Skocz do zawartości

Upsiaczkowy Blog.

  • wpisy
    3
  • komentarzy
    128
  • wyświetleń
    5 202

Miara jaką cenią się ludzie, a poczucie wartości.


Siema.

Szczerych i tych, co mają jaja w gaciach zapraszam do dyskusji.

Jak myślicie, jak w większości jest? Moim zdaniem, ludzie często okłamują siebie i innych, mówiąc jacy to są źli itd. Na dobrą sprawę, tak na prawdę uważają siebie za ponadprzeciętnych, jak nie wyjątkowo uzdolnionych, czy posiadających niewiarygodną inteligencję bądź wygląd. Czym się różni OCENA SIEBIE, a SAMOOCENA? Oceniamy siebie najczęściej przy innych ludziach, gdzie jest to negatywne, a w samoocenie, myślimy coś o sobie, skrywamy to dla siebie (bynajmniej tak najczęściej jest). Ja osobiście uważam, że powinniśmy być szczerzy w obu sytuacjach, bo mimo wszystko, ukazywanie innym złych informacji na ich temat bądź nasz sam za każdym razem rodzi się w większe kłamstwo. Po co oszukiwać innych, a na samym początku siebie? Skoro jesteśmy w czymś słabi, przyznajmy się do tego od razu, jeśli jesteśmy w czymś świetni, mówmy o tym, niech inni pozwolą sobie na ocenę nas, oczywiście dobrą krytykę, subiektywną. Myślę, że każdemu czasem przydaje się spojrzeć na siebie z perspektywy osoby trzeciej i ocenienia siebie samego, zachowań, talentów, charakteru i na samym końcu wyglądu, ubioru, bynajmniej tak powinno być.

 

Czy nie sądzicie, że ludzie powinni odkrywać w sobie nowe rzeczy, próbować wszystkiego? Może jesteśmy w czymś lepsi od innych, dobrze nam coś wychodzi, a sami o tym nie wiemy? Moim zdaniem powinno się pokazywać wszystkie złe i dobre strony ludziom na samym początku, żeby za kilka lat, nie poznali naszej najgorszej wady i mimo przywiązania, nie odwrócili się od nas.

Myślę, że ludzie często za mało w sobie doceniają i to później odkłada się na gorszą samoocenę, lub też uważają często ( w szczególności dziewczyny ), że są w czymś dobre, mimo, że nie są. Później ktoś taki jest samolubny, nie liczy się z innymi i robi wszystko dla siebie.

 

A co wy sądzicie na ten temat? Proszę o wypowiedź :-).

14 komentarzy


Rekomendowane komentarze

PoSiak

Opublikowano

nie chce mi się tego czytać ;/

Piotrek™

Opublikowano

Ona sypie mi koks, wciagam kreski z jej biustu.

Co cie tak wgl na blogi wzielo? Co do treści, taka mentalność, nic z tym nie zrobisz. Wyglad i tak jest cecha najważniejsza, na którą ludzie patrzą i zawsze tak było. Mnie tam osobiscie pierdoli co ludzie o mnie myślą itp, jestem jaki jestem i nic tego nie zmieni, a na pewno nie bzdurne gadanie. ;-)

190475378597218903438

Opublikowano

Nie umiem wykonywać samooceny. Co do szczerości, "Podchodzi gość na ulicy i mówi do 2-giego: Co Ty tak śmierdzisz, użyj dezodorantu albo idź się umyj(w tłumie ludzi który zaczyna się gapić na tą sytuację)" albo coś mniej upokarzającego, podchodzi do Ciebie obcy gość i szepcze do ucha czy mogłabyś się umyć bo śmierdzisz, jak reagujesz? Ja próbuję wszystkiego, gardzę ludźmi którzy ograniczają się do 1 profesji.

 

Reasumując i tak mam to w dupie i jestem egoistą.

 

@edit

 

hehe napisałem jakiś tekst, tak naprawdę sam go nie rozumiem ale co tam, może dostanę lajka xD

Piotrek™

Opublikowano

Nie umiem wykonywać samooceny. Co do szczerości, "Podchodzi gość na ulicy i mówi do 2-giego: Co Ty tak śmierdzisz, użyj dezodorantu albo idź się umyj(w tłumie ludzi który zaczyna się gapić na tą sytuację)" albo coś mniej upokarzającego, podchodzi do Ciebie obcy gość i szepcze do ucha czy mogłabyś się umyć bo śmierdzisz, jak reagujesz? Ja próbuję wszystkiego, gardzę ludźmi którzy ograniczają się do 1 profesji.

 

Reasumując i tak mam to w dupie i jestem egoistą.

 

@edit

 

hehe napisałem jakiś tekst, tak naprawdę sam go nie rozumiem ale co tam, może dostanę lajka xD

 

 

Tez nie rozumiem, ale masz.

KlauS.

Opublikowano

Przychodzi baba do lekarza a lekarza nie ma

 

rozumiecie o co mi chodzi?

190475378597218903438

Opublikowano

Przychodzi baba do lekarza a lekarza nie ma

 

rozumiecie o co mi chodzi?

 

Chodzi o to że lekarz poszedł leczyć stulejkę bo przyszła atrakcyjna klientka, tak?

TroLLu UNBAN

Opublikowano

Patrze na cycki w avatarze

@edit przeczytałem

najważniejsze jest to ,co ludzie o nas myśla nie to o jak się dla nich opiszemy

Suchy™

Opublikowano

W dupie ma to, co ludzie mówią o mnie za plecami. No chyba, że mówi to ktoś,

czyje zdanie szanuję.

 

P.S. Ty żyjesz? :O

Shaggy

Opublikowano

Najlepsze jest jak jakiś gościu napisze lasce na fb pod zdjęciem jaka to ona jest piękna i wgl. a ona odpisuje "Dzięki, ale nie jestem".

wanix

Opublikowano

WygrajGry.pl
Zgarniaj oryginalne gry komputerowe za darmo!
Weź udział w konkursie i wygrywaj najnowsze gry takie jak:

- Far Cry 3

- Assassin's Creed 3
- Call of Duty: Black Ops 2
- Medal of Honor: Warfighter
- Need for Speed: Most Wanted
I wiele innych!
Dołącz już teraz!

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...