Skocz do zawartości

Niewidoczny

 • wpisy
  2
 • komentarz
  1
 • wyświetleń
  520

Kierownik jest bogiem...

157 wyświetleń

Opiszę wam pewną sytuację, otóż zakupiłem do laptopa nowy, czysty (bez żadnych partycji recovery) dysk. Pierwszym krokiem po zamontowaniu go jest rzecz jasna instalacja systemu, taaa, niestety w pudełku z laptopem nie znalazłem żadnej płyty instalacyjnej. Wogóle żadnej płyty nie dołączyli. Więc mamy 3 opcje do wyboru:

 • Zadzwonić do producenta laptopa i poprosić o odpłatne przysłanie płytki pocztą.
 • Pójść do kogoś z takim samym laptopem i systemem i wykonać sobie płytkę recovery.
 • Pobrać system z "niezbyt legalnych" źródeł i aktywować oryginalnym kluczem.

Numer 3 odpada, bo klucza jako takiego nie posiadam - jest on "ukryty" w biosie, podczas instalacji z recovery instalator sobie aktywuje system za pomocą klucza z biosu, niestety normalnie nie da się go dostać.

Numer 1 również odpada bo laptopa potrzebuję na teraz i nie mogę czekać do poniedziałku.

Pozostaje numer 2, tyle że nikt ze znajomych nie posiada takiego samego laptopa, a tym bardziej z tym samym systemem (Win8), ale cóż, zawsze można pojechać do np. Media markt albo RTViAGD tak mówię, tak zrobiłem.

 

Sytuacja 1

Wchodzę do sklepu i patrzę czy mają laptopa takiego jak ja mam. NIE MA. Ale nic, pogadam z kierownikiem. Facet miły, po wyjaśnieniu sytuacji mówi że nie ma sprawy, tylko aktualnie nie mają takiego laptopa ale mogą zamówić specjalnie dla mnie bym sobie mógł wykonać płytę recovery ! Niestety odmawiam bo płyty potrzebuję na teraz, nie mogę czekać.

 

Sytuacja 2

Wchodzę do sklepu, innego sklepu i patrzę czy mają laptopa takiego jak ja mam. JEST. Idę do kierownika. Wyjaśniam sytuację i wychodzi taka oto wymiana słów:

K- Nie możemy tak zrobić.

J- Dlaczego ? Przecież to kilka sekun...

K-Nie i już.

J-Proszę pana, włożę płytę, odpalę samsung recovery i zgram sobie ! 10 minut !

K-(poddenerwowany) To jest niezgodne z prawami autorskimi, mieliśmy z tym już sprawę w sądzie więc może pan wyjść.

J- (po cichu) Spadaj.

K-(Na cały sklep) CZY JA PANA OBRAZIŁEM ? CZY JA PANA KURWA OBRAZIŁEM ?

Już nic nie odpowiedziałem, to nie miało sensu. Kierownik uważający się za boga i znawcę wszystkiego, będący jednocześnie idiotą próbującym się popisać to nie dla mnie. Już nie mam na takich ludzi siły.

 

Dodam że po zatelefonowaniu do samsunga powiedzieli że płytek nie wysyłają, trzeba oddać całego laptopa do serwisu i oczywiście odpłatnie zainstalują system. Ten świat jest pojebany. Piraci mają prościej.

 

@News

Porozmawiałem sobie na LiveChat z pracownikiem szajsunga pytając czy jeśli zainstaluję system z płyty np. od znajomego to czy stracę gwarancję, okazało się że nie bo system nie jest objęty gwarancją. Więc pomyślnie zainstalowałem sobie system z pomocą sposobu 3, instalator podczas instalacji sam sobie "wziął" klucz z biosu i system jest aktywowany i oryginalny.

 

Podczas rozmowy zapytałem też ile by kosztowała instalacja systemu w serwisie, otrzymałem odpowiedź że w okolicach 150-200zł....0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
×
Okienko zamknie się za 5 sekund...