Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut]Zmiana Nazw Broni, Nadawanie Im Wartości.


GracjanP

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przed Zrobieniem Tego co znajduje się poniżej należy za pomocą Metin2 FileExtractor rozpakować plik locale_pl, wkleić do klienta gry rozpakowany folder locale i usunąć z folderu pack locale_pl.epk i locale_pl.eix

 

Poradnik został napisany przez użytkownika tim66613 z EPvP. Link do Oryginalnego Tematu:

http://www.elitepvpers.de/forum/metin2-hacks-bots-cheats-exploits-macros/379755-tool-metin2-file-archiver.html

 

Na początek pliki (zmodyfikowałem je trochę na potrzeby innych)

http://www.speedyshare.com/files/20629709/Dla_MPCForum_Zmodyfikowane_przez_GracjanP_2_.rar

Skan:

http://www.virustotal.com/pl/analisis/dd7198a98dc621276f32d0fe3faec018eb843eb32ee6a419286f7c996b0dd0af-1264770774

 

Jak używać:

1. Wklejamy Archiwum do:

C:\Documents and Settings\Twoja nazwa Użytkownika

2. Wypakowujemy archiwum.

3. Wchodzimy w:

Start-Uruchom

i wpisujemy

cmd

4. Wpisujemy:

m2 Rozpakuj.xml

5. Pojawia nam się plik o nazwie:

item_proto_dump

6. Wchodzimy do niego notatnikiem lub innym edytorem tekstu.

7. Kopiujemy całą linijkę z jakimś itemem i wklejamy niżej.

8. Edytujemy wszystko tak jak mamy w Navicat. Zapisujemy.

9. Powtarzamy krok 3.

10. Wpisujemy:

m2 Zapakuj.xml

11. Pojawi się plik:

item_proto_new

12. Kopiujemy go do naszego klienta gry do folderu

locale\pl\

13. Kasujemy Oryginalny plik item_proto a nowemu zmieniamy nazwę na item_proto.

14. Logujemy się do gry i cieszymy się :)

15. Wchodzimy pod ten adres ;]

http://je.pl/fs7c

16. Naciskamy add.png pod którymś z moich postów :)

 

UWAGA!

Jeżeli dodajemy nowy item, pamiętajmy, że trzeba nadać mu ikonę w pliku:

item_list.txt

 

Przykładowe Efekty:

http://img191.imageshack.us/i/1230214545.jpg/

http://img696.imageshack.us/i/1230214806.jpg/

 

 

Jak dodać Ikonkę do itemu:

1. Wchodzimy do folderu

locale\pl

i otwieramy plik

item_list.txt

2. W tym pliku są zapisane ikonki każdego itemu.

3. Gdy dodajemy nowy item trzeba zrobić linijkę z nim.

4. Wpisujemy:

ID Itemu<TAB>typ itemu<TAB>lokalizację ikonki

Można jeszcze dodać wygląd Itemu gdy leży na Ziemi. W tym celu do tego co jest wyżej dodajemy:

<TAB>Lokalizacja itemu, np. Dla Miecza+0: d:/ymir work/item/weapon/00010.gr2   

Gdy Item nie będzie miał przypisanego wyglądu gdy leży na ziemi, będzie on w "worku".

 

Typy Itemów:

ETC

 

ETC = Wszystkie Itemy, oprócz Broni, Zbroi, Tarcz, Hełmów, Naszyjników, Bransolet, Kolczyków i Butów.

 

WEAPON

 

WEAPON = Wszystkie Bronie

 

ARMOR

 

ARMOR = Wszystkie Zbroje, Tarcze, Hełmy, Naszyjniki, Bransolety, Kolczyki i Buty.

  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Nie, ten program jest tylko do otworzenia item_proto. Do rozpakowania plików z folderu pack użyj Metin2 FileExtractor. Jest link gdzieś na forum.

Opublikowano

Czy jest jakis program ktory przekopiuje cala zawartosc z bazy do pliku w formacie xml? czy sam mam napisac?

NIE - SERWER OFF. - i nie pytaj mnie o to.

Watch your back.

 

 

Nowe filmy:

http://www.youtube.com/user/ClickHourDone

Opublikowano

Musisz sam napisać, ja nie jestem w tym obeznany :( Poza tym kolejność w bazie i w pliku item_proto jest trochę inna.

Opublikowano

Juz sobie poradzilem....wszystko śmiga ładnie i szybko. Program wersja testowa oczywiście

NIE - SERWER OFF. - i nie pytaj mnie o to.

Watch your back.

 

 

Nowe filmy:

http://www.youtube.com/user/ClickHourDone

Opublikowano

To Jest..... ZAJEFAJNE Sobie Dodalem Atak Do Pogromcy Nieb. Smoka

sygnaturka.jpgRobie Sygnatury Poprostu Powiedzcie Mi Jakiego Moba Lub NPC-ta Chcecie Na Obrazku I Jakie Napisy To Zrobie

Sygny robie Pod Kolor MPCForum

Opublikowano

Hmmm...Ładny poradnik, ale czy nadanie nazwy, oraz wartości ataku działało by na mieczu GMa? Na WubMT2 Miecz GM jest, ale zamiast wartości ataku (800-900) jest puste okienko...:/ Ale 5* i + leci :P Pozdrawiam :)

Opublikowano

O kurde... Dzieki stokrotne !!!

Bo sam mialem sie za to brac. Ale jakos nie mialem na to czasu. Dzieki jeszcze raz [+]

Chcesz zobaczyć jakie zdjęcia wysyłają i przechowują na swoim snapchacie? Sprawdź na http://snapfotos.pl/

Opublikowano

Emm... Tylko ze tak... niektorzy nie maja folderu locale/pl/ mi dopiero napek musial dac pliki ktore by go jakby umozliwialy... (kocham cie napek! xD)

Opublikowano

Thx za tutek leci + troche skomplikowane ale wyprubuje i dam edita byc moze

GIRL, SEX, GAME, SEX, GIRL, SEX, GAME, SEX(...)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

LOL Kodexior powinieneś się wstydzić że nie byłeś pierwszy! xD

 

TOPIC: Właśnie testuję, spróbuję dodać DMG broni na 85lvl :) Jak narazie - masz + za fatygę jak zadziała dostaniesz drugiego :DxD

EDIT: Działa :) Warto również dodać, że minimalne dmg to "value3" a maksymalne "value4". Szybkość ataku i "wrodzone" bony też można dodawać ^^

Opublikowano

@Aktualizacja

 

Dodano:

----------Instrukcję dodawania Ikony do Itemu

----------Wiadomość o konieczności rozpakowania pliku locale_pl

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

@Aktualizacja

 

Dodano

--------------Nowsza wersja programu!(Mniej błędów przy ponownym kompresowaniu!)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...