Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[TuT] Kolejny poradnik do plemion ( rozbudowany )


kombass

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, na wstępie pragnę poinformować że poradnik NIE JEST MOJEGO AUTORSTWA, JA GO TYLKO UDOSTĘPNIAM .


Zaczynamy!
1.SYNCHRONICZNE ATAKI

 

 

 

Otwieramy internetową przeglądarkę „OPERA” - jeśli ktoś nie posiada, możemy
pobrać z niżej zamieszczonego linku.
http://www.dobreprogramy.pl/Opera,Program,Windows,12614.html
Wchodzimy w jej opcję: Ustawienia  Preferencje  Zaawansowane  Mysz
i klawiatura  I zaznaczamy opcje „włącz skróty jednoklawiszowe”.
Następnie, otwieramy w niej 4 karty, i w każdej karcie ustawiamy atak na ta wioskę
która chcemy atakować, wpisujemy ilość wojsk i klikamy „Napad” Następnie w
każdej karcie klikamy na „OK” i bez puszczania przycisku myszki „przeciągamy”
mniej więcej 6-7 centymetrów w dół.

I teraz najważniejsze. W jednym momencie naciskamy na klawiaturze spacje + 2
oraz na klawiaturze numerycznej w tym samym czasie enter + 2. Teoretycznie, ataki
wyślą się po 2 takich seriach. Po kilkunastu minutach treningu powinniście słać
szlachtę w jakieś 100-130ms, w zależności od sprawności manualnej

 

 

2.Wbiajnie klinów w jak najlepsze synchronizacje.

 

 

 

Czyli tak, idzie na nas atak. Widzimy bardzo dobra synchronizację. Robimy tak.
Szykujemy sobie kilka ataków które będą mogły powstrzymać szlachtę i skromna
obstawą, czyli ataki numer 2,3 i 4.
Tworzymy sobie 3-4 karty, na każdej ustawiamy dowolną ilość wojska, wysyłamy na
jakąś wioskę barbarzyńską koło nas, klikamy napad i czekamy. Jeśli do wrogiego
ataku który na nas idzie zostało 30 sekund, my klikamy OK, i wysyła nasz atak. Po
15 sekundach cofamy nasz atak. Możemy tak zrobić z dowolną ilością ataków.
Można je wysyłać minutę przed i cofać np. po 30 sekundach, lub 10 sekund przed,
cofać po 5 sekundach. Po nabraniu wprawy spokojnie sklinujemy każdy atak. Należy
pamiętać o możliwie dużej ilości wojsk w klinie, czyli jakieś 30% zagrody.
Oczywiście trzeba pamiętać, że każdy atak wraca z pełna końcówką sekundy.

 

 

3.Kontrowanie.

 

 

 

Wyróżniamy dwa rodzaje kontr: czyli kontra jednostka na jednostkę (np: topornicy na
toporników) lub jakaś szybsza jednostka na wolniejszą (np: lekka kawaleria na
katapulty).
Zaczniemy od tej pierwszej. Widzimy że idzie na nas atak. Klikamy na niego i
widzimy szczegóły. Po czasie podróży jednostek możemy wywnioskować co na nas
idzie. Załóżmy, że idą topornicy. Więc jedno okno ze szczegółami ataku mamy
otwarte. W drugim oknie szykujemy wojska jakie chcemy wysłać na gracza który nas
atakuje. Jeśli atakuje nas topornikami my też wysyłamy na niego toporników,
szykujemy atak tak by wystarczyło kliknąć ‘OK” Ustawiamy okna obok siebie.
Następnie, gdy atak wroga będzie dochodził na przełomie 1-2 sekund do naszej
wioski, klikamy OK na naszym ataku na niego. Z wykorzystaniem lagu serwera,
pójdzie kontra. Oczywiście wymaga to prób i ćwiczenia… Moment należy wyczuć :P
Drugim rodzajem kontrowania jest kontra szybszej jednostki na
wolniejszą.
Może być to kontra np: lekka kawaleria na toporników. Widzimy ze idzie na nas atak,

