Skocz do zawartości

Trudne sprawy

  • wpis
    1
  • komentarzy
    56
  • wyświetleń
    3 215

Żale, przemyślenia i takie, takie


Miyoshi

2 840 wyświetleń

Wkurzają mnie ludzie, którzy oceniają innych przez pryzmat słuchanej muzyki, czy noszonych ciuchów.

Wkurzają mnie ludzie, którzy są dwulicowi i fałszywi.

Wkurzają mnie ludzie, którzy są tępymi, bezmózgimi istotami.

 

Ale może od początku. Sam pomysł napisania bloga przyszedł sobie znikąd. Po prostu lubię dzielić się z ludźmi moimi spostrzeżeniami na świat i prowadzić dyskusje.

A teraz przechodząc do sedna sprawy. Śmiem twierdzić, że ludzie dzielą się na dwie połowy (chociaż w sumie nie, bo połowy są równe... nevermind): normalnych i beznadziejnych.

 

1. Naprawdę, niech mi ktoś wyjaśni, jak można oceniać drugiego człowieka, bo nosi rurki czy dzwony? Bo słucha Disco Polo, a nie metalu? Zastanawia mnie, jak społeczeństwo musiało nisko upaść, aby tak się zachowywać. Świat idzie do przodu i tego nie zatrzymacie. Kiedyś kobiety były traktowane inaczej (no, w niektórych częściach świata nadal są), kiedyś zasady i prawa były inne. Ale kiedyś liczyło się to, co człowiek sobą reprezentuje. Teraz chyba jest odwrotnie: im głupszy tym lepszy. Nie chcę pisać jakiś epopei na ten temat, bo wiem doskonale, że ci, którzy robili z chłopaków w rurkach pedałów dalej to robić będą, niemniej to jest naprawdę smutne.

 

2. Kolejna zaraza społeczeństwa - dwulicowi i fałszywi ludzie. Rozprzestrzeniają się na potęgę i są to często osoby, po których takich zachowań byśmy się nie spodziewali. No cóż. Smutne x2.

 

3. Tępe, bezmózgie istoty to z kolei osoby, które mają czelność obrażać ludzi słabszych i chorych. Urodzili się tacy, a nie inni, ale nie znaczy to, że nie mają prawa do szczęścia i miłości. Ostatnio oglądałam vloga jednej kobiety. Jest chora na łamliwość kości czy jakoś tak. Wygląda inaczej niż my, mówi inaczej niż my, ale dalej pozostaje pełną życia, wesołą babką, której hobby stało się nagrywanie na YT. I co widać pod jej filmami? Komentarze typu: "twój facet na pewno z tobą jest, bo wyglądasz, jak ******* i pewnie lubi fetysze z odmieńcami". Taki cytat jednego, który szczególnie zapadł mi w pamięć. Zastanawiam się, jakim pojebańcem trzeba być, aby coś takiego pomyśleć, a co dopiero napisać.

 

Społeczeństwo naprawdę chyli się ku upadkowi, a co śmieszniejsze zaczyna to bawić coraz większe grupy osób.

Tutaj dobry przykład: http://www.mpcforum.pl/topic/1036065-niedlugo-koniec-wakacji/?p=8696833

Witki opadają, jak czyta się tego typu wpisy i jeszcze wielką radość, bo przecież to jest 'PRO ELO SUPER', nie?

56 komentarzy


Rekomendowane komentarze



DesoPL

Opublikowano

Ładnie napisane i życzę Ci tego z całego serca, abyś mógł żyć jak każdy inny człowiek. Ale co do tego odnośnie z pracą... Nawet jak ktoś nie jest upośledzony w jakiś sposób, to i tak teraz ciężko znaleźć pracę :/

 

To jest trochę skomplikowane i niemniej powalone, dlaczego?

 

Dostaję rentę i nie mogę iść dorobić... A za te 600 zł z renty to kupić cokolwiek dla siebie jest ciężko bo trzeba wydać na inne ważniejsze potrzeby... Inna sprawa że są programy pomagające niepełnosprawnym ale... Takim co są po wypadkach niepełnosprawni a nie od urodzenia, czyli takim na wózkach itp. Aż dziwie się, że mogłem sobie kupić kilka gier w tym roku, już o kompie nie wspomnę bo to imposibru jest wręcz!

 

A poza tym... Kiedyś usłyszałem tezę że tacy jak ja, okradają ten kraj... Dlatego jestem wpieniony na cały system związany z ZUS'em! Bo jestem uzależniony od ZUSU a wolałbym nie...

 

I dopóki obecne partie polityczne są w sejmie, to nie ma mowy o godnym życiu i to nie tylko dla mnie... Ale dla wszystkich w Polsce... Przydała by się rewolucja!

wlatca

Opublikowano

Ale na mpc, w niektórych tematach, mówimy że pedał, w temacie od rurek, bo tak się zachowuje, żaden chłop nie piszę - ":**" "Mraaaau..." itp itd. do chłopaków, no...

