Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut] Jak Rozpoznać Błąd W Spolszczanym Przez Nas Locale_Big5.lua


Kodexior

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dużo jest tematów o tym ze komuś się zepsuło "locale_big5.lua" i chce od kogoś kopię zapasową.

 

Załóżmy że spolszczyliśmy połowe Locale_big5...

Wrzuciliśmy na serwer, odpalamy a tu core.... i inne błędy...

 

Jak rozpoznać gdzie popełniliśmy błąd?

Sprawa jest nadzwyczaj prosta. Jedynym problemem jest to że tekst w konsoli za szybko się przesuwa i czasami musimy długo czekać aż zobaczymy linijkę, gdzie popełniliśmy błąd...

 

Przykład:

 

sdasday.png

 

Zwróć uwagę na tą linijke:

ConnectDBCheckAuthlocale/english/quest/locale_.lua:1250: unfinished string near

 

Ta liczba którą pogrubiłem i podkreśliłem, to błąd składni w pliku locale_big5.

Wystarczy zobaczyć co zrobiliśmy źle.

 

Liczba to liczba linijki w locale_big5.lua.

[Najlepiej zobaczyć która to linijka w programach alternatywnych do notatnika czyli Notepad++ czy Notepad2]

 

U mnie było:

locale.oldwoman.not_enough_money = "Masz za malo kasy!""

Widać że niezauważyłem pierw juz jednego cudzysłowia. Niechcący wstawiłem drugi.

Po poprawce powinno być tak:

locale.oldwoman.not_enough_money = "Masz za malo kasy!"

 

Widać jakie banalne błędy popełniamy, a później rozpacz nad jedną głupią linijką.

Lepiej dwa razy zastanowić się co napisaliśmy.

 

Best regards,

KodexioR

Pozdrawiam :)

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...