szacujemy jaka to może być jednostka. Załóżmy ze posłano na nas toporników. W
pierwszym oknie otwieramy ten atak a wiec klikamy na niego i zostawiamy, tak
abyśmy widzieli szczegóły czasowe. Załóżmy że do wioski która nas atakuje lekka
kawaleria idzie 3 minuty, a topór 5 minut. Pozostaje 20 sekund do ataku, wysyłamy
nasze wojska do jakiejś bliskiej wioski, i po 12 sekundach cofamy atak. Następnie
włączamy sobie atak na tego gracza który nas atakował, wybieramy jednostki i
naciskamy napad. Ustawiamy sobie dwa okna koło siebie, na drugim rzecz jasna
widzimy kiedy wojska agresora wrócą do jego wsi. Jeśli do powrotu jego wojsk do
jego wsi zostało 3 minuty (czyli prędkość miedzy waszymi wsiami – jest równa
czasowi dojścia lekkiej kawalerii), wtedy ty naciskasz „OK” i posyłasz na niego
swoje konie. Kontra wchodzi jak w masło. Nie wymaga to zbyt dużego ćwiczenia, po
prostu kilka prób i już umiemy kontrować na 50ms.

 

 

4.Ucieczka wojskiem.

 

 

 

Uwaga: Do tej metody konieczne jest Konto Premium.
Otóż wyobraźmy sobie taką sytuacje. Atakujemy jakiegoś nupa i wraca nam
raporcik z zielonym znaczkiem. Dodatkowo kontra od nobka! Na ucieczkę mamy
1-3 sek. I co teraz?
Najlepszą opcją jest wtedy aktywacja konta premium.
Wtedy możemy sobie dodać na pasek skrótów bardzo użyteczne dwa kody
javascript.
Pierwszy z nich to skrót do ucieczki. Jak go tworzymy?
Bardzo prosto. Osoby posiadające operę robią to w ten sposób:
- Wchodzimy w "raporty'
- wybieramy jakiś raport z ataku na jakąś wioskę barbarzyńską
- na dole raportu mamy napis: " ponowny atak wszystkimi jednostkami"
- klikamy na niego prawy przyciskiem myszy
- po wyświetleniu się kilku opcji wybieramy "właściwości"
- kopiujemy całą zawartość "adresu"
- wchodzimy w ustawienia -> opracuj panel skrótów
- w miejscu "url celu" wklejamy wcześniej skopiowany adres
- w miejsce "nazwa wpisu" wpisujemy sobie np. UCIECZKA .
Drugim pomocnym skrótem jest wklejenie sobie kodu potwierdzenia
wysyłania ataku zwanego potocznie jako "OK"
Tu aż tyle trudzić się nie trzeba, wystarczy wkleić to do swojego paska skrótów :
javascript:document.forms[0].submit.click()

 

I teraz główne pytanie - jak uciec?
Otwieramy dwie karty :
jedna na której będziemy mieli wyświetlony czas powrotu naszego wojska. No i
druga na której uciekniemy. W momencie gdy czas dobije końca przechodzimy
szybko na drugą kartę, wciskamy "UCIECZKĘ" i potwierdzamy "OK".
Dla osób z szybkim netem myślę, że nie problemem będzie nawet uciec w pół
sekundy.
Druga sprawa.
Dostajemy podwójną kontrę. Przykładowo:
Parę sek przed naszym offem wpadają do nas katapulty przeciwnika - oczywiście
na plac jak to często bywa. Parę sek po naszym powrocie wpada jego Offik.
I co teraz zrobić? Jak uciec? - Nic trudnego;)
- Wchodzimy do naszego ratusza i burzymy sobie "PLAC".
- Wyliczamy dokładnie moment w którym damy go do odbudowy tak żeby
wybudował się 1 sek po katapultach przeciwnika:)
- Wtedy już tylko zostaje formalność taka jak ucieczka;)

 

 

5. Ciekawe tricki i sprawdzone rady!

 

 

 

Jeśli gramy tylko offem a chcemy mieć deff jest pewien prosty sposób. Piszemy
do graczy ze w zamian za nasza ochrone niech nam podsyłaja deff. Bajerujemy
ich w taki lub inny sposób. Udawajmy ich kolegów, piszmy często wiadomości i
przypominajmy o sobie. To na pewno pomoże 
Wojsko do obrony można też kupić na allegro – ważnem, by szybko pisać do
sprzedawców i poszukać stałego dostawcy wojska obronnego. Pytać o promocję,
dla stałego klienta zawsze jest taniej! Bo gdy taki ma bawić się w rozsyłkę
każdemu noobowi to traci maaseee czasu. Lepiej wysyłać do jednego całe wojsko.

