Skocz do zawartości

TheMatrixenowy Blog

  • wpisy
    3
  • komentarzy
    45
  • wyświetleń
    4 182

Dlaczego Forum nie działa i co to jest DDos :)


Co to jest DDos ?

 

DDoS (ang. Distributed Denial of Service – rozproszona odmowa usługi) – atak na system komputerowy lub usługę sieciową w celu uniemożliwienia działania poprzez zajęcie wszystkich wolnych zasobów, przeprowadzany równocześnie z wielu komputerów (np. zombie).

Atak DDoS jest odmianą ataku DoS polegającą na zaatakowaniu ofiary z wielu miejsc jednocześnie. Do przeprowadzenia ataku służą najczęściej komputery, nad którymi przejęto kontrolę przy użyciu specjalnego oprogramowania (różnego rodzaju tzw. boty i trojany). Na dany sygnał komputery zaczynają jednocześnie atakować system ofiary, zasypując go fałszywymi próbami skorzystania z usług, jakie oferuje. Dla każdego takiego wywołania atakowany komputer musi przydzielić pewne zasoby (pamięć, czas procesora, pasmo sieciowe), co przy bardzo dużej liczbie żądań prowadzi do wyczerpania dostępnych zasobów, a w efekcie do przerwy w działaniu lub nawet zawieszenia systemu.

 

Czyli po prostu zapychanie serwera zapytaniami.

 

Dlaczego Forum często wywala błąd ?

 

Ponieważ ataki są bardzo mocne i nie są wysyłane z jednego komputera.

 

Przykład Działania DDos'a :

 

424px-Stachledraht_DDos_Attack.svg.png

 

Wiedza zaczerpnięta z Wikipedii dla tych co nie wiedzą co się dzieje :)

31 komentarzy


Rekomendowane komentarze



harnaś

Opublikowano

Nie moge z beki widząc definicje ddosu z wikipedi.

 

 

 

Ponieważ ataki są bardzo mocne i nie są wysyłane z jednego komputera.

xD

ЯevoX

Opublikowano

Nauczaj nas, prócz tego ze zjebałeś to z wikipedi

Freszer

Opublikowano

WOW ALE Z CIEBIE INTELIGENT.

Czaka.

Opublikowano

Przeczytałeś co to DDoS i teraz pouczasz innych co to DDoS? Eureka. #Archimedes

Misiek'

Opublikowano

Naucz nas! Chcemy więcej, Miszczu ! 

filip xd

Opublikowano

Chce wiecej. Widze, że po twoich naukach będę hakerem bonzo !

Gość ʞɔɐqǝɯoɔןǝʍ

Opublikowano

Wiesz, jakbyś pisał o tym na forum powiedzmy kulinarnym po ataku na nim, to zapewne zakosiłbyś likejów od gospodyń domowych za ctrl+c i ctrl+v, ale to jest forum o grach, tu większość osób o tym wie.

xDeStRuCtx

Opublikowano

zwłaszcza w epoce, kiedy co drugi gimb może robić innym na złość, kupując jakiś botnet za 'grosze'.

Gość Artrix

Opublikowano

*poof*

DesoPL

Opublikowano

Prosta odpowiedź ode mnie czemu forum nie działa.

 

Bo może. :P

DiabloXPL

Opublikowano

Każdy może wpisać se w google i zobaczyć to samo. Lepiej jakbyś wytłumaczył co to jest atak zombie i botnet :D I lepiej jakbyś przeczytał więcej o ddosie bo reszty cyztać się nie da ;c

~1964~

Opublikowano

#wow tak sie nauczyem tak durzo fiem < 3

Gość dordo12

Opublikowano

lel, myślałem, że może będzie coś szerzej opisane, bo to co ty podałeś to jest definicja żywcem z wikipedi, którą każdy zna

Pener 2k14

Opublikowano

XDDD. To ja nie wiedziałem, że można atakować z jednego komputera. 

 

 

Eeee chopaki to już wiemy czemu tak często serwery LoLa padają! nuuby ddosujo ze swojego peceta z komunii świętej #papieszgwauciłwszystkocopopadnie.

Gość ʞɔɐqǝɯoɔןǝʍ

Opublikowano

Forum śmiga, blog nieaktualny, pozdro

Szymon2727

Opublikowano

Hahaha o kurwa xD

 

Leże i się śmieje - to jest forum o cheatach, botach czy ABC informatyka ? Robicie sobie jaja z programowania i z tego forum, a może niedługo nauczymy odpalać gry i instalować rzeczy hmm...

 

 

A tak na poważnie to jest forum w którym wymagana jest podstawowa wiedza z informatyki, więc po co takie coś tłumaczyć ? Nie wiem, to jak by powiedzieć mechanikowi że opona jest z gumy...


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...