Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Plugin Shopkeeper - Zrób taki jaki chcesz sklep z Villagera!


BaXeR ツ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

crk.png

Użytek

Plugin może się przydać się do serwera lub mapy escape/adventure.

Instalacja

Plik shopkeeper.jar wrzucamy do folderu plugins i reloadujemy serwer.

Używanie

Tworzenie Sklepu

Sklep tworzymy poprzez komendę /shopkeeper (tam gdzie patrzymy tam nasz Villager się pojawi)

xx7.png

Opcje Sklepu

Aby otworzyć opcję sklepu naciśnij SHIFT + PPM na Villagera

p2q.png

Kowadło - zmienia nazwę sklepu

(po kliknięciu na kowadło wpisujemy w czacie nazwę "sklepu" [Villagera])

można używać kolory oraz efekty pogrubienia itp.

y0e.png
Wełna - zmienia ubranie Villagera

(klikamy i zmienia nam ubranie)

Ogień - kasuje nam naszego Villagera

Ustawianie Sklepu

Na początku nasz sklep jest pusty:

aq8.png

Aby ustawić nasz sklep wystaczy wrzucić itemki w odpowiednim miejscu:

n8x.png

Żółty + Zielony = Czerwony

Czyli:

Dirt + Dirt = Grass

Cobble Stone + Cobble Stone = Stone
Jasno Szara Wełna + Biała Wełna = Czarna Wełna

Ender Chest = End Portal Frame

Screeny z Wymian:

http://imageshack.us/a/img818/933/g4g.png
http://imageshack.us/a/img836/5538/52s.png
http://imageshack.us/a/img69/6006/bav.png]
http://imageshack.us/a/img443/1302/qmoi.png

 

Download

http://dev.bukkit.org/bukkit-mods/shopkeepers/

Permisje

Permisji z "(?)" nie opisałem

shopkeeper.admin - tworzenie i edytowanie admin sklepów
shopkeeper.bypass - edytowanie sklepów których nie jesteś zalożycielem
shopkeeper.reload - przeładowanie pluginu
shopkeeper.player.normal - tworzenie zwykłego sklepu (gracza)
shopkeeper.player.book - tworzy książkę która sprzedaje sklep (?)
shopkeeper.player.buy - kupujesz sklep
shopkeeper.player.trade - wymieniasz przedmioty w sklepie
shopkeeper.villager - tworzy sklep
shopkeeper.sign - tworzy tabliczkę sklepu (?)
shopkeeper.witch - tworzy sklep (lecz zamiast Villagera jest Wiedźma) (?)

Video Poradnik

http://www.youtube.com/watch?v=aadYM91cqfI&feature=youtu.be&proxmate=us

Dziękuję za wszelkie like.

Starałem się napisać jak najlepiej.

Pomogłem? Zawsze możesz wynagrodzić to opcją "lubie to" która jest na forum.


fiddlestick.png



  • Odpowiedzi 56
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
Opublikowano

Ten poradnik jest na prawdę świetny. Większość nowych użytkowników robi tutoriale, żeby tylko jakieś były.

Nie znałem tego pluginu, a na prawdę jestem obeznany z bukkitem. Szukałem tej wtyczki, świetnie ją zaprezentowałeś :)

Przyda mi się na następną edycję.

 

EDIT:

A jak zrobić to za pieniądze?

343731479829004887779.png

Opublikowano

Ten poradnik jest na prawdę świetny. Większość nowych użytkowników robi tutoriale, żeby tylko jakieś były.

Nie znałem tego pluginu, a na prawdę jestem obeznany z bukkitem. Szukałem tej wtyczki, świetnie ją zaprezentowałeś :)

Przyda mi się na następną edycję.

 

EDIT:

A jak zrobić to za pieniądze?

Bardzo dziękuję za ten komentarz, staram się robić jak najbardziej profesjonalne poradniki.

