Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Q]Co sądzicie o tym zestawie za 5000zł


Maciek602

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ma być za 5k z monitorem, myszką klawiaturą oraz systemem czy bez niego ? Napisałbyś od razu to byś dostał wiele propozycji

Opublikowano

Vapor-X jest dupne.

A Masz? Sprawdzałeś? Jak nie to się nie wypowiadaj.

Mam od 6 miesięcy i jest niesłyszalne. Jedyne co słychać w moim kompie to BOX'owe chłodzenie na procka. (rozważam wybór Fortisa, lub Macho)

Karta jest w bardzo niskich temperaturach, podczas grania w Far Cry 3 nie przekracza 70 stopni, co jest wg. mnie na HD7950 cudem.

 

Wersja karty od Sapphire ma bardzo duży potencjał OC, dlatego ją wziąłem. Za rok, jak wyjdzie Crysis 4 (:P), zrobi się mały overclocking i będzie śmigała.

Nie wiem na chuja udawać znawcę i wypowiadać się na tematy, o których się nie ma pojęcia

650311402782440296730.jpeg

Mój PC:

 

CPU: I5 2500k I GPU: Sapphire HD7950 Vapor-X I PSU: be quiet! L8 CM 630W I MOBO: MSI Z77A G43 I RAM: Patriot 2x4GB 1600MHz I CASE: Fractal za 400zł NW

 

 

 

Opublikowano

 

A Masz? Sprawdzałeś? Jak nie to się nie wypowiadaj.

Mam od 6 miesięcy i jest niesłyszalne. Jedyne co słychać w moim kompie to BOX'owe chłodzenie na procka. (rozważam wybór Fortisa, lub Macho)

Karta jest w bardzo niskich temperaturach, podczas grania w Far Cry 3 nie przekracza 70 stopni, co jest wg. mnie na HD7950 cudem.

Wersja karty od Sapphire ma bardzo duży potencjał OC, dlatego ją wziąłem. Za rok, jak wyjdzie Crysis 4 ( :P), zrobi się mały overclocking i będzie śmigała.

Nie wiem na chuja udawać znawcę i wypowiadać się na tematy, o których się nie ma pojęcia

 

Ostatnie zdanie świetnie kontruje twoją wypowiedź. Sapphire w Vaporze nie zadbało o odpowiednie chłodzenie dla sekcji, dlatego i OC nie jest jakieś mega i karta może po kilku miesiącach się po prostu spalić. Minimum 100 stopni na sekcji to zdecydowanie tragiczny wynik, konkurencja utrzymuje przeważnie 50-70 stopni. Po za tym każda HD7950 ma potencjał OC, bo w zasadzie wszystkie kręcą się do 150% stockowego taktowania (oczywiście pierwsza rewizja)

 

Co do zestawu:

 

http://www.morele.net/inventory/info/yDWHcM/

 

Moja propozycja (niestety upierasz się przy systemie za 350zł..) + dokup sobie jakąś klawiaturkę za 30 czy 40 zł ze sklepu w mieście

 

CPU wiadomo pod OC, GPU najlepiej też

Opublikowano

A Masz? Sprawdzałeś? Jak nie to się nie wypowiadaj.

Mam od 6 miesięcy i jest niesłyszalne. Jedyne co słychać w moim kompie to BOX'owe chłodzenie na procka. (rozważam wybór Fortisa, lub Macho)

Karta jest w bardzo niskich temperaturach, podczas grania w Far Cry 3 nie przekracza 70 stopni, co jest wg. mnie na HD7950 cudem.

 

Wersja karty od Sapphire ma bardzo duży potencjał OC, dlatego ją wziąłem. Za rok, jak wyjdzie Crysis 4 ( :P), zrobi się mały overclocking i będzie śmigała.

Nie wiem na chuja udawać znawcę i wypowiadać się na tematy, o których się nie ma pojęcia

Chcesz do chuja pana dowodów?

No to masz:

http://www.sapphireforum.com/showthread.php?30004-Vapor-X-7950-OC-Boost-VRM-too-high-without-overclock

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?284705-HD7950%5C7970-owners-whats-your-VRM-temps-under-max-load-with-Heaven-3.0

 

http://hardforum.com/showthread.php?p=1039260371

 

http://www.overclock.net/t/1303929/7950-vapor-x-voltage-locked/380

 

A tu gwóźdź do trumny:

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?284714-Sapphire-HD7950-3GB-Vapor-X-Review

 

Tak to jest jak się słabo chłodzi tak rozbudowaną sekcję.

 

Dalej będziesz rozgłaszał herezje, że VAPOR-X, to dobry układ chłodzenia?

1372333810-U137250.jpg

Opublikowano

Co sądzicie o używanych gtx 680 z allegro? Kosztują 1500 zł, więc mnie stać ;)

Aktualnie 7970gh > GTX680 ;).

Co innego w przypadku GTX780, ale to nie ta kwota i nie ten czas.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...