Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Poradnik] Topka do 30 dni


Restive

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam was.

Przedstawie wam pewien sposób gry,który w moim przypadku się sprawdza.

Mam w plemiona doświadczenie 4 letnie i zaczynałem na wielu światach i od pewnego czasu

zmieniłem strategie gry dzięki której zawsze na początku świata jestem w topce 40-60 jak i i 1-2 w odznaczeniach jak kogoś to interesuje.

A o to strategie która zagwarantuje wam to co napisałem spokojnie do 30-40 dni gry ;)

 

Musimy na naszym kwadracie posiadać minimum 2 wioski barbarzyńskie - to najważniejsze.

 

1-5 dni gry

 

Zaczynam w 1,2 dniu budujemy cały czas eko w przewadze drewna i gliny np : 3,3,1 dalej 5,5,3 i 9,9,6.Żelazo narazie jest mniej potrzebne i możemy je cofnąć do 2-3 poziomów w tył maksymalnie.

W 3 dni natomiast w eko inwestujemy inaczej ponieważ budujemy tartak do pikinierów czyli zamiast 3,3,1 jest 5,3,1 lbu 9,9,6 budujemy 11,9,6 czyli poziom drewna powinien być wyższy o 1-3 od gliny nastomiast glina o 1-3 od żelaza wyższa

W 4 dzień gry możemy zacząć budować koszary na 1 poziom by posiadać pikinierów i wyprodukować już około 10 sztuk,ponieważ drewno nam na to pozwoli z powodu wysokiego poziomu.

Żelazo nam też nie jest potrzebne do pikinierów więc taki poziom obecnie wystarcza.Po wyprodukowaniu 10 pikinerów farmimy wioski barb gdzie jesteśmy pewni że nie ma muru i nie ponisiemy strat,farmimy caały czas aby nawet przez 10 minut wojsko nie stało bez ruchu.

W 5 dzień budujemy dalej eko i przy okazji doboduwujemy 10 pik by mieć 20-25 sztuk.Eko natomiast budujemy już w inny sposób.Gdy już posiadamy eko na poziomie 5,3,1 lub 8,6,4

to budujemy żelazo do poziomu 5,3,3 lub 8,6,6.

 

6-15 dzień gry

 

W kolejnych dniach 6-10 farmimy non stop surowce nam pozwalają na to że mamy eko już na wysokim poziomie adekwatnego do naszego startu gry.

Posiadamy już okolo 40 pikinierów i budujemy ich do 80.

W 11 dzien gry budujemy kuźnie i stajnie bez wojska budowy.

W 12 dniu gry mamy zbadanych mieczników i około 80-100 pika zależy eko ciągniemy do żelaza by wyglądało tak 10/10/13 lub 8/8/10 lub 12/12/15

W 13-14 dniu gry badamy lekką kawalerie i zwiad (non stop farmimy co dzień)

15 dzień gry posiadamy lekką , mamy dużo żelaza dzięki wysokiemu poziomu eko budujemy 5-10 lekkiej.

Mamy już w 15 dzień 80-100 pik i 10 lekkiej.

 

Dalej robimy to samo farmimym budujemy lekką i 50 mieczników do obronny przed n0bkami.

Możemy znaleźć zgrane plemię w okolicy które nas obstawi i będziemy spokojnie farmili.

Powiniśmy iść eko max że żelazo przeważa do 16/16/18 potem ciągniemy eko do 17/17/18 i potem można iść wyrównanie :D

Więcej nie chce mi się opisywać bo to już każdy zna

 

Proszę moda o zdjęcie 10% z powodu dłuugiego własnoręcznie pisanego tuta który dobrze pokmaga

65989911309456598087.jpg
Opublikowano

Większość graczy zapewne wie o tym, jednak poradnik bardzo przydatny dla początkujących . Leci Like, ładnie wszystko opisane :) . Spróbuj sie zdecydować również na poradnik, jak osiągnąć topkę na serwerach w których nie jest dozwolone farmienie :) pozdrawiam

Opublikowano

Powiem tak jak dla mnie troszkę za bardzo chaotycznie. Nie wiem czy się komuś sprzyda :D

 

1. Ogarnij tekst.

2. Dodaj czcionki itp

3. Ciesz się ładną prezentacją :)

Use Your Brain!

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Polecam skrypty jak na Plemiona ,sam na nich kiedys gralem ,a jak na poczatek gry przyda sie zawsze ten sposób:)

sygna1.png


Opublikowano

Nie ma czegoś takiego jak obmyślona taktyka.. W tej grze trzeba myśleć :P Twój poradnik przyda się gdy jest mało farm w okolicy, bo gdy się ma dużo farm i nikt nie farmi to eka nie robisz tylko idziesz w stajnie i lk :)

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano

Oj uwierz, że są taktyki. Znam gracza, który non stop jedzie tak samo i na dobre mu to wychodzi ;)

sygnavipek.jpg



Chętnie rozdaję Lajki za pomoc! A Ty?


Opublikowano

Ja za to mam 6 letnie doświadczenie i przyznaję , że poradnik w miarę dobry , ale jest kilka uwag... w top100-200 co najwyżej byś się utrzymał tak grając.

 

Wg. mnie najlepsza strategia na pierwszy dzień to zrobienie eko 1/1/1 , następnie koszary , piediestał(Na światach gdzie on jest możliwy do rozbudowania) , zrekrutowanie rycerza i 80 pik maksymalnie , ciągle farmiąc.

Warunkiem dobrego rozwoju jest posidanie w obrębie wioski 4-6 barbarek , a w kwadracie 30x30 ich 100 lub lepiej.

I oczywiście rynek stawiamy.

 

Kolejny dzień to stawianie ratusza/kuźni/koszar i spichlerza na poziom 6 , nie zapominamy o ciągłym farmieniu , oczywiście rycerzem osobno i pikami również , jak i wymieniamy żelazo na potrzebne nam surowce , ponieważ mamy go nadmiar.

 

3 dzień powinniśmy zacząć budować już stajnię poziom 3 i farmić na zbadanie lekkich kawalerzystów , gdy już ich zbadamy wymieniać surowce na żelazo i stawiać kolejnych lekkich , którzy schodząc z rekrutacji powinni być już w ruchu.

 

Kolejne dni to farming , zagroda , spichlerz , rynek i najważniejszą rzeczą jest stajnia o której nie można zapominać , w 4 dniu powinna być na poziomie 14-17 przy farmingu 24/7 najlepiej z copikiem.

 

A w kolejnych dniach tj. 5 budujemy dalej koszary do 18 przynajmniej poziomu , spichlerz , zagrode i farmiąc stawiamy lekką , możemy również zacząć za reszte surowców budować toporki , przynajmniej 200 sztuk na wyczyszczenie okolicy , ponieważ za 2 dni skończy się ochrona początkowa i trzeba zmusić sąsiadów do skończenia gry toporkami :)

 

I takim sposobem bez eko jesteście w pierwszym tygodniu top1 na kontynencie , a w ciągu 2 tygodniu , może więcej top1 świata.

 

Najważniejsze jest wojsko w tym wypadku lekka , bo jest szybka i znosi sporo surowców , gdy nie ma murków na barbarkach to ślemy po 3-4 lk , a gdy murek jest musimy zwiększać liczbę do 10 sztuk , ew. jak ktoś ma dobre farmy budować warsztat(2 poziom wystarczy w zupełności) i burzyć murki wysyłając w obstawie taranów toporki z taranami , a lekką osobno.

 

Należy się też liczyć , że łupy nie zawsze będą pełne , dlatego nie wysyła się po 30 lub podobnych ilości na jedną czy dwie wioski barbarzyńskie , lepiej wysłać na 100 wiosek przykładowo 4 lk co daje 400 lekkich i 400 ataków , a 4lk x 80 sztuk łupu = 320 surowców(Z jednej barbarzyńskiej) 320(Surowców -4lk) x 400(ataków) = 128.000 Surowców gwarantowanych , a zakładamy że wioski są w obrębie 4-5H dzięki czemu ze 2-3 razy dziennie będziecie w stanie odwiedzić każdą z 100 farm przykładowo , więc wynik 128.000 x 3 = 384.000 Surowców z 300 ataków.

 

Prawda , że sporo surowców?

 

A gdyby nikt nam nie farmił w okolicy , bo wszystkich wybijemy ... przykładowo mamy 200 barb w obrębie 5-6H lekką i odwiedzamy wszystkie np. 4x dziennie , a w każdej mieści się 1K(3 rodzaje co daje nam łącznie 3K surowców) x 200 barb x 4 odwiedzin = 2.400000 dziennie , a rocznie bardzo dużo , więc spokojnie możemy iść w off'a i niszczyć wszystkich w okolicy , przejmując graczy na 4 grube po około 2 tygodniach od rozpoczęcia gry mając przynajmniej 26/28 poziom zagrody zapełniony.

 

Bez skracania budynków za PP jak to niektórzy czy eko(Tacy są dobrym łupem pod pierwszą deffówke jeżeli są blisko naszej pierwszej wioski) , jeżeli natomiast podbijemy coś daleko do 10H to powinien być to kolejny off.Później starać się o to by podbić blisko offowych wiosek coś pod deff'a.

 

Poradniki nie są uniwersalne i nie należy się też ich sztywno trzymać , budujcie to co uważacie za słuszne , bez wykonywania zadań za które dostaje się surowce i inne bajery może być ciężko na początku , ale cierpliwość cechuje najlepszych , zresztą każdy z was wybierze czy chce iść tą strategią tylko z eko czy też bez.

 

Pozdrawiam i to by było na tyle.

 

Grałem tą strategią tylko , że z eko na ś74 i skończyłem mając top13 , top1 kontynentu było dość często moje , lecz jednak podboje sprawiły , że spadłem na top2 , ponieważ miałem dobre wioski nieco niżej , czyli na innym kontynencie.

 

 

A i dodam , że w mniej , niż tydzień 1K grabieży lub lepiej miałem i sporo surowców , warto grać z copikiem lub kilkoma by rozwój wioski był nieustanny.

 

 

 

 

Opublikowano

topki nie ;D miałem tam plemie Rycerze Mroku miało 2 mil mówi ci coś Kontynent 24 twój nick mi coś mówi atakowałeś nasz sporo ;D chyba ty jak nie to spk ;d

 

Opublikowano

Mógłby mi ktoś jaśniej wytłumaczyć z tym eko i tym "3/3/1" Chodzi o to że drewno do 3 poziomu, glina też a żelazo na 1?

Opublikowano

Mógłby mi ktoś jaśniej wytłumaczyć z tym eko i tym "3/3/1" Chodzi o to że drewno do 3 poziomu, glina też a żelazo na 1?

TAK, o to chodzi :>

 

EKO- surowce.

Opublikowano

 

 

topki nie ;D miałem tam plemie Rycerze Mroku miało 2 mil mówi ci coś Kontynent 24 twój nick mi coś mówi atakowałeś nasz sporo ;D chyba ty jak nie to spk ;d

 

 

 

Sprawdzałem w tw-stats i okazuje się , że coś podobnego miało miejsce , ale ilu was tam zniszczyłem i atakowałem to nie wiem :)

 

I nie dawać sobie rady z jednym graczem , kiepsko.

Opublikowano

Czy ja wiem... ja gram tylko dla nie licznych osób gdzie mnie potrzebują na dużym koncie na froncie , a tak jedynie priwki , chociaż już skończyłem oficjalnie grać w plemiona.

 

Po prostu czas nie pozwala , a gdy mam nieco wolnego wejdę i chwile poklikam i zaraz spamu mase mam , że jestem najlepszy lub coś w tym stylu , lub że mnie zniszczą ... pff żałośni ludzie niektórzy są :)

 

A i tak jak mi się chce to 10 na raz sobie nie daje rady i płacz na pw , że jestem botem :D

 

No oczywiście najpierw dostaje pw , żebym nie atakował ... no to ignoