Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy taki zestaw wytrzyma na dłuższą metę?


Orsumentes

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siema.

Czy taki oto zestaw wytrzyma na dłuższą metę tzn. chociaż na 2-3 lata jak na dzisiejsze gry.

 

Procesor: AMD PHENOM II X4 965 BLACK EDITION

RAM: Kingston HyperX 32GB ( 4x 8GB )

Karta Graficzna: AMD Radeon HD 7770

Zasilacz: ATX 600W

Płyta główna: ASUS M5A78L LE AM3+

System: Windows 8 Professional Edition (64bit)

Dysk: Sata III 500GB

 

Koszt takiego zestawu to 2500zł. Opłaca się? :)

Opublikowano

Nie, nie trzeba.

Nie chcę żadnych i3, i5, i7 mi zależy na AMD u mnie Intele się nie sprawdzają :)

Wolisz gorsze ? To w tym momencie nic Ci nie mogę polecić, bo to będzie strata kasy.

i5 > Phenom, obojętnie ile byś to nie kręcił dziada :D

Opublikowano

Dokładnie to co piszą wyżej, taki phenom wykręcony na 4Ghz to poziom i3, do i5 nie ma startu. Druga sprawa, na co ci tyle ramu ? Za 2500 dawanie radka 7770 to głupota, o zasilaczu nie mówie bo pewnie jakiś no-name. Takie stwierdzenie, że "intele się nie sprawdzają " jest co najmniej głupie. To, że może w przeszłości miałes jakiegoś pentiuma słabego to nie znaczy, że intel jest gorszy. Za 2500 masz porządny zestaw oparty na intelu, który zresztą już Sweet Jesus opisał.

CPU : Core i5 3470   3.8 Ghz //  GPU : Palit GeForce GTX 960 OC // PSU : Deus G1 500W   //  CASE :  Brutus M23  // MOBO : Z77A-G43  // RAM : 6GB DDR3   //  HDD : Barracuda 500GB     

                                                                                                                    Monitor : X2377HDS-B1 ( 23 Cal )

                             24dnacg.png

Opublikowano

Pentium to już dziadek i choć opłaca się go kupić to jednak radziłbym zainwestować w i3/i5 + hd7850

Zależy, który Pentium. Sandy i Ivy dziadkami nadal nazwać nie można :P

Opublikowano

Zależy, który Pentium. Sandy i Ivy dziadkami nadal nazwać nie można :P

 

Przepraszam za to drobne niedopatrzenie, miałem zamiar napisać Phenom bo o nim tutaj mowa a napisałem zupełnie coś innego ^^

 

Tak czy owak jak to mówią stary ale jary :P

Opublikowano

Jesli wykrecisz do 7GHz to bedziesz mial efekt i5 3350p... A na tym zasilaczu nawet ci to nie pociagnie chyba :) Bo procek na max ciagnie ~220w grafa ze 160w a to ma sprawnosc moze 20%...

To ja dodam, że 7770 ciągnie 80-90 wat ;)

 

Chcesz mieć darmową uługe montażu/wysyłkę na morele.net albo techplanet.pl? Wejdź tu!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...