Skocz do zawartości

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Petardy własnej roboty.

Polecane posty

Siemanko, ostatnio bawię się się w robienie różnego rodzaju petard, tylko średnio mi to idzie:

-Przeszukałem całe miasto w poszukiwaniu saletry potasowej (Azotan Potasu,KNO3) i znalazłem 2 sklepy, wykupiłem wszystkie zapasy i czekam na dostawę bo mi się skończyła xD

-Robiłem mieszankę cukier 40%, saletra 60% (Bo cukru brakło) i do puszki aluminiowej. Paliło się kilka sekund, dymu było bardzo mało...

-Mam kilka petard TC16, wsypałem zawartość 3 do małego plastikowego pojemniczka, tylko lont się nie chciał podpalić :P

Więc mam pytanka do zaznajomionych z tematem:

1. Chcąc zrobić granat dymny który wytworzy dużo dymu jakie dać proporcje saletra/cukier , jaki dać cukier (puder?), dodać coś jeszcze do tego (miód?) i czy jakieś specjalne przygotowanie czy wystarczy dobrze wymieszać ?

2. Chcąc zrobić dobrą petardę, like achtung, jak to wszystko połączyć ? Co dodać?

3.Jak wykonać dobry lont ? Nie mam możliwości kupienia.

Mam:

-W chuj pikolówek, trochę TC16

-Saletrę potasową, innej nigdzie nie widziałem.

-Cukier, dużo cukru.

-Węgiel drzewny, opiłki aluminiowe itd. to nie problem.

saletra potasowa + wosk i cukier

Zmieniłem upodobania... Pomogłem ? - Lubię To !

90% Nastolatków dostałoby załamania nerwowego, gdyby Justin Bieber stał na dachu wieżowca i miał zamiar skoczyć. Jeśli należysz do tych 10%,

które wzięłoby krzesełko i popcorn i darło się: "Skacz lamusie!"- wklej to na swoją sygnaturę!

youtube.com, boli?

Czy naprawdę myślisz że jestem idiotą i nie zajrzałem tam ? Prawdopodobnie ku twojemu zdziwieniu, tak patrzyłem na youtube i nie znalazłem niczego konkretnego, cały czas podobne proporcje lub wykonanie. Nic szczególnego. Uprzedzając: google.pl też używałem.

saletra potasowa + wosk i cukier

Co daje wosk ? :D

Jeśli chcesz zrobić coś a'la achtung to musisz dobrać taką mieszankę aby spalanie było bardzo gwałtowne z dość dużą ilością wydzielanych gazów - nie myl z dymem, saletra (chyba) ci tego nie zapewni. Przykładowym składnikiem zapewniającym taką reakcję egzotermiczną jest proch strzelniczy, z tego co wiem to CP kupuje się w sklepach mysliwskich niestety wymagane 18 lat i zezwolenie (zrobić kurs myśliwski to nie problem ;) )

Jeśli chodzi o granat dymny to dużo saletry + dla zabarwienia sole metali.

Gdyby nadal cię to kręciło, polecam przeczytać:

https://www.scienceinschool.org/repository/docs/issue21_fireworks_bgd_polish.pdf
Tu masz wszystko cacy cacy opisane.

czwartkowy posmak w ustach przypomina
że nie ma sensu owijać w bawełnę
zmarzniętego truchła

przez latarnię ktoś przerzucił sznur
cumuje statek w bezpieczną przystań

czuję jak na skroniach zasycha sól
...

@UP

Z tym się nie zgadzam. Po co ma wydawać, teraz na petardy, skoro może zrobić sam ? Mój brat się tym zajmuje, bardzo często i przyznam, że coraz lepiej mu to idzie, a przede wszystkim lepiej to wygląda.

@Top

Poprzednik niestety wyprzedził, ale jak najbardziej saletra potasowa, cukier natomiast, sama nie wiem do czego jest potrzebny wosk ;) Trzeba czekać na odpowiedź.

Czy naprawdę myślisz że jestem idiotą i nie zajrzałem tam ? Prawdopodobnie ku twojemu zdziwieniu, tak patrzyłem na youtube i nie znalazłem niczego konkretnego, cały czas podobne proporcje lub wykonanie. Nic szczególnego. Uprzedzając: google.pl też używałem.

Co daje wosk ? :D

Mi jakoś się kiedyś udało, oglądając filmik z yt. ale to było z pare lat temu, i już nie pamiętam zbytnio co tam dodawałem.

Jeśli chcesz zrobić coś a'la achtung to musisz dobrać taką mieszankę aby spalanie było bardzo gwałtowne z dość dużą ilością wydzielanych gazów - nie myl z dymem, saletra (chyba) ci tego nie zapewni. Przykładowym składnikiem zapewniającym taką reakcję egzotermiczną jest proch strzelniczy, z tego co wiem to CP kupuje się w sklepach mysliwskich niestety wymagane 18 lat i zezwolenie (zrobić kurs myśliwski to nie problem ;) )

Jeśli chodzi o granat dymny to dużo saletry + dla zabarwienia sole metali.

Gdyby nadal cię to kręciło, polecam przeczytać:

https://www.scienceinschool.org/repository/docs/issue21_fireworks_bgd_polish.pdf
Tu masz wszystko cacy cacy opisane.

Dzięki za tą stronkę, co do saletry, to właśnie proch strzelniczy się z niej składa :D (mieszanina siarki,

węgla i saletry potasowej)

Dzięki za tą stronkę, co do saletry, to właśnie proch strzelniczy się z niej składa :D (mieszanina siarki,

węgla i saletry potasowej)

Co nie znaczy, że sama saletra ma takie właściwości jak proch :)

@Fev. nigdzie nie napisałem żeby kupił petardy...

zmarzniętego truchła

...

