Witam każdy kto to czyta zapewne ma chęć załozenia własnego serwera do Counter'a.
Mamy kilka opcji;
-Kupujemy serwer w firmie hostingjącej serwery prywatne jak i publiczne.
a)Kupujemy serwer prywatny i robi go po to by pograć z kolegami lub z botami
b)Zakładamy Publica, wgrywamy pluginy,amxxy, mody wszystko wdg. naszego upodobania.
Najkorzystniejsza opcją jest, opcja B. Mamy przyjemność iż gracze traktują nas jak szefów lub zysk w PLN z kupna;
-Admina
-Slota
-Flagi w pluginie premium.
No dobra wybieram jakąś opcje, ale gdzie kupić ten serwer?
Więc tu wybieracie sami, podpowiem Wam troche;
gamesol.pl
hostgame.pl
gameserv.pl
host4game.pl
Polecam Hostgame.pl serwery uptime 90% ale za to pomoc techniczna(bok) jest doskonała.
Next pkt;
Zapłaciliśmy już za serwer otrzymaliśmy dane FTP i adres serwera (ip)
Teraz chcemy wgrać amxx/protokol 47 & 48/ pluginy o tym szerzej dowiecie się na
www.forumwiaderko.com
Do wgrywanie wszystkich bajerów na serwer, polecam używania TotalComandera.
Download:
http://www.instalki.pl/programy/download/Windows/ftp/Total_Commander.html
Skan:
Nie potrzebny, oryginalna strona instalki.pl
Tłumaczenia dla newbie:
Firma Hosting^jąca - To właśnie u nich będzie stał twój serwer do Gry.
Admin - Osoba odpowiedzialna za ład i porządek na serwerze.
Slot- Dzieki niemu zawsze wejdziesz na serwer.
A więc najważniejsze:
Nie wgrywaj zbyt wielu pluginów na serwer.
Stwórz stronę internetową serwera na której użytkownicy będą mogli zgłaszać cheaterów i skargi na graczy/adminów.
Zadbaj by na serwerze panowała kultura i atmosfera.
I najważniejsze, Ty będziesz w tym całym przedstawieniu szefem więc nie możesz pozwolić by gracze myśleli o Tobie jak o dziecku lecz także nie myśl że jesteś bogiem !
I to na tyle.
By .Czark. Zakaz kopiowania na inne strony/fora/blogi.