Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Metin2 hamachi "błąd podczas łączenia się z serwerem"


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Siemano zrobiłem serwer metin2 na plikach Rykox. Mam clienta z końcówką .100. Jak wysyłam komuś innemu z końcówką z hamachi .230 to pisze mu błąd poczasz łączenia się z serwerem. Ja normalnie pykam a inni nie mogą .. Jak temu zaradzić ?

Zapore mam wyłączoną

Opublikowano

PortMAP wlaczony? IP z Hamachi.100 w nim?

Uzywaja lunchera 2010 ? (glowa sury)?

Sa w sieci Hamachi?

Pomogłem? Daj Lubie to! :)

 

2252770056.png

Opublikowano

Jak moga grac bez PortMapu? to on chyba ma serwer na Vps..

 

Ty na Hamachi musisz odpalac PortMap w przeciwnym razie gdy wejda na jakas mape zbuguje im postac.., wgl bez portu logowania nie wejda..

Pomogłem? Daj Lubie to! :)

 

2252770056.png

Opublikowano

Nie pisz podwójnych postów...

@anty warn...

Przeinstaluj kartę hamachi usuwając wszystkie informacje o niej.... lub ściągnij starszą/nowszą wersje...powinno pomóc

//Sygnatura niezgodna z regulaminem

TheJeron78

Opublikowano

Upewnij się, że oni w root mają .230 i w serverrip/info .230.

 

I odpal porty, które masz podane w temacie z plikami.

no tak ale jeśli on wysłał im to i twierdzi, że mają tam końcówkę 230 to dlaczego miałby upewniać się ?

 

też miałem takową sytuacje. Okazało się, że to wina mojego hamachi.. po odinstalowaniu go i zainstalowaniu ponownie było okej.

Ym innym krokiem który robiłem to nowa instalacja w

 

sysinstall>configure>networking wpisywałem od nowa ( ale to po instalacji hamachi...)

//Sygnatura niezgodna z regulaminem

TheJeron78

  • 1 rok później...
Opublikowano

Wiem, że temat trochę stary, ale gdzie Wy macie ten plik serverrip/info? Bo tak piszecie, jakby chodziło o coś spoza root jeszcze... A ja niczego takiego nigdzie nie mam <Server + Klient by Invoice>. Może to dlatego mam ten problem, co topic?

Opublikowano

Wiem, że temat trochę stary, ale gdzie Wy macie ten plik serverrip/info? Bo tak piszecie, jakby chodziło o coś spoza root jeszcze... A ja niczego takiego nigdzie nie mam <Server + Klient by Invoice>. Może to dlatego mam ten problem, co topic?

Serverinfo.py to plik który otrzymujemy z rozpakowania Root oraz taką samą nazwę (ew. Serverimfo.py) plik od lauchera z głową sury w którym wpisujesz ip. Przy pomocy niego łączą się z Twoim serwerem inni gracze na serwerach Hamachi.

Opublikowano

Nie mam takowego launchera właśnie. Mam serwer by Invoice i klient również jest jego. Nie ma tam ani pliku .bin ani niczego innego (Tym bardziej głowy sury, a kojarzę, że ona chyba jest z wersji 2008/2010). Jest tylko serverinfo.py z root.

Problem nie zniknął nawet po wykonaniu następujących czynności:

 

Antywirus - Wyłączony w usługach

Zapora systemu - Wyłączona w opcjach, ale dodałem wyjątki dla VB i Hamachi

PortMap - Dopiero dzisiaj zauważyłem, że w portach mi brakuje 3306, więc dodałem

Router - Dodałem porty dla 11002 oraz 3306, aczkolwiek o ile mi wiadomo, ta opcja jest potrzebna/przydatna tylko jak serwer stoi na zew IP

Proces alg.exe - Zawsze na start go wyłączałem, razem z innymi zbędnymi procesami. Dopiero dzisiaj o nim poczytałem z ciekawości, i tak wyszło, że też mógł się przyczynić do problemu. Dlatego teraz go nie wyłączam.

 

Kombinowałem z Connect Helperem, ale on mi nie pomógł... Jakiś błąd wywalał, że klient nie może być spatchowany czy coś takiego.

