Skocz do zawartości

KamilBlog

  • wpis
    1
  • komentarzy
    17
  • wyświetleń
    1 058

Pozytywne myśli o śmierci.


Witam. Od początku czerwca tworzę bloga na swojej stronie internetowej jednak z braku czytelników jestem zmuszony przenieść się na inną platformę. Padło na MPC. Na razie kopiuje jeden wpis, jeżeli się wam spodoba to prześlę resztę.

 

Czy myśli o śmierci mogą dać pozytywny efekt? Okazało się, że jak najbardziej a w tym wpisie spróbuje powtórzyć moje myśli przelewając je na wirtualny papier.

Co jest po śmierci? Różne religie mówią o życiu wiecznym i innych cudach ale jest pewien haczyk. Biblie należy rozumieć symbolicznie, więc zatem czy „życie wieczne” przypadkiem nie oznacza godnego życia i, że będziemy dobrze zapamiętani? Czy w takim razie wszystkie rzeczy po śmierci są błędem interpretacji?

Dlaczego myślę, że piekła i nieba może nie być? Bo skoro w piekle możemy „żyć” w bólach to jak dusza może czuć? Czy cały system nerwowy jest zbędny? Mi wydaje się, że raczej nie.

Fakt ten potwierdzi nauka. Gdy żywy organizm umiera niszczą się wszystkie komórki ciała, nasz cały układ biologiczny. Nasz mózg przestaje funkcjonować. Z tego co pozostanie po naszym organizmie (materii) może wytworzyć się inny np. jeśli jakieś mikroorganizmy będą się nami żywiły. W ten sposób mamy coś ala reinkarnacja w postaci materialnej.

Wracając to nie istnienia to trudno sobie nam wyobrazić, że nas nie ma. No bo co wtedy czujemy? Nic. Ale jak to tak może wyglądać taka sytuacja? Jest to zbyt dziwne abyśmy to zrozumieli. We wszystkich sytuacji które pamiętamy byliśmy świadomi, więc nie możemy wiedzieć jak wygląda brak tej świadomości.

 

Wracając już to tematu to co w tym jest takiego pozytywnego? A no to, że nie ma co przejmować się błahostkami. W końcu i tak nie mamy nic do stracenia bo i tak kiedyś umrzemy i wszystko stracimy dlatego trzeba żyć chwilą. Trzeba żyć cokolwiek się stanie, żyć póki możemy. Żyć do ostatniej sekundy naszego życia. Bo po co się przejmować czymś co zawsze może się zmienić? Żyć przez wielkie Ż bo możemy, bo jest to ósmy (a raczej pierwszy) cud świata.

 

Jeżeli chcecie więcej tego typu wpisów to piszcie w komentarzach. Pozdrawiam.

 

 

17 komentarzy


Rekomendowane komentarze

TroLLu UNBAN

Opublikowano

nie czytałem ale przed chwilą zwaliłem konia przy zajebistym clopie z racią

xNizoNx

Opublikowano

Wiesz, zaciekawiłeś mnie, sam szczerze wiele razy zastanawiałem się co jest po śmierci. Jestem osobą wierzącą, ale w piekło ani w niebo nie wierzę /; Pisz dalej bo to bardzo ciekawe (:

Gość horzel

Opublikowano

Pozytywne? Starałem się bardzo, ale nie doszukałem się zadnej pozytywnej myśli. Raczej.. nazwał bym to dogłębną analizą problemu smierci. Mówisz mądrze, wydaje mi sie ze ten blog powinien być większy. Czuje niedosyt. Ale odnosze takie wrazenie ze po prostu mieszasz. Za duzo rzeczy w malym tekscie.

190475378597218903438

Opublikowano

A ja żyję w nieświadomości, nie wiem co będzie po śmierci, nie dążę do tego aby to wiedzieć, przyjdzie odpowiedni czas to się dowiem ;)

KlauS.

Opublikowano

Mam takie samo zdanie co Dami :P

 

Btw. Źle trafiłeś, zaraz banda ateistów się tu zleci i zacznie flamewar ;f

Gość Why

Opublikowano

Osobiście wierzę w reinkarnację. Religią jakoś się nie interesuję, jednak nie mam nic do ludzi, którzy wierzą w bożki czy bogów/a. Każdy wyznaje różną wiarę i każdy ją inaczej praktykuje i tak po śmierci, albo ludzie zostaną wyprowadzeni z błędu, że ich bożek nie istnieje, albo nie będzie nic lub będzie reinkarnacja w jakiekolwiek postaci, może lepszej może gorszej niż ta obecna.

Czyli po śmierci może stać się wszystko

Watażka

Opublikowano

Czytając twoje wypociny zacząłem się zastanawiać o co tutaj w ogóle chodzi, piszesz trochę zagmatwanie, a twoje rozmyślenia na temat pozytywnych stron śmierci są skazane na klęskę. Śmierć jest nieznana, nieodkryta, nic o niej nie wiemy (chodzi mi oczywiście o skutki po śmierci, o nasz umysł, myśli, byt albo nie byt). Co prawda dążymy do jej poznania albo do wymyślenia swojego miejsca po śmiertelnego, jednakże co tak naprawdę nam to da ? Jak napisał Dami90x najlepiej żyć w nieświadomości, choć sam wiem, że jest to trudne.

 

Przedłużeniem naszego życia może być właśnie pamieć o nas, nic więcej.

botanicFTS

Opublikowano

ja wam po wiem co jest po śmierci:

 

nic nie ma, wpierdolą nas do ziemi a tam skonsumują nas robaczki i będziemy nawozem.

TheKamil

Opublikowano

Wiem, że troszkę zagmatwane ale tak pomyślałem, że skoro już się rozpisałem to udostępnię. Czemu w nazwie jest pozytywne? Chodzi o to, że podczas rozmyślania na temat śmierci nagle natchnęła mnie pozytywna energia a ten wpis jest troszkę nie udanym odtworzeniem tych myśli.

 

Jeżeli ktoś chce zobaczyć mojego bloga z innymi wpisami to piszcie tu lub na pw to wyśle wam link.

Patatajam2

Opublikowano

Kurwa nie wierzę jestem ateistą i czekam na flejmłor.

ps boga nie ma katole

czekam na bule dópy

Wasiij Iwanowic

Opublikowano

A dream of another existance
You wish to die
A dream of another world
You pray for death to release the soul
One must die to find peace inside
You must get eternal
I am a mortal, but am I human?
How beautiful life is now when my time has come
A human destiny, but nothing human inside
What will be left of me when I'm dead?

Mayhem - Life Eternal

Irving

Opublikowano

Uważam, iż po śmierci każdy z nas będzie tylko i wyłącznie gnijącymi zwłokami - takie jest me zdanie.

 

@Edycja

Przepraszam bardzo za złamanie regulaminu, ma uwaga została usunięta. Mój błąd.

KlauS.

Opublikowano

Uważam, iż po śmierci każdy z nas będzie tylko i wyłącznie gnijącymi zwłokami - takie jest me zdanie.

 

[...]żyć póki możemy[...] - drogi internauto.

 

§ 13.

 

1. Użytkownik nie powinien publicznie upominać innych Użytkowników Forum o zasadach ortografii, gramatyki, interpunkcji itd.

2. Wszelkie uwagi w tej materii, które odbiegają od głównego wątku, można kierować do danego Użytkownika poprzez prywatne wiadomości.

 

Drogi internauto :3

Equener.

Opublikowano

najlepiej nie myśleć o śmierci tylko żyć

hell yeah

matheeo1337

Opublikowano

geniusze pod sejmem i tak się podpalą

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...