Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT CS6][Photoshop] Wydzielanie obiektu na podstawie koloru


Dziobagg

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.


Dzisiaj pokażę jak zrobić taki efekt:


1370353040-U336505.png



1)


Otwieramy zdjęcie:


1370353103-U336505.png



2)


Teraz musimy zaznaczyć budkę, kolor który chcemy żeby został, czyli czerwony.


Wybieramy kolor czerwony i wybieramy z menu:


Zaznacz, a potem Zakres kolorów


1370353327-U336505.png


Za pomocą suwaka Tolerancja dopasowujemy tolerancje koloru. Na dole okna mamy podgląd

obrazu który będziemy zaznaczać - kolor biały to właśnie zaznaczenie.

Klikamy Ok.

Teraz wygląda to tak:

1370353514-U336505.png


3)

Teraz klikamy CTRL + C. Tworzymy nową warstwę i klikamy CTRL + V

Otrzymaliśmy warstwę z samą budką, oraz warstwę z całością obrazka

1370353664-U336505.png


4)

Teraz czas na czarno - białe tło! ;)

Klikamy na warstwę z tłem i potem dodajemy gradient czarno - biały i mamy czarno białe tło.

1370353790-U336505.png


5)

Zauważyliście? Na znaku z tyłu było trochę czerwonego i też się zaznaczył :P (W obrazku wyżej już usunąłem, nie pokazałem tego)

1370354078-U336505.jpg


Klikamy na warstwę z budką (tylko budką), bierzmy gumkę i klikamy na znak.


6)

Jeśli budka jest jeszcze trochę zbyt "szara" możemy kliknąć na warstwę z gradientem i wymazać go gumką tam gdzie jest budka.

1370354029-U336505.png


7)

Koniec ^_^


3t6EGVz.png

 

Opublikowano

Jest prostszy sposób :P


Wycinasz element, który ma posiadać kolor.

Tworzysz nową warstwę, wklejasz go.

Na poprzedniej warstwie(głównej/podstawowej) robisz Obraz -> Dostosowania -> Czarno-biały i wtedy zostaje Ci jedno kolorowe(warstwa z wyciętym elementem), a reszta czarno-biała.

 

Mimo wszystko tutorial pomocny, jak ktoś nie chce robić moim sposobem ;)

QtiV6xY.gif

Opublikowano

Jest prostszy sposób :P

 

Wycinasz element, który ma posiadać kolor.

Tworzysz nową warstwę, wklejasz go.

Na poprzedniej warstwie(głównej/podstawowej) robisz Obraz -> Dostosowania -> Czarno-biały i wtedy zostaje Ci jedno kolorowe(warstwa z wyciętym elementem), a reszta czarno-biała.

 

Mimo wszystko tutorial pomocny, jak ktoś nie chce robić moim sposobem ;)

Tak, lecz czasem ciężko zaznaczyć coś :P A tak to wchodzimy sobie w ten zakres kolorów i wybieramy jaki kolor ma nam zaznaczyć i nie ma problemu, chociaż jeśli jest coś łatwego do zaznaczenia to można i Twoim ;)

3t6EGVz.png

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...