 

Moje czynności podczas uruchamiania serwera:

1. Odpalam VB > Serwer

2. W menu serwera wciskam 1

3. Loguję się

4. Wpisuję /etc/rc.d/netif restart a następnie ifconfig (tutoriale zalecały tak robić, więc...)

5. Zanim uruchomię serwer odpalam Navicat + PortMap i włączam wszystkie porty

6. Server start (komenda: cd /usr/home/game (enter lub & &) sh start.sh, i później channel 1 (jak chcę więcej, to nie reaguje/coś się buguje)

7. Loguję się do gry bez przeszkód / Kumpel nie może.

 

Konfiguracja sysinstall:

 

Host: .localhost

Domain: localhost

IPv4 Gateway: 25.137.235.80

Name serwer: 4.2.2.3

IPv4 Address: 25.137.235.100

 

Moja maszyna:

 

XP sp 3, 2 gb RAM, procek 2,6

 

Na serwer przeznaczam 700-800 RAM, aczkolwiek widziałem na niektórych tutach, że ludzie dawali nawet tylko nieco ponad 200. No ale rozumiem, ze im więcej RAM, tym więcej ludzi będzie mógł serwer uciągnąć.

 

Pytanie: Co jeszcze mogę robić nie tak/Czego brakuje?

 

@edit: Dodam jeszcze zawartość serverinfo.py z root:

 

import os
import app
import locale
import debugInfo

CHINA_PORT = 50000

if locale.IsEUROPE():
    STATE_NONE = "NORM"
                    
    STATE_DICT = {
        0 : "....",
        1 : "NORM",
        2 : "BUSSY",
        3 : "FULL"
    }

    Zeros_serverinfo = {
        1:{"key":11,"name":"Channel 1","ip":"25.137.235.100","tcp_port":13070,"udp_port":13070,"state":STATE_NONE,},
    
        2:{"key":12,"name":"Channel 2","ip":"25.137.235.100","tcp_port":14070,"udp_port":14070,"state":STATE_NONE,},
    
        3:{"key":13,"name":"Channel 3","ip":"25.137.235.100","tcp_port":15070,"udp_port":15070,"state":STATE_NONE,},
    
        4:{"key":14,"name":"Channel 4","ip":"25.137.235.100","tcp_port":16070,"udp_port":16070,"state":STATE_NONE,},
    }
    
    REGION_NAME_DICT = {
        0 : "GERMANY",        
    }

    REGION_AUTH_SERVER_DICT = {
        0 : {
            1 : { "ip":"25.137.235.100", "port":11002, },
    
        }        
    }

    REGION_DICT = {
        0 : {
            1 : { "name" :"Toxicarius", "channel" : Zeros_serverinfo, },                        
        },
    }

    MARKADDR_DICT = {
        10 : { "ip" : "25.137.235.100", "tcp_port" : 13070, "mark" : "10.tga", "symbol_path" : "10", },
    }

    TESTADDR = { "ip" : "25.137.235.100", "tcp_port" : 50000, "udp_port" : 50000, }
 

 

 

Oraz fakt, że klient spolszczony by E69 + to, że kumpel również go ma, co za tym idzie, ma taką samą zawartość serverinfo.py co tutaj.

 

 

@edit: Spróbowałem tego, co mi polecił Zagrajmarek, czyli odpalić tym klientem http://www.mpcforum.pl/topic/290808-dl-mc-2010-v2-launcher/

Efekt - Error:

 

0522 13:01:08838 :: ============================================================================================================
0522 13:01:08839 :: Abort!!!!


0522 13:01:08846 :: granny_shared_vbs:
0522 13:01:08846 ::     0: 0
0522 13:01:08846 ::     1: 0
0522 13:01:08846 ::     2: 0
0522 13:01:08846 ::     3: 0
0522 13:01:08846 ::     4: 0
0522 13:01:08846 ::     5: 0
0522 13:01:08846 ::     6: 0
0522 13:01:08846 ::     7: 0
0522 13:01:08846 ::     8: 0
 

Ostatnia linijka z LOG, który wywala po odpaleniu klienta mówi:

 

Run - exceptions.AttributeError:'module' object has no attribute 'MOTION_DANCE_6'

 

Zakładam, że po prostu ten launcher nie nadaje się pod tą wersję klienta, lub nie widzi jakiejś zgodności z locale <mógłbym wziąć od PL, ale nie wiem z której wersji wtedy i boję się, że jeszcze więcej tym namieszam>.

 

Ktoś ma jakieś jeszcze propozycje?

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...