Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy dokupienie RAM'u przyśpieszy Minecraft'a ?


NewKinect

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

Mam system Windows 8 w wersji 64 bitowej. Posiadam aktualnie 3 GB RAM DDR2. Czy dokupienie kości 2 GB przyśpieszy gre ? Z góry thx : 3

Nie kłam :\ I tak wiem, że mnie nie znasz!

Opublikowano

Lepsze by były DDR3, ale to co napisał użytkownik wyżej, 3GB to i tak dużo, Minecraft owszem jest niezwykłym pożeraczem pamięci RAM, ale ja mam 4GB DDR3 i śmiga, więc to zależy od Ciebie czy czujesz potrzebe kupna pamięci RAM.

2cf6pe0.jpg


"Hmm jak by to powiedzieć... Moje pierwsze wrażenie o grupie... Nie lubię was..." - Kakashi


Opublikowano

W kwestii fps nie przyśpieszy, ale będą stabilniejsze i będzie mniej zwiech. Dodatkowo będziesz mógł zwiększyć odległość renderowania, ale pamiętaj aby dopisać dodatkowy ram. :)

sygnatura.png

Opublikowano

Może przyspieszyć, lecz też nie. Na początku radziłbym darmowe sposoby.

- Optifine, Aktualizacja LWJGL, dopisanie 1GB RAM.

Więcej niż 1Gb nie ma sensu to i tak nic nie zmieni, więc moim zdaniem

zbędny wydatek.

Opublikowano

Powinno.Przyśpieszyć renderowanie mapy w mc i np.Cube World

33eHdSv.png

"Apetytu nie mam, nie muszę dużo zjeść
A na przykład twoja łydka przypomina kurzą pierś
Usiądź gdzieś nad miską, naprawdę to banał
Po prostu się skup i tnij poniżej kolana"

Opublikowano

Powiem ci ze ja odczułem różnice jak z 1gb dołożyłem do pc na 2gb. Ale jak juz 3 kosc wsadzilem do 3gb to nic nie dało.

 

Najważniejszy jest procesor w minecrafcie ramy z 2gb styka no i karta też swoje robi.

mojasygnan.png

Opublikowano

Optifine + najnowsze lwjgl + przydziel 2 gb ramu + render distance: tiny
I powinien ci chodzic szybciej bez dokupowania.

u5niwrQ.png

Opublikowano

jeżeli masz 4gb ramu a minecraft laguje

to słabiutki komp wtędy nie warto kupywać ramu a nowy "lepszy" komputer

a za ram to bez sensowny wydatek

xih3gEBG.png

Opublikowano

Jeśli masz słabą grafikę to zmień na lepszą gdyż zrobiłem test w którym jest pokazane jakie znaczenie ma karta graficzna w MC i daje dużo a nawet bardzo dużo.

 

Jak chcesz to poszukaj na tym forum tematu. Tam będzie wszystko pokazane.

Opublikowano

Podaj specyfikacje całego komputera. Minecraft i tak domyślnie zużywa 1gb ramu, jednak w najnowszym launcherze można zmienić zużycie ramu dla mc.

Opublikowano

A czy dopisywałeś ram'u już na Minecrafta?

Co z tego, że dokupisz te 2gb skoro i tak bez dopisania Minecraft bierze 1gb~ ram.

surprise motherfucker


 

Opublikowano

Przyspieszy. Ja mam 2 GB Ramu (Niestety :/) i mam przeciętnie 60 - 80 FPS

AsRock 960CG-GS FX | AMD Athlon 64X2 3.2 GHz |nVidia GeForce GTX660 | 2,5 GB RAM (1 x 2GB i 1x 512 MB) | Windows 7 | Service Pack 1 |

76561198099384029.png

Opublikowano

Podaj parametry kompa.

 

  • Kup procesor 2.6 GHz.
  • Przydziel 2 GB ramu.
  • Zaaktualizuj LWJGL
  • Optifine (dobrze go ustaw)
  • Usuń ewentualne shadery
  • Ustaw priorytet na wysoki
  • Do multi: Pobierz gameboster
  • Przeczyść komputer CCleanerem

Tutaj link do Ccleanera (a raczej sam musisz tu poszukać)

http://www.mpcforum.pl/topic/895569-mega-tut-tych-programw-potrzebujesz/

vip.png

Maksymalnie maksymalny, LewyReus.

Opublikowano

Powiem tak -

Karta Graficzna - Aby lepiej działaly texturepacki, troszke lepsze (dokladniejsze renderowanie)

RAM - Ogólnie to jakieś dodatki (np. modyfikacje) a sam minecraft to do odległosci renderowania

Procesor - najważniejszy, odpowiada za inne opcje ( renderowane, grafika itd, )

Opublikowano

Nie przyśpieszy, tylko ustabilizuje. Minecrafta wymaga jedynie 300 mega ramu na działanie, jak pakujesz w niego więcej tylko sie laguje.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...