Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] Gold 1 - Dla początkująco-zaawansowanego gracza


Matiixd

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemka mam takie pytanie żebym nie musiał opuszczać blokowania postaci to jakie postacie najczęściej się banuje ?

Jaki typ postaci jest najłatwiejszy ? , pomyślałem nad jungla czy to dobry wybór ?

Grałem tylko w Bronzie i pare wskazówek mi sie przyda . :)

Opublikowano

Bany w Goldzie? Często banowani są:

  • Jayce
  • Tresh
  • Hecarim
  • Zac
  • Zed
  • Kha Zix
  • Twisted Fate
  • i dużo banów pod kontry

Jak chcesz łatwo wybijać się to bierz junglę lub mida. Jungla powinna być dobrym wyborem.

Opublikowano

Jak nie wiesz to pytaj teamu na chacie. Byc moze dla twojej druzyny bedzie 1 pick wiec moze ktos chce zagrac danym championem ktorego chcesz banowac

A mozesz zbanowac hecarima , garena , amumu, blitzcranka, shena lub to co tobie odpowiada.

u1lc.png
Opublikowano

Chcesz się wybić to nie pickuj ścierwa typu lux, riven etc. To jest pierwsza zasada. Lol to jakieś 40 champów i tak pozostanie. Chcesz wygrywać, zacznij od champ select. Poza tym na siłę się nie wybijesz. Będziesz się jedynie denerwował i zwalał winę na gości z drużyny. Musisz sam do czegoś dojść i zrozumieć mechanikę gry etc.

Co do jungli, nie jest najłatwiejsza. W chwili obecnej najsilniejszym junglerem jest evelynn i także od niej powinieneś zacząć. Wystarczy, że zaczniesz z 2/0, 3/0 i powinieneś do końca wygrać grę. Jak zbanowana, pickuj jarvana. Nie ma nic lepszego na solo q obecnie. Nawet udyr czy lee sin lekko odstaje.

Opublikowano

Chcesz się wybić to nie pickuj ścierwa typu lux, riven etc. To jest pierwsza zasada. Lol to jakieś 40 champów i tak pozostanie. Chcesz wygrywać, zacznij od champ select. Poza tym na siłę się nie wybijesz. Będziesz się jedynie denerwował i zwalał winę na gości z drużyny. Musisz sam do czegoś dojść i zrozumieć mechanikę gry etc.

Co do jungli, nie jest najłatwiejsza. W chwili obecnej najsilniejszym junglerem jest evelynn i także od niej powinieneś zacząć. Wystarczy, że zaczniesz z 2/0, 3/0 i powinieneś do końca wygrać grę. Jak zbanowana, pickuj jarvana. Nie ma nic lepszego na solo q obecnie. Nawet udyr czy lee sin lekko odstaje.

riven i lux to ścierwo ? chyba żartujesz koleś... lux to jest taka miazga jak sie ogarnia,że aż żal mówić... a riven aoe stun + jej udział w teamfighcie to jest dopiero moc... nie znasz się to się nie wypowiadaj,brązie

baner.png

Opublikowano

Pytaj sie tez swoich sojusznikow jaka postac pick'ną zeby zbanowac kontre. Nawet jak 1 kontre zbanujesz to polowa sukcesu :D

„Kiedy nie znasz własnego umysłu, wypełniasz go cudzymi poglądami.”

~

Obi-wan Kenobi

Opublikowano

Pickuj to czego nie chcesz zobaczyć na swojej drodze zaplanuj sobie kilka picków i banuj kontry na nie.

tumblr_static_2zxpp8w2q604o80sswoo84s84.

Opublikowano

Wiesz, trochę siedzę na tym challengerze i lubię sobie porównywać postacie od strony mechanicznej, a także porównywać je do innych postaci. Lux to może lepiej zostaw dla frogena albo rapida.

Już Ci wytłumaczę dlaczego taka Lux jest useless, chociaż nie w każdym meczu oczywiście. Przecież da się nią wygrać, ale jako taki first pick może osłabić drużynę. Mimo, że jej early roaming jest świetny, to samo co taka Ahri. Osobiście uważam, że nie ma nic lepszego z AP od Ahri w chwili obecnej na solo q. Również lubię grać z Orianną w teamie, ale w większości pasywnych drużynach. Chyba, że takie połączenie eve jungle + ori mid i shena na topie itp. Ale.. nie ma co gdybać o ustawieniach bo każdy pickuje to na co ma ochotę.

