Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nie daj się okraść przez oszustów!


haRnasiek.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, coraz częściej zauważam, że na forum pojawiają się pytania odnośnie tego, że administracja do nich pisze, że zostanie wniesiona sprawa sądowa itd, by podać passy itp tylko po to, by wykraść eq lub konto. Kontakt do Was mają oni prawdopodobnie przez to, że wystawialiście itemy/postacie na allegro i tam podawaliście kontakt do siebie. Z resztą, wygląda to tak:

 


Zespół Metin2,
Zostały przeprowadzone korekty prawne dotyczące praw
użytkowania kont, surowców i wszystkich przedmiotów znajdujących
się w grze jak i po uzgodnieniu z właścicielami strony
www.allegro.pl wykonaliśmy odpowiednie czynności aby zapobiec
naruszenia tych praw.
Dlatego w związku z powyższym informujemy ,że Pan/Pani jest
oskarżony/a o sprzedaż własności firmy Gameforge 4D GmbH. Dotyczy
to aukcji o numerze (usunałem numer ponieważ regulamin mpc forum zabrania reklamy). Zgodnie z kodeksem prawnym jest to
przestępstwo, za które grozi odpowiedzialność karna:
§7 Prawa administracji projektu względem kont(I) Postanowienia
ogólne.Wszystkie konta, łącznie z ich surowcami,
wyposażeniem,umiejętnościami, itp. są wirtualnymi przedmiotami w
grze.Użytkownik nie uzyskuje prawa własności, ani żadnego innego
prawa do konta. Wszystkie prawa do kont i ich zawartości nalezą do
Gameforge 4D GmbH. Żadne prawo, a w szczególności prawo do
wykorzystywania zawartości, nie może być przeniesione na
użytkownika.(II) Zakazy dotyczące użytkowania: Bez pisemnej zgody
Gameforge 4D GmbH zabronione jest porozumiewanie się z osobami
trzecimi w zakresie przekazywania lub wykorzystywania, czy
ujawniania zabezpieczeń kont i danych dostępu. Zakaz tyczy się w
szczególności sprzedaży kont, surowców, czy uzyskiwania
jakichkolwiek innych profitów przy przekazywaniu kont lub surowców
innej osobie. To samo dotyczy sprzedaży danych dostępu do kont,
praw do wykorzystywania kont, oraz innych prób złamania tych
przepisów. Naruszenie tych lub innych praw, w szczególności praw
autorskich, będzie wiązało się ze zgłoszeniem takiego faktu
odpowiednim organom i złożeniem oskarżenia w stosownym
urzędzie.(III) Wyjątki Dozwolone: Bezpłatne, ostateczne przekazanie
konta jak i handlowanie surowcami wewnątrz serwera w stopniu, w
jakim zezwalają na to Ogólne Warunki Umowy (OWU). Dozwolone jest
kopiowanie i rozprzestrzenianie oprogramowania udostępnionego na
stronie gry (Klient) tak długo, aż jego zawartość nie zostanie
zmieniona i nie jest motywowana uzyskaniem profitu
finansowego.Oznajmiam iż 24h od wysłania ostrzeżenia na Pana/Pani
adres E-mail, zostanie wszczęte postępowanie karne odnośnie
wymienionego wyżej wykroczenia.Gameforge 4D GmbH widzi 3
rozwiązania tej sytuacji:
1.Wypełnienie Formularza o zbanowanie konta na okres:
a) 7dni
b)Stała blokada konta ( w przypadku gdy posiada się na koncie
wcześniej nałożone kary )
2.Grzywna w wysokości 500zł - 5 000zł
3.Sprawa w sądzie rejonowym na zasadzie ( §7 Prawa administracji
projektu względem kont ) wykorzystywanie gry Metin2 na uzyskiwanie
profitów finansowych. Aby załagodzić sprawę i ominąć konsekwencje
karne za popełnione wykroczenie należy wypełnić formularz,
korzystając z poniżej podanego wzoru:
1. Imię i Nazwisko.
2. Nr. aukcji www.allegro.pl.
3. Nazwa Użytkownika konta Metin2.
4. Adres E-mail na który zarejestrowane jest konto. (ID/ Hasło).
Zalecamy założenie świeżego adresu w celu pełnego bezpieczeństwa
5. Adres kontaktowy i nr tel.
Jeżeli w ciągu 48h nie otrzymamy odpowiedzi zostanie wysłane
wezwanie sądowe na Pana/Pani adres podany przy zakładaniu konta na
www.allegro.pl. Jeżeli jest Pan/Pani osobą niepełnoletnią,
odpowiedzialność ponoszą prawni opiekunowie. Wiadomość ta nie ma
wpływu na zakończenie aukcji przed czasem.
Formularz należy koniecznie wysłać na adres E-mail:
[email protected]
Pozdrawiamy,
Zespół Metin2.
----------------------------------------------------
Metin2 -- i więcej?
Odkryj Gameforge.com:
http://pl.gameforge....1-1101-12108151
Oczekuje Cię niezmierzony i fascynujący świat gier, przegląd
wszystkich Twoich kont, jak również szybki dostęp do Twoich gier -
za darmo i wystarczy się tylko raz zarejestrować!
----------------------------------------------------
Kontakt,
Gameforge 4D GmbH
Albert-Nestler-Strasse 8
78545 Karlsruhe
Germany
Sąd Rejonowy w Mannheim, rejestr handlowy: HRB 111190
Nr ident. VAT: DE247446041
Dyrektorzy generalni:Carsten van Husen, Klaas Kerstin

Wyglada to mniej więcej tak, nie wiem czemu mi połowe tekstu urywa...

Tak więc przestrzegam was, bo to wygląda dość realistycznie i wiele osób może się na to nabrać, przestraszyć się tego lecz to jest jeden zwykły fake.

 

Pozdrawiam, jeżeli można proszę o podpięcie.

świat jest mój więc niech daje mi to, czego chce


1758318.jpeg

Opublikowano

4. Adres E-mail na który zarejestrowane jest konto. (ID/ Hasło).

Przecież widać ze oszuści:)

Nie wiem jak ktoś sie może na to nabrać.

Nawet GameForge nie może mieć dostępu do naszego konta i nigdy nie może żądać od nas ID i hasła bo to nasza prywatna rzecz.

Nawet sam zarząd GF nie może żądać od ciebie danych konta.

 

Przydać sie przyda jak ktoś się nie orientuje w tych sprawach, ale naprawdę trzeba być idiota bez urazy, żeby się na to nabrać.

 

@

Zacznijmy od tego, że to GameForge jest właścicielem wszystkich kont w

metinie, dlatego nie mają po co żądać naszego ID lub hasła. Każde konto,

mimo że Ty na nim grasz - jest własnością firmy GF.

Wiem, że konta są własnością GF i właśnie dlatego nie mają po co żądać danych dostępowych do kont

1354749589-U576612.jpg

By miko213

Opublikowano

Przecież widać ze oszuści:)

Nie wiem jak ktoś sie może na to nabrać.

Nawet GameForge nie może mieć dostępu do naszego konta i nigdy nie może żądać od nas ID i hasła bo to nasza prywatna rzecz.

Nawet sam zarząd GF nie może żądać od ciebie danych konta.

 

Przydać sie przyda jak ktoś się nie orientuje w tych sprawach, ale naprawdę trzeba być idiota bez urazy, żeby się na to nabrać

 

Zacznijmy od tego, że to GameForge jest właścicielem wszystkich kont w metinie, dlatego nie mają po co żądać naszego ID lub hasła. Każde konto, mimo że Ty na nim grasz - jest własnością firmy GF.

 

Nie ma co więcej tutaj spamować, jeśli mod uzna, że należy podpiąć - podepnie.. jeśli nie - kosz.

Opublikowano

No niby tak, ale zrozumcie, że w tą gre grają też osoby młode, które nie za bardzo mają pojęcie o tym, tak. A informacja zawsze się przyda.

świat jest mój więc niech daje mi to, czego chce


1758318.jpeg

Opublikowano

Nwm , czy wiecie , ale ten wierszyk w sensie cały ten tekst z tym oszutwem jest już on ponad 1,5 roku i najczęściej dostają je osoby na gg , które sprzedawały konto na allegro. Przeręt bardzo stary , nie warty moim zdaniem nawet na podpinanie.

„Can you feel it?

Your future, torn away.

There is no escape, only oblivion.”

Opublikowano

Nwm , czy wiecie , ale ten wierszyk w sensie cały ten tekst z tym oszutwem jest już on ponad 1,5 roku i najczęściej dostają je osoby na gg , które sprzedawały konto na allegro. Przeręt bardzo stary , nie warty moim zdaniem nawet na podpinanie.

 

Przekręt stary, ale tematy na forum nadal się o nim pojawiają, bo ludzie się jednak tego boją... a różne osoby grają w metina, i nie koniecznie trzeba handlować przez allegro, wystarczy, że macie podany nr gg na forum i już mogą do Ciebie napisać ;)

świat jest mój więc niech daje mi to, czego chce


1758318.jpeg

Opublikowano

Sam takie coś niedawno dostałem.

Napoczatku myslalem ze to jest prawdziwe itp... ;)

Lecz jest napisane tak

Zespół Metin2,
Zostały przeprowadzone korekty prawne dotyczące praw
użytkowania kont, surowców i wszystkich przedmiotów znajdujących
się w grze jak i po uzgodnieniu z właścicielami strony
www.allegro.pl wykonaliśmy odpowiednie czynności aby zapobiec
naruszenia tych praw.

 

a ja nic nie sprzedawalem na allegro ;) poczytałem troche na innych forach i sie dowiedział ze to fake;p

Opublikowano

I tak nic nie przebije darmowych yangów i SM, a kopiowania itemów to już w ogóle, toć to jest klasyk :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...