Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Problem] Co zrobic zeby gracz mial automatycznie range gracz na serwerze ?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Prosze o pomoc . Dzisiaj o 15:30 otwieram server i mam problem. Bo gdy normalny gracz chce isc na spawn to pisze : You don't have permmisions. Mi sie wydaje ze tak pisze bo normalny gracz nie ma przed nickiem rangi [Gracz] tylko normalny nick np. <Kamil123> . A jak sie myle to prosze o odpowiedz . Bo jeszcze gdy pisze : /pex user <nick> group set Wlasciciel to pokazuje mi sie cala lista komend ... prosze o pomoc. tu macie co mam napisane w permissions dla [Gracz]:

 

Gracz:
prefix: '&8[Gracz&f]&7'
default: true
permissions:
- essentials.kit
- essentials.balance
- essentials.balancetop
- essentials.pay
- essentials.sell
- essentials.afk
- essentials.rules
- essentials.msg
- essentials.help
- essentials.suicide
- essentials.whois
- essentials.ping
- essentials.spawn
- essentials.delhome
- essentials.sethome
- essentials.home
- ChestShop.shop.create
- ChestShop.shop.buy
- ChestShop.shop.sell
- iConomy.list
- iConomy.payment
- iConomy.rank
- iConomy.top
- iConomy.user
- lwc.protect
- iConomyChestShop.shop.create
- iConomyChestShop.shop.use
- iConomyChestShop.shop.sell
- jobs.join.*
- jobs.world.world
- worldguard.region.info
- essentials.tpa
- essentials.tpaccept
- essentials.tpdeny
- essentials.warp
- essentials.warp.list
- essentials.world
- authme.register
- authme.login
- authme.logout
- authme.changepassword
- essentials.depth
- essentials.getpos
- essentials.geoip.show
- essentials.help
- essentials.helpop
- essentials.ignore
- essentials.
- essentials.mail
- essentials.mail.send
- essentials.me
- essentials.motd
options:
I jeszcze nie wiem czy mam dobrze w config :
permissions:
log-players: true
backends:
file:
file: permissions.yml
backend: file
superperms:
parent-nodes: true
enable: true
strict-mode: false
createUserRecords: false
allowOps: false
debug: false
basedir: plugins\PermissionsEx
Napiszcie mi prosze jak to ma byc ;) PS.sory ze takie długie ;p
Opublikowano

 

Gracz:

prefix: '&8[Gracz&f]&7'

default: true

permissions:

- essentials.kit

- essentials.balance

- essentials.balancetop

- essentials.pay

- essentials.sell

- essentials.afk

- essentials.rules

- essentials.msg

- essentials.help

- essentials.suicide

- essentials.whois

- essentials.ping

- essentials.spawn

- essentials.delhome

- essentials.sethome

- essentials.home

- ChestShop.shop.create

- ChestShop.shop.buy

- ChestShop.shop.sell

- iConomy.list

- iConomy.payment

- iConomy.rank

- iConomy.top

- iConomy.user

- lwc.protect

- iConomyChestShop.shop.create

- iConomyChestShop.shop.use

- iConomyChestShop.shop.sell

- jobs.join.*

- jobs.world.world

- worldguard.region.info

- essentials.tpa

- essentials.tpaccept

- essentials.tpdeny

- essentials.warp

- essentials.warp.list

- essentials.world

- authme.register

- authme.login

- authme.logout

- authme.changepassword

- essentials.depth

- essentials.getpos

- essentials.geoip.show

- essentials.help

- essentials.helpop

- essentials.ignore

- essentials.

- essentials.mail

- essentials.mail.send

- essentials.me

- essentials.motd

options:

 

Wklej to permissions :)

381911453317091771709.png
by ja.

Opublikowano

Jakie masz pluginy? Wgraj SetRank ;)

mam permisionsEx , ChatManager swieci mi sie na czerwono , i mam ten SetRankPEX i nie wiem co dalej robic ;/

 

Wgraj go i usun permissionsex ;)

robilam tak wiele razy ;p

Opublikowano

W setrankpex ustaw od nowa permissions, a usun plugin permissionsex. :)

sprobuje ;) ale jak mam ustawic od nowa ? ;p Sory ze tak pytam ale jestem dziewczyna i troche nie kumam ;p i nie mam zadnego folderu setrankpex ;/

Opublikowano

Teraz reloaduj serwer i sprawdź czy masz folder od SetRank. Jeśli masz, ustaw w nim permissions.

ok zaraz Ci odpisze ;)

 

ok zaraz Ci odpisze ;)

nie ma folderu .... ;/ a czy mam usunac jeszcze plugin AZRank i samo Permissions ?

Opublikowano

Teraz wrzuć plik setrankpex.jar do folderu plugins i odpal serwer. Chyba ze SetRankPex.jar masz juz w plugins, to wystarczy ze odpalisz serwer.

381911453317091771709.png
by ja.

Opublikowano

Teraz wrzuć plik setrankpex.jar do folderu plugins i odpal serwer. Chyba ze SetRankPex.jar masz juz w plugins, to wystarczy ze odpalisz serwer.

mialam juz . I dalej nie ma folderu SetRankPEX i dalej jak chce isc na spawn pisze : You don't have permissions .

Opublikowano

Jeżeli chcesz, by mieli automatycznie range, znajdż linijkę: default: true

Jest ona w każdej grupie. Default oznacza, że gdy nowy gracz wejdzie na serwer, będzie mieć tą range automatycznie.

 

TURE - czyli, że jak gracz wejdzie na serwer będzie miał tą range,

FALSE - czyli, że jak gracz wejdzie na serwer, nie będzie mieć automatycznie tej rangi.

 

Myślę, że zrozumiałe. :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...