@Up
Tak wiem, ale napisałeś szybciej niż tamten u góry, i to wychodziło, jakby było do Ciebie ;)

@Topic

A wie ktoś jak zrobić taką małą bąbe ? Nie mówi tutaj o żadnej, o wielkich szkodach, ale ostatnio mój brat robił i wystarczło łączyć kable, zna ktoś strone z tym ? ;)

@Up hehe też o tym słyszałem,że kroi się piłeczki ping pongowe.

Ale odradzam jest to bardzo słabe xD

nieregulaminowa sygnatura

Nie rób własnych petard bo skończysz jak ten koleś

Jak ci urwie ręce to spierdolisz sobie życie

Dymne jeszcze jeszcze , ale achtungi ;/

175001456602037225492.gif

Karmelka się chyba lepiej pali od zwykłej mieszanki kno3 z cukrem (podgrzewasz i karmelizujesz tą mieszankę ;) )

A jak chcesz coś podobnego do achtunga, hmmm ANFO ? z salety amonowej, benzyny i kilku innych rzeczy, ale do tego musisz jeszcze spłonkę zrobić, no i czeka się trochę, aż wszystko się 'przegryzie'.

52287137559562145640.png

Saletra 40% cukier puder 50% parafina 10%

Wsztstko mieszasz podgrzewasz w garnku żeby się skarmelizowało przelewasz do jakiegoś pojemnika i odpalasz :D

Dymu co nie miara :D

Liczę na +

18706.png

Po 1 . Na yt takich poradników jest w huj . Po 2 . Zostaw te twoje petardy. Jak ci wystrzeli albo podpali w rece to co zrobisz.

O człowieku jakaś okropność...

Nigdy więcej petard nawet najmniejszych

x4Ctt7j.png

LONG.LIVE.A$AP !

[...]

Ojej, jak mi przykro, koleś idiota to ma za swoje. Nie przestrzegał żadnych zasad, ja jak się bawię to:

-Nie trzymam petardy w łapie, tylko kładę ją na ziemi i stamtąd odpalam.

-Mam kilkucentymetrowy lont, więc mam sporo czasu na ucieczkę.

-Chowam się daleko od petardy, no i nie pakuję tam przecie szkła i metali....

To jest według mnie bezsens, tak jakby powiedzieć: Nie jeździj samochodem bo skończysz jak ten koleś [Tutaj filmik] , albo najlepiej wgl. nie wychodź z domu tylko siedź 24/7 przed kompem bo skończysz jak ten koleś [Tutaj filmik].A najlepiej też wgl nie graj na komputerze bo się uzależnisz [Tutaj filmik], a tak by było najbezpieczniej to nie wychodź z łóżka.

@Fev. Jeśli chodzi o bombę domowej roboty to znów potrzebny jest CP ale zgodnie z twierdzeniem założyciela można zrobić go z saletry, cukru i węgla drzewnego jak to pokazuje ten film:

Gdzieś znalazłem proporcje:

>> 0,5 kg saletry potasowej
>> 0,25 g cukru waniliowego
>> 0,5 kg startego Węgla ( brykiet )

zmarzniętego truchła

...

Ojej, jak mi przykro, koleś idiota to ma za swoje. Nie przestrzegał żadnych zasad, ja jak się bawię to:

-Nie trzymam petardy w łapie, tylko kładę ją na ziemi i stamtąd odpalam.

-Mam kilkucentymetrowy lont, więc mam sporo czasu na ucieczkę.

-Chowam się daleko od petardy, no i nie pakuję tam przecie szkła i metali....

To jest według mnie bezsens, tak jakby powiedzieć: Nie jeździj samochodem bo skończysz jak ten koleś [Tutaj filmik] , albo najlepiej wgl. nie wychodź z domu tylko siedź 24/7 przed kompem bo skończysz jak ten koleś [Tutaj filmik].A najlepiej też wgl nie graj na komputerze bo się uzależnisz [Tutaj filmik], a tak by było najbezpieczniej to nie wychodź z łóżka.

Dobra Dobra , tylko jak ci upierdoli rękę to nie miej żalu że ci internauci źle poradzili ... MPC nie wypłaca odszkodowania :)

Szkła metalu ? widzisz żeby tam było szkło ? Położenie petardy ci nic nie da bo tez może jebnąć od razu . A lont ? pffyy słyszałeś o samo zapłonie , pomieszasz źle składniki to ci w domu jeszcze pierdolnie

Dobra Dobra , tylko jak ci upierdoli rękę to nie miej żalu że ci internauci źle poradzili ... MPC nie wypłaca odszkodowania :)

Szkła metalu ? widzisz żeby tam było szkło ? Położenie petardy ci nic nie da bo tez może jebnąć od razu . A lont ? pffyy słyszałeś o samo zapłonie , pomieszasz źle składniki to ci w domu jeszcze pierdolnie

Jebnąć odrazu ? Odkąd ogień się teleportuje ? To neizgodne z prawami fizyki by taki lont:

1267492572_76203906_1-Zdjecia--lont-visc

Jebnął cały odrazu, -,-

Jebnąć odrazu ? Odkąd ogień się teleportuje ? To neizgodne z prawami fizyki by taki lont:

1267492572_76203906_1-Zdjecia--lont-visc

Jebnął cały odrazu, -,-

No dobra z takim jesteś bezpieczny :)

Hukowe petardy są lipne , lepsze dymne

Uważaj na łapska, bo już było multum przypadków kiedy to dzieciaki bawiły się w samorubki i BUMMM!

"Ten, który pokona samego siebie jest najpotężniejszym z wojowników."

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...