-papryka słodka 2/10

-oregano 1/10

 

Mieszamy wszystkie przyprawy i kładziemy sobie koło mięska, bierzemy nasz chrzan tarty (1 łyżeczkę jak do herbaty) i smarujemy nim z jednej strony Karkówkę. Kiedy to zrobimy, to stronę z chrzanu posypujemy mieszanką z przypraw. Odwracany mięso na 2'gą stronę i powtarzamy operację. Tak z wszystkimi kawałkami.

 

Kawałki które skończyliśmy "panierować" możemy włożyć do naczynia, w którym będziemy mogli włożyć je do piekarnika. Wkładamy najpierw 2, potem kroimy na nie w talarki cebulę i dopiero jak pokroimy cebulkę to kładziemy pozostałe 2 kawałki karkóweczki.

 

Nie pozostaje nam nic innego jak zacząć piec nasze mięso, w tym celu nastawiamy piekarnik na 180oC i grzanie na obu półkach, a karkówkę wkładamy +/- na środku. Pieczemy ~1h.

 

Przygotowanie sosu

 

Gdy nasza karkówka się upiecze, to do osobnego naczynia odsączamy tłuszcz, razem z cebulką i przyprawami. Kroimy w drobne paseczki czosnek (tutaj możecie pokroić/ zgnieść ile chcecie) i wsypujemy do naszego wywaru. Garnek w którym mamy sos kładziemy na kuchenkę i zaczynamy gotować, dodając odrobinę wody. Kiedy sos zacznie się gotować dodajemy parę łyżeczek chrzanu (od 3 do 5) i mieszamy wszystko razem. Jak całość się zagotuje pozostaje nam tylko zagęścić sos mąką (uważajcie, żeby jej nie zważyć).

 

Najlepiej smakuje podane z pire ziemniaczanym i czerwoną kapustą.

 

Nic tylko życzyć Bon Apetit :P

11 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Gość Lenart

Opublikowano

+1 za to że to nie wpis Wrr

Gość Equ.

Opublikowano

ja tam wole sałate.

ivanek :D

Opublikowano

właśnie się piecze :P dzięki za pomysł na obiadek <3

JachuPL

Opublikowano

wypróbuję w niedzielę, dzięki ;)

 

 

mam pytanie, próbowałeś zastąpić paprykę słodką np. chilli?

i co oznaczają wpisy 2/10 itd?

Silenzio

Opublikowano

Te wpisy to proporcje :D

A nie próbowałem jeszcze chili dodawać, bo może być okronie pikantne :|

ivanek :D

Opublikowano

omg

zjadłem z pół kilograma tego

 

ZAYEBYSTEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE

dzieki

Protecto

Opublikowano

Przepis spoko.

 

"Pire" mnie rozwaliło. :D

Gość Lenart

Opublikowano

kurde... ciekawi mnie to :D jutro sobie zrobię na prawdę i dam wam Fote xD

Gość daronian

Opublikowano

,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, - rozsypałem ci tutaj trochę ryżu, bo z tego głodu już głupoty pier*olisz.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...