Skocz do zawartości

Apple oficjalny blog

  • wpisów
    7
  • komentarzy
    13
  • wyświetleń
    623

Absinthe 2.0, Redsn0w, PwnageTool – czyli trwały Jailbreak iOS 5.1.1 – jest !


Trwały Jailbreak Systemu iOS 5.1.1 procedura:

Zrzut-ekranu-2012-05-25-o-14.58.19-1-250x191.png

1. wykonujemy go za pomocą programu Absinthe 2.0

Absinthe v2.0.4 MacOSX (10.5, 10.6, 10.7)

Absinthe v2.0.4 Windows (XP/Vista/Win7)

Absinthe v2.0.4 Linux (x86/x86_64)

2. za pomocą iTunes robimy backup urządzenia – prawy klawisz na urządzeniu na liście iTunes i Archiwizuj - to bardzo ważny punkt bo czy w kolejnym punkcie zrobimy zerowanie czy go nie zrobimy to program i tak sam wykona takie zerowanie telefonu wiec bez backupu tracimy wszystkie dane

3. wchodzimy na urządzeniu w Ustawienia->Ogólne->Wyzeruj->Wymaż zawartość i ustawienia -

to nie konieczne, ale przyspiesza proces JB

4. uruchamiamy program Absinthe i klikamy Jailbreak

5. po zakończonym procesie przywracamy backup w iTunes – prawy klawisz na urządzeniu na liście iTunes i Odtwórz z kopii zapasowej.

6. Cieszymy się ikonką Cydii na ekranie :)

 

UWAGA: Jeśli Wasze urządzenie jest już w trybie Jailbreak na uwięzi to nie musicie przywracać go do stanu bez JB i potem wykonywać JB za pomocą Absinthe. Wystarczy, że w Cydia znajdziecie pakiet Rocky Racoon 5.1.1 Untether i go zainstalujecie. Zamieni on tryb na JB na uwięzi w tryb trwały.

 

Zrzut-ekranu-2012-06-25-o-16.16.00-234x250.png

Inna możliwość to użycie programów od iPhone Dev-Team.

Procedura:

1. wykonujemy go za pomocą programu Redsn0w 0.9.14 który możecie pobrać z:

- Redsn0w 0.9.14b1 (OS X)

- Redsn0w 0.9.14b1 (Windows — uruchamiać w trybie administratora)

2. podpinamy urządzenie kabelkiem i uruchamiamy Redsn0w 0.9.11

3. klikamy na „Jailbreak”

4. jeśli to iPad 2 lub iPhone 4S klikamy „Next >” i przechodzimy do punktu 6 jeśli inne urządzenie to wyłączamy go i klikamy „Next >” i idziemy do punktu 5

5. wprowadzamy urządzenie w tryb DFU czyli (macie to na ekranie komputera) wciskamy POWER, po 2 sekundach bez puszczania przycisku POWER, wciskamy i trzymamy przycisk HOME przez 10 sekund, potem puszczamy POWER i trzymamy HOME przez jakieś max 30 sekund.

6. Zrobione

Jeśli chcecie sami przygotować soft do wgrania do urządzenia to użyjcie programu

PwnageTool 5.1.1 (Mac OS): PwnageTool_5.1.1.dmg

 

TUTORIAL NA PROŚBĘ :

DASH

3 komentarze


Rekomendowane komentarze

kame

Opublikowano

A zadziała to na 5.0?

 

Na 5.0 też jest jailbreak ale troszkę proces wygląda inaczej, postaram się wstawić tutorial.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...