 

Co do Lux. W 5vs5 taka postać odstaje na niskich elo bo ludzie nie potrafią się nią dobrze ustawić i kończy się na tym, że taka Lux pada jako pierwsza. Wystarczy picknąć champy, które zraszują całą linie defensywną przeciwnego teamu. Dlatego uważam, że jest useless bo mechanizmy innych champów są o wiele lepsze.

 

Co do riven to samo, może na linii położy więcej champów ale jej mechanizmy nie pozwolą wskoczyć na enemy team i rozbić każdemu głowy. Wszystko biega o pozycjonowanie, wystarczy picknąć coś co ją zdystansuje albo uniemożliwi dostanie się do adc, apc (pasywnego). Większość buduje na nią takie itemy jak bt, więc jest dość szybka do rozbicia.

 

Pomyśl dlaczego nikt nie pickuje takich champów na żadnych ligowych meczach? Bo są lepsze opcje. Chociaż Zion bodajże picknął kilka tyg. temu Riven.. Za często nie widuje się takich postaci ^^

Opublikowano

Bany w Goldzie? Często banowani są:

  • Jayce
  • Tresh
  • Hecarim
  • Zac
  • Zed
  • Kha Zix
  • Twisted Fate
  • i dużo banów pod kontry

Jak chcesz łatwo wybijać się to bierz junglę lub mida. Jungla powinna być dobrym wyborem.

Tf'a i Jayce nie banuje sie na goldzie .

Banuje sie jeszcze shena, czasem amumu ale oprocz tego wszystkie picki co wymieniles sa dobre.

sstwc.jpg

Opublikowano

 

Nie ten temat XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

 

---------------------------------------------------------------------------

 

Jayce/thresh/lulu/shen żeby nie było warnu ;f

qxv1fr.jpg


by NovusOrdo


It is better to keep your mouth closed and let people think you are a fool than to open it and remove all doubt. ~Mark Twain

Opublikowano

Bany to takie :

TF

Jayce

Draven

Thresh

Nunu

Heca/Zac

 

I jeszcze o co chodzi z tym ze jesteś na gold 1 a grałes tylko na brązie ??

Opublikowano

Jak do jungli mówił kolega że eve najlepsza? Wg. mnie nauczyć się grać xin zhao i gra wygrana. Co dobanów to nie banuje się malphite'a?

Opublikowano

Jak otrzymałes konto a siedziałes w brązie na swoim to lepiej nie graj na goldzie bo będziesz rujnowac innym grę spadniesz na gold 5 i wbijesz mmr braza. Po co ci to ?? Graj normale albo na swoim starym koncie na brązie.

Opublikowano

Szczerze dla twojego dobra tak jak gość wyżej. Lepiej graj na swoim i wbij samemu bo możesz spać z Tym goldem 1 na gold 5 i ciężko będzie odbudować MMR. Chociaż.. jak jest tam dobre MMR teraz to będziesz dostawał za grę 25+. Jak trafisz na win strake to możesz i platyne wbić chociaż ja nie ryzykowałbym.

Twój wybór.

Opublikowano

Tf'a i Jayce nie banuje sie na goldzie .

A ja ich banuje grozi mi dozywocie ?

 

w sumie na goldzie banujesz co chcesz, ale warto zbanowac champy typu jayce, pony, thresh

PitekKC_eune_58_4_logo.png

Opublikowano

Otóż ja często banuje i często spotykam bany Jayce i Tf'a na Goldzie :)

Co z tego skoro na dobrego TF jak i Jayce na goldzie nie trafisz, ktos kto nie ogarnia ich w 100% za wiele nie zdziala.

652601399840421198520.png

 

Opublikowano

Co z tego skoro na dobrego TF jak i Jayce na goldzie nie trafisz, ktos kto nie ogarnia ich w 100% za wiele nie zdziala.

Ale ty na swoich challengerach pewnie masz co gre prosow

PitekKC_eune_58_4_logo.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...