Miyoshi

Opublikowano

Ale na mpc, w niektórych tematach, mówimy że pedał, w temacie od rurek, bo tak się zachowuje, żaden chłop nie piszę - ":**" "Mraaaau..." itp itd. do chłopaków, no...

Ale wtedy oceniasz już zachowanie i charakter, które reprezentuje sobą dany człowiek. ;)

Miyoshi

Opublikowano

Zapomniałem w poprzednim komencie dodać coś...

 

Wspomniano tu o niepełnosprawnych... Sam jestem taki od urodzenia, ale to długa historia i nie mam zamiaru jej rozpowiadać publicznie... Anyway... Ludziom się wydaje, że tacy ludzie jak ja chcą litości, a to gówno prawda za przeproszeniem! Jedynie czego ja chcę, to godnie żyć... To że mnie ludzie poniżają to nie robi na mnie żadnego wrażenia, bo zdążyłem przywyknąć do tego... Ja tylko chcę, by móc godnie żyć... By dano mi możliwość normalnego życia, jak mają inni zdrowi ludzie...

 

Ludziom się wydaje, że tacy jak ja są niezrównoważeni psychicznie, a to prawdą nie jest... Jestem jak każdy inny zrównoważony, tylko co? Wolniej myślę i ogarniam wolniej też pewne sprawy, to czyni zemnie jakiegoś psychola? Nie... Jestem takim samym człowiekiem jak każdy inny... Jak każdy ma swe uczucia, swe poczucie humoru itp itd... Nie domagam się jakiś mega praw typu... Pracy dla takich jak ja... Tylko żebym mógł godnie żyć... Bo niestety teraz wygląda to tak, że większość takich jak ja, musi gnić w domu... Dlaczego? Chore przepisy w tym kraju... Owszem mógłbym iść pracować na czarno, ale co będzie jak będę miał wypadek? Narobię sobie biedy tylko...

 

Nie oczekuje litości, bo jej nie chcę... Tylko zrozumienia...

 

Mam nadzieje, że da to komuś do myślenia... Jak nie... Trudno i żyje się dalej. :D

Nie będę Ci współczuć, bo nie ma czego. Jesteś normalnym człowiekiem, wiedziesz zwyczajne życie i masz cele, które chcesz osiągnąć. Współczuć można komuś, kto stracił wiarę w siebie, w życie, w sens swojej egzystencji. Ty masz coś, czego wiele osób na Twoim miejscu zapewne by nie miało i nie zmieniaj się. Nigdy.

DesoPL

Opublikowano

Nie będę Ci współczuć, bo nie ma czego. Jesteś normalnym człowiekiem, wiedziesz zwyczajne życie i masz cele, które chcesz osiągnąć. Współczuć można komuś, kto stracił wiarę w siebie, w życie, w sens swojej egzystencji. Ty masz coś, czego wiele osób na Twoim miejscu zapewne by nie miało i nie zmieniaj się. Nigdy.

I tu problem jest... Bo po tym co przeżyłem i jakie utarczki miałem z ZUS'em, to straciłem wiarę... Ale nie w siebie, ale w Polskę... Ale to jeszcze bardziej zryta historia.

Gość Renissance

Opublikowano

To jest trochę skomplikowane i niemniej powalone, dlaczego?

 

Dostaję rentę i nie mogę iść dorobić... A za te 600 zł z renty to kupić cokolwiek dla siebie jest ciężko bo trzeba wydać na inne ważniejsze potrzeby... Inna sprawa że są programy pomagające niepełnosprawnym ale... Takim co są po wypadkach niepełnosprawni a nie od urodzenia, czyli takim na wózkach itp. Aż dziwie się, że mogłem sobie kupić kilka gier w tym roku, już o kompie nie wspomnę bo to imposibru jest wręcz!

 

A poza tym... Kiedyś usłyszałem tezę że tacy jak ja, okradają ten kraj... Dlatego jestem wpieniony na cały system związany z ZUS'em! Bo jestem uzależniony od ZUSU a wolałbym nie...

 

I dopóki obecne partie polityczne są w sejmie, to nie ma mowy o godnym życiu i to nie tylko dla mnie... Ale dla wszystkich w Polsce... Przydała by się rewolucja!

A nie myślałeś o zmianie kraju? Wiem, że to nie łatwe i sama bym chciała wyjechać z tej Polski, bo tutaj dorobić się czegokolwiek bez znajomości graniczy się z cudem... Ale może w innym kraju lepiej jest taki osobom jak Ty? Może są jakieś lepsze 'ulgi'? Chodzi mi o tą rentę, bo za 600 zł to nawet mieszkania nie spłacisz, bo np. u mnie w mieście wynajem za mieszkanie [czynsz] wynosi 520 - 600 zł, a skąd tu wziąć na jedzenie? Ubrania? Przyjemności - typu chociażby komputer, gry, akcesoria do niego? Dla mnie Polska to jest nie wiem... Po prostu, za ciężko tutaj jest :p


Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...