 

Trzeci sposób pozyskania wojska to granie w plemiona na telefonie. Kupujemy
starter np. Orange free – dający nam internet prawie za darmo, tworzymy konto,
staramy się trafić blisko naszej głównej wioski i podsyłamy sobie obronę na
bierząco!
Jeśli na starcie chcemy mieć więcej wiosek barbarzyńskich piszemy do graczy
wiadomości o treści aby zaczeli od nowa, przedstawiamy im jacy to nie jesteśmy
agresywni, i jak to ich nie pojedziemy. Dobra bajerka i macie 13 szarych w
kwadracie.
Również gdy nie farmimy szarych możemy podsyłać wsparcie do nich. Surka się
odbudowuję, a my tracimy bardzo mało wojska.
Podstawą rzeczą podczas gry jest kontrolowanie obecności przeciwnika. Gdy
mamy konto premium i mamy dodanego kogoś do listy znajomych widzimy czy
jest on czy offline czyli czy aktualnie gra czy nie. Rzecz jasna, inteligentny
przecisnik nigdy nie zgodzi się na dodanie do listy, więc trzeba kombinować
inaczej. A mianowicie starą sztuczka - niestety już dosyć znaną ale opartą na
wrodzonej ciekawości ludzkiej jest napisanie jakiejś wiadomości do naszego celu.
Wiadomo jeżeli odczyta to znaczy, że jest i trzeba czekać na inny dogodniejszy
moment, no chyba że jesteś o wiele silniejszy i masze pewność, że nawet przy
jego aktywności nie ma szans. Wiadomości powinny być sensowne a temat
powinien być tak zatytułowany aby wzbudzał ciekawość. Oczywiste jest, że Ci
którzy to znają nie otworzą wiadomości o tytule '.' albo 'dsad' bo wiadomo o co
chodzi. Jeżeli ofiara już się zorinetuje o co chodzi można zawsze poprosić kolegę
o napisanie takiej wiadomości.
Ważnym elementem w czasie wojny są tzw. straszaki czyli wysyłanie np 80 pik
oraz 1 topora lub 1 katapultę na inne wioski tego gracza. Straszaki są bardzo
przydatne ponieważ nie będzie wiedział którą wioskę chcesz zaatakować i zostawi
w każdej po trochę wojska - chyba, że ma dobry instynkt. Pozwala to też na
sprytne odwracanie uwagi wroga – aferując się straszakami traci czas na granie.
Gdy chcemy prowadzić dłuższą wojnę warto wysyłać katapulty i atakować nimi
w zagrodę. Po co? Po to ,że jeżeli zniszczymy mu zagrodę nie będzie mógł
rekrutować nowych wojsk. Niestety wojska które już są zarekrutowane zostają,
zostaje również kolejka w koszarach no i w stajni oraz w warsztacie ale nie będzie
mógł dodawać nowych puki nie odbuduje zagrody na odpowiedni poziom.
Jeśli chodzi o tarany, to ich najbardziej efektywna ilość to dokładnie 213 nie mniej
nie więcej, pod warunkiem, ze mur jest na 20lvl. Dlaczego 213? Mniejsza ilość
zrobi mniej obrażeń przez co zginie więcej żołnierzy, natomiast większa liczba nie
powoduje już znaczących obrażeń w murze a dodatkowo zabiera miejsca w naszej
armii innym jednostką.

 

 

 

1371988330-U644589.jpg

 

 

Mentor | Moderator DarkOrbit | Postwriter | exModerator

Opublikowano

Oryginalne źródło powiadasz ... kupiłem go za 3 zł na allegro :P Dlatego napisałem że ja go tylko udostępniam mojego autorstwa on nie jest

1371988330-U644589.jpg

 

 

Mentor | Moderator DarkOrbit | Postwriter | exModerator

Opublikowano

Aha :p hehe.. To trochę śmiesznie że ty go kupujesz i udostępniasz za free :P No ale dobrze, potrzeba więcej takich ludzi którzy się dzielą z innymi , tym bardziej że nie zbakrutowałeś :p :rolleyes:

Opublikowano

Mam nadzieję że wam się przyda, jak coś jeszcze będę miał to podrzucę ;)

 

Tak , jakoś nie zbankrutowałem :D

1371988330-U644589.jpg

 

 

Mentor | Moderator DarkOrbit | Postwriter | exModerator

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...