Witam. Moja przygoda z astronomią i fotografowaniem nocnego nieba zaczęła się rok temu w lipcu. Zakupiłem wtedy swój pierwszy teleskop, o którym zawsze marzyłem Zawsze lubiłem patrzeć w niebo, a teraz pomyślałem, że chce widzieć jeszcze więcej. Zakupiłem więc Syntę 8' - jeden z lepszych teleskopów dla początkującego obserwatora nieba.
Na początku starałem się rozpoznawać gwiazdozbiory, uczyć się ich na pamięć. W późniejszym czasie dotarła do mnie lornetka, która zagarnęła mnie bardziej w ś