 

Plugin jak narazie nie jest "podłączony" z Essentialsem i nie można ustawić tego nigdzie żeby płacić za założenie sklepu. Lecz ktoś kto umie już pisać/edytować pluginy zapewne zrobił by coś takiego.

Pomogłem? Zawsze możesz wynagrodzić to opcją "lubie to" która jest na forum.


fiddlestick.png



Opublikowano

Nie chodzi mi o założenie sklepu, tylko o pieniądze za item. Np 5$ za 10 dirta.

Da się tak?

 

Jeszcze mam taki błąd, bo pobrałem to, zrobiłem reload.

Wpisuję /shopkeeper, niby wszystko git, pokazuje się na zielono, że stworzone, ale NPC nie ma.

Czy potrzeba do tego pluginu Citizens?

343731479829004887779.png

Opublikowano

Nie chodzi mi o założenie sklepu, tylko o pieniądze za item. Np 5$ za 10 dirta.

Da się tak?

 

Jeszcze mam taki błąd, bo pobrałem to, zrobiłem reload.

Wpisuję /shopkeeper, niby wszystko git, pokazuje się na zielono, że stworzone, ale NPC nie ma.

Czy potrzeba do tego pluginu Citizens?

Raczej nie da rady za $.

Sprawdź czy nie masz wyłączonych mobków oraz NPCtów.

Pomogłem? Zawsze możesz wynagrodzić to opcją "lubie to" która jest na forum.


fiddlestick.png



Opublikowano

Raczej nie da rady za $.

Sprawdź czy nie masz wyłączonych mobków oraz NPCtów.

Tak, działa już wszystko.

Wielkie dzięki, świetny plugin.

Zrobiłbyś jeszcze TuT o pluginie, co NPC stoi i można kupować jakby z inventory?

343731479829004887779.png

Opublikowano

Tak, działa już wszystko.

Wielkie dzięki, świetny plugin.

Zrobiłbyś jeszcze TuT o pluginie, co NPC stoi i można kupować jakby z inventory?

Jak na razie nie zamierzam opisywać kolejnego pluginu z NPC, może później.

Bardzo się ciesze że pomogłem.

Pomogłem? Zawsze możesz wynagrodzić to opcją "lubie to" która jest na forum.


fiddlestick.png



Opublikowano

Tez tego suzkalem ale troche kijowo wytlumaczony ja nic nie zrozumialem mogles chociaz film nakrecic czy cos!

Video Poradnik już niedługo (zapewne jutro)

a wytłumaczyłem wszystko co trzeba było (prościej już nie można)

Pomogłem? Zawsze możesz wynagrodzić to opcją "lubie to" która jest na forum.


fiddlestick.png



Opublikowano

Plugin którego najdłużej szukałem. Thx wielkie leci WIELKI LIKE! Przyda się na mojego ulepszonego skyblocka.

KHA`ZIX!

Opublikowano

Plugin którego najdłużej szukałem. Thx wielkie leci WIELKI LIKE! Przyda się na mojego ulepszonego skyblocka.

Bardzo się cieszę że pomogłem, dziękuję za lubię to bardzo mnie to motywuje.

Pomogłem? Zawsze możesz wynagrodzić to opcją "lubie to" która jest na forum.


fiddlestick.png



Opublikowano

Dodałem filmik.

+ ODŚWIEŻAM

Pomogłem? Zawsze możesz wynagrodzić to opcją "lubie to" która jest na forum.


fiddlestick.png



Opublikowano

Lol nie wiedziałem że takie coś można zrobić! Dzięki!

Proszę ciebie bardzo.

Pomogłem? Zawsze możesz wynagrodzić to opcją "lubie to" która jest na forum.


fiddlestick.png



Opublikowano

@REF

Pomogłem? Zawsze możesz wynagrodzić to opcją "lubie to" która jest na forum.


fiddlestick.png



  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 8 miesięcy temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...