Skocz do zawartości

Blog

  • wpis
    1
  • komentarzy
    21
  • wyświetleń
    1 935

O co Wam wszystkim chodzi z tym Permem?

579 wyświetleń

Mam pytanie do moderatorów. O co Wam chodzi z tym Permem? W większości w zbanowanych pisze "Perm". Nie powinno ludzi się karać za pochodzenie!

91301097515105121094.png

To, że droga grupa moderacyjna nie jest miłośnikiem Rosji, nie oznacza, że powinni się wyżywać za to na niewinnych użytkownikach (pewnie duża większość nawet nie jest z tego kraju). Zresztą czemu się nie doczepiliście, np. Moskwy, tylko takiego małego miasta, jak Perm?!

Proszę, poczytajcie sobie trochę o tym znienawidzonym przez MPC mieście - może zmądrzejecie!

Perm (ros. Пермь, Pierm´) – miasto w Rosji nad rzeką Kamą, u stóp gór Ural stanowiących granicę między Europą a Azją. W 2005 miało 989,5 tys. mieszkańców (aglomeracja: 1,8 mln.). Do 1 grudnia 2005 było stolicą obwodu permskiego (niegdyś – guberni permskiej), który wchodził w skład okręgu nadwołżańskiego. Obecnie jest stolicą Kraju Permskiego. Stanowi duży ośrodek naukowy, kulturalny i administracyjny. Liczne zakłady przemysłu maszynowego, zbrojeniowego, petrochemicznego (ok. 3% rosyjskiej produkcji w tej branży), chemicznego, drzewnego i spożywczego. Znajduje się tam też kilka szkół wyższych.

Perm założony został 17 maja 1723, prawa miejskie posiada od 1781. W latach 19401957 miasto nosiło nazwę Mołotow (Молотов) od nazwiska ministra spraw zagranicznychWiaczesława Mołotowa.

W okolicach miasta znajdują się liczne odsłonięcia warstw geologicznych z okresu permu. Właśnie od nazwy miasta wzięła się nazwa okresu geologicznego: została mu ona nadana po1840 przez Rodericka Murchisona, szkockiego geologa, badacza paleozoiku, który po wcześniejszym wyodrębnieniu okresów syluru i dewonu w czasie swoich wieloletnich badań w zachodniej części Europy, dokonał klasyfikacji odsłonięć geologicznych w okolicach Uralu.

Znajdujący się w Permie Zakład Przemysłu Chemicznego, produkował głowice atomowe 15F143 i 15F147 dla rakietowych pocisków balistycznych R-36M

 

Z poważaniem Multi ACC21 komentarzy


Rekomendowane komentarze

mamy tu przed sobą kilka minut zmarnowanego życia, na pisanie bloga, przez kogoś, kto chciał być śmieszny, ale mu nie wyszło.

I Twoje zmarnowane kilka minut na jego przeczytanie. ;)

 

A poza tym. Kto z Was wiedział o istnieniu takiego miasta? Przynajmniej nauczyliście się czegoś nowego. xD

Link do komentarza

Napisano

I Twoje zmarnowane kilka minut na jego przeczytanie. ;)

 

A poza tym. Kto z Was wiedział o istnieniu takiego miasta? Przynajmniej nauczyliście się czegoś nowego. xD

ja wiedziałem o istnieniu tego miasta,więc nic mnie to nie nauczyło

Link do komentarza
Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...