Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Da się sprawdzić model płyty głównej bez rozkręcania?


Jaca777

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Chcę sprawdzić jaki mam model płyty głównej. Tyle że chcę to zrobić bez rozkręcania (jeśli się da). Zaznaczam odrazu że - Everest jej nie wykrywa, podczas startowania komputera na początku wyświetlają się tylko podst. informacje a nie nazwa, etc. Moglibyście pomóc? Wszelkie pomysły nagradzane są +`ami.

 

Pozdrawiam

Jaca777

708121422388637873334.png

Opublikowano

taa, pisze przy stercie na 100% tylko nie wiesz co czytać

czasem w biosie pisze model

If you = stupid then

insert(foot.in.your.ass)

end if

licznik-54-96732-stat.png

Opublikowano

Kiedy startuje jest tak: Gigabyte S-series DDR-2 1200+. Więcej nie widać :x



Dziękuje wam za odpowiedzi! Program Speccy (5 like`ów leci do Bozydar`a) odczytał co to (Gygabyte P43-ES3G). Tyle że mam jeszcze 1 pytanie. Mam niezły procek, kartę graficzną etc. ale mam problem z ramem (4GB) macie jakieś sugestie co można by dodać do tego:







http://www.gigabyte.pl/products/mb/specs/ga-p43-es3g_10.html

 

Oczywiście daje like`i. (Mam 2 złącza wolne, 2 karty po 2GB)

708121422388637873334.png

Opublikowano

Może palnąłem głupote sporą mówiąc że mam dobre, ale kiedy patrze na zużycie i procesor (kilka programów, bez gier) ma 5-25% a ram 75%... Więc moje prostackie wnioski są takie że trzeba ram wymienić :) A tak szczegółowo:

 

proc - (2)Intel duo E8500

graf - ATI Radeon HD 4800 Series

zasilacz - Do tego raczej trzeba rozbierać komputer (chyba że o czymś nie wiem) Ale na pewno nie jest z "czarnej listy". (Naprawdę dobre osoby składały) z wiedzy składającego - 200 albo 250W

708121422388637873334.png

Opublikowano

Może palnąłem głupote sporą mówiąc że mam dobre, ale kiedy patrze na zużycie i procesor (kilka programów, bez gier) ma 5-25% a ram 75%... Więc moje prostackie wnioski są takie że trzeba ram wymienić :) A tak szczegółowo:

 

proc - (2)Intel duo E8500

graf - ATI Radeon HD 4800 Series

zasilacz - Do tego raczej trzeba rozbierać komputer (chyba że o czymś nie wiem) Ale na pewno nie jest z "czarnej listy". (Naprawdę dobre osoby składały) z wiedzy składającego - 200 albo 250W

karta graficzna nowa + zasilacz nowy ;p

Opublikowano

A ram nie pomoże? Jak mam ramu 800 wolnego no to chyba trzeba coś z tym zrobić :x Uważacie że RAM nic nie da? Mam 2 sloty wolne i jakoś dziwnie mi z tym. Drogi ram 2GB raczej nie jest. + Jaki nowy zasilacz polecacie i ile by kosztował?

708121422388637873334.png

Opublikowano

Mam zamiar przeznaczyć do... 600, no max 700 zł. Co mi zżera? Opera, gg, skype. Teraz ogarnąłem wszystko bardziej i jest 70% używane RAM.

Tak technicznie to mam 3,25 RAM`u.

708121422388637873334.png

Opublikowano

w takim razie zasilacz deus G1 500W (myśląc o przyszłej obudowie jeśli nie masz zamiaru to jakiś tani chieftec starczy ;p) + radeon hd 7770 najlepiej od Sapphire wyjdzie ok. 600-700 zl

Opublikowano

gdy kupisz karte będziesz miał 3,5 GB a potem wystarczy jeszcze zainstalować windows 7 64-bitowego i będzie 4GB ;p

Opublikowano

Pewien znawca ze specjalistycznego forum napisał mi tak:

Karta graficzna:
Sapphire Radeon HD7770 1GB DDR5 /128bit/ DVI/HDMI/DP
399 zł



Zasilacz:
Thermaltake Smart SE Modular 80+ 530W
199 zł



esc.pl



Zasilacz przyszłościowy, pociągnie o wiele mocniejszy sprzęt ale narazie będzie mógł pograć sobie płynnie w nowe tytuły z tym prockiem i z HD 7770

 

Mogę prosić o waszą opinię na temat tego?

708121422388637873334.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...