Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Pytanie] zapętlanie klawiszy (strzałka w górę strzałka w dół)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

W jaki sposób mogę dokonać czegoś, co będzie mi automatycznie wciskało strzałkę w górę i strzałkę w dół, a wyłączyć to mogę np. za pomocą klawisza F12? Chciałbym też, by to działało w tle (gdy okienko jest zminimalizowane).
W którym programie było by mi takie coś skonstruować najłatwiej? (Delphi, C++, czy inny?)
Istnieje jakiś poradnik jak skonstruować takie coś? Szukałem niestety i nic nie znalazłem.

Dziękuję.

 

 

Opublikowano

autoit v3 zaraz obok assemblera jest do tego celu idealny

 

help i funkcje takie jak
Send()
pętla while/for/do

HotKeySet()

*/takie funkcje które na zminimalizowanym działają to jeszcze
ControlSend()
/*

 

coś wymyślisz po za tym takie coś jeszcze istnieje
http://www.mpcforum.pl/topic/161158-tut-full-autoit-v3-tutorial/

1375799776-U359635.jpg

Opublikowano

Wtedy nie funkcja Send tylko ControlSend oraz parametry okna.

1387536187-U112334.png

Jeśli Ci pomogłem mógłbyś wynagrodzić lajkiem :)

Opublikowano

Uzywasz Autoit Window Info do pobrania parametrów potem uzywasz ich w funkcji ControlSend

1387536187-U112334.png

Jeśli Ci pomogłem mógłbyś wynagrodzić lajkiem :)

Opublikowano

Mam tak

 

HotKeySet("{F11}", "bot")

HotKeySet("{F12}", "close")

 

Func closet()

Exit

EndFunc

 

Global $bot = False

 

Func bot()

$bot = Not $bot

EndFunc

 

While 1

If $bot Then

ControlSend("[CLASS:TibiaClient; Title:Tibia]", "", "[CLASS:; INSTANCE:]", "l")

sleep(1000)

Else

Sleep(100)

EndIf

WEnd

 

jednak nie chce działać. Niestety windowinfo wykrywa tylko Basic Window Info.

Z notepadem (notatnikiem) to wszystko działało.

 

 

Opublikowano

Spróbuj coś takiego

HotKeySet("{F11}", "bot") 
HotKeySet("{F12}", "close") 
Func closet() 
	Exit 
EndFunc 
Global $bot = False 
Func bot() 
	$bot = Not $bot 
EndFunc 
While 1 
	If $bot Then 
	ControlSend("Tibia", "", "", "l")
	sleep(1000) 
Else 
	Sleep(100) 
EndIf 
WEnd


Napisz nam jak sie nazywa okno gry na pasku zadań bo ciężko nam pomóc nie mając gry ani informacji.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dla tych co chcą mu pomóż jego kod przeszedł lekkie uporządkowanie [:angry:]



To jest tylko kod w dobrej kolejnosci !

HotKeySet("{F11}", "bot")
HotKeySet("{F12}", "close")
Func closet()
Exit
EndFunc
Global $bot = False
Func bot()
$bot = Not $bot
EndFunc
While 1
If $bot Then
ControlSend("[CLASS:TibiaClient; Title:Tibia]", "", "[CLASS:; INSTANCE:]", "l")
sleep(1000)
Else
Sleep(100)
EndIf
WEnd

 

 

1387536187-U112334.png

Jeśli Ci pomogłem mógłbyś wynagrodzić lajkiem :)

Opublikowano

działa, dzięki. pokombinowałem z gui, zasięgnąłem pomocy i już graficzka do tego nawet jest :D <

Popraw sobie nazwe funkcji wychodzenia bo w hotkeyu masz close a nazwa funkcji closet

1387536187-U112334.png

Jeśli Ci pomogłem mógłbyś wynagrodzić lajkiem :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...