Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czym się różni internet wifi od szerokopasmowego .


logut1234

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , mam 1 ruter i inernet wi-fi ( laptop , telefony ) i szerokopasmowy ( podłączony kablem do PC) . Na których z urządzeń internet bd szybszy , laptop czy PC


Opublikowano

Wifi czyli bezprzewodowy internet, a szerokopasmowy czyli taki kabel co się podłącza do komputera, konsoli (chodzi mi o PS2 np). W tym wypadku szybszy będzie komputer, bo jest podłączony kablem szerokopasmowym. Wifi mam wrażenie, że na laptopie jest wolniejsze niż komputerowe. Podłączyłem kabel do laptopa i chodzi szybciej, niż przez wifi. W dodatku to samo piszą na necie - że wifi jest wolniejsze.

Od dnia 1.11.2013r. 14:17 zobaczono moje posty licznik-56-90712-stat.png razy ;)


 


 

Opublikowano

Zależy jaka siła sygnału, odległość laptopa od routera, przepustowość itd, ale wiadome, że przez kabel będzie najszybciej.

Opublikowano

No i co ty jeszcze chcesz?

Kablem możesz podpiąć neta do kompa, bo chyba nie chodzisz z nim po całym mieszkaniu, a laptop to z definicji urządzenie przenośne i do niego lepsze będzie WiFi z tego względu, że nie będziesz musiał za sobą ciągnąć kabla po całym mieszkaniu, ale internet będzie wolniejszy.

436951440626370320491.png

Opublikowano

Pomyliły ci się pojęcia :) Nie masz w domu kabla "szerokopasmowego" ....

 

Internet szerokopasmowy jest to usługa wykorzystująca szerokie pasmo częstotliwości do przesyłania danych. Dla porównania kiedyś był internet wąskopasmowy, do jego odbioru potrzebowałeś modemu który dzwonił pod dany numer i za pomocą "dźwięków" przesyłał dane. Teraz mamy internet szerokopasmowy, modem już nie dzwoni, ale ma własną linię przesyłową.

 

SCHEMAT DA OPORNYCH:

schemat.png

 

@edit

Zedytowałem bo niektórzy @up odpowiedzieli zgodnie na pytanie co jest szybsze, również źle interpretując pojęcie "szerokopasmowy".

Opublikowano

 

Ludzie UP nagadali bzdur !

 

Internet szerokopasmowy jest to usługa wykorzystująca szerokie pasmo częstotliwości do przesyłania danych. Dla porównania kiedyś był internet wąskopasmowy, do jego odbioru potrzebowałeś modemu który dzwonił pod dany numer i za pomocą "dźwięków" przesyłał dane. Teraz mamy internet szerokopasmowy, modem już nie dzwoni, ale ma własną linię przesyłową.

 

SCHEMAT DA OPORNYCH:

schemat.png

 

Przepraszam, sugerowałem się wypowiedziami u góry nie koniecznie doczytując temat :P

436951440626370320491.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...