Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Q] Co wymienić? Na co zbierać?


XFragsHD

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Mój komputer w tej chwili:

 

CPU: Intel Core i5 3570K (wciąż 3,4GHz ... pewnie podkręcę do 4,5GHz)

GPU: GIGABYTE Radeon 7970HD

RAM: 8GB Kingstone

Chłodzenie: Fortis HE1225

Motherboard: ASRock Z77 Extreme

Zasilacz: OCZ Extreme Mod Pro 700W

 

Oczywiście komputer pod gry.... (oraz nagrywanie na YouTube).

Nie mam określonego budżetu. Po prostu nie wiem czy dokupić kolejną kartę graficzną czy zbierać na np: jakiegoś GTX780....

Może zmienić Procesor?

Szczególnie zależy mi na wyciąganiu 144FPS+ podczas nagrywania (programem Dxtory) w grach FPS :P
Battlefield 4 będzie optymalizowany pod AMD tak jak pewnie dalsze odsłony... nie ukrywam że chciałbym

ten upgrade kompa pod praktycznie samego BF'a :P Oczywiście ustawienia na LOW (ESL i tak dalej...).

Co mi doradzicie?

CPU: Intel Core i7 6770K @ 4,0GHz
GPU: Zotac GTX 780Ti AMP Edition
RAM: Kingston 2x8GB

Case: Cooler Master HAF X

Opublikowano

Przecież ten zestaw jest bardzo dobry. Nic tylko kręcić (gpu i cpu) i nagrywać czy co tam chcesz. Jak już nie bedziesz dawac rady to wtedy mozna się zastanawiać. W sumie nie ma co tu za bradzo zmieniać, bo różnicy dużej nie będzie w grach.

 

Chcesz mieć darmową uługe montażu/wysyłkę na morele.net albo techplanet.pl? Wejdź tu!

Opublikowano

Ten AsRock to Extreme i jaki numerek ?

 

Może zmienić Procesor?

To nie ma sensu tak naprawdę. Masz i5 to zostaw i5.

 


Szczególnie zależy mi na wyciąganiu 144FPS+

Po co Ci więcej niż 60 jak i tak tyle nagrywa MAX program ?

 

Battlefield 4 będzie optymalizowany pod AMD tak jak pewnie dalsze odsłony

Będziesz grał tylko w BF'a ? :O

 

 

Ja tutaj widzę sprzedaż 7970 i dokupie 2xGTX770 jeśli MOBO obsługuje SLI.

Opublikowano

Max mogę nagrywać w 120FPS ale nagrywam i tak w 60FPS... chodzi o to że mam 144Hz monitor więc potrzebuję 144FPS...

 

Mogę kupić 780GTX? W sensie czy to się opłaca? Nie warto zaczekać? Może wyjdzie za nie długo coś lepszego?

 

Co do procka... nie jest on zbyt odporny na obciążenia streamowania :/

CPU: Intel Core i7 6770K @ 4,0GHz
GPU: Zotac GTX 780Ti AMP Edition
RAM: Kingston 2x8GB

Case: Cooler Master HAF X

Opublikowano

Max mogę nagrywać w 120FPS ale nagrywam i tak w 60FPS... chodzi o to że mam 144Hz monitor więc potrzebuję 144FPS...

 

Mogę kupić 780GTX? W sensie czy to się opłaca? Nie warto zaczekać? Może wyjdzie za nie długo coś lepszego?

 

Co do procka... nie jest on zbyt odporny na obciążenia streamowania :/

Nie potrzebujesz żadnych 144FPS a różnicy i tak nie zauważysz.

GTX780 się nie opłaca, już lepiej 2x770 ew. 2x760 jest nie będzie miał tyle kasy.

Opublikowano

Między 60Hz a 144Hz monitorem zauważe różnicę.... a mając 120FPSów nie potrzebuję monitora 144Hz tylko 120Hz... bo po co płacić za coś z czego się w pełni nie korzysta... aby zobaczyć 144Hz potrzebuję 144FPS... Różnicy między 144FPS a np: 200FPS nie zauważę...

CPU: Intel Core i7 6770K @ 4,0GHz
GPU: Zotac GTX 780Ti AMP Edition
RAM: Kingston 2x8GB

Case: Cooler Master HAF X

Opublikowano

Mieliście monitor z częstotliwością większą niż 60/75Hz? Jeśli nie to shut up.

 

Mając monitor 120/144Hz odczuwa się różnicę płynącą z tych 120/144FPS. Taki monitor się dusi jak ma to klepiące 60FPS. Przykładem jest konsolowy port Mortal Kombat 9. W to się nie da grać na 120Hz+, bo jest ograniczenie - 30FPS filmiki 60FPS gra.

 

 

Możesz dokupić sobie drugą HD7970, lub sprzedać obecną i kupić 780, która w wersji od Gigabyte ma wydajność Titana. Taka karta powinna wyciągnąć 140+ FPS na low.

Opublikowano

Mieliście monitor z częstotliwością większą niż 60/75Hz? Jeśli nie to shut up.

 

Mając monitor 120/144Hz odczuwa się różnicę płynącą z tych 120/144FPS. Taki monitor się dusi jak ma to klepiące 60FPS. Przykładem jest konsolowy port Mortal Kombat 9. W to się nie da grać na 120Hz+, bo jest ograniczenie - 30FPS filmiki 60FPS gra.

 

 

Możesz dokupić sobie drugą HD7970, lub sprzedać obecną i kupić 780, która w wersji od Gigabyte ma wydajność Titana. Taka karta powinna wyciągnąć 140+ FPS na low.

Ale 780 jest nieopłacalne biorąc pod uwagę ceny 770.

Opublikowano

To może poczekam aż wyjdzie BF4? Który jest opymalizowany pod AMD podobno... zobaczymy jak wyjdą testy... może akurat dowiemy się czegoś co przesądzi o zakupie karty graficznej..... Teraz myślę między 770 a 780 :P

CPU: Intel Core i7 6770K @ 4,0GHz
GPU: Zotac GTX 780Ti AMP Edition
RAM: Kingston 2x8GB

Case: Cooler Master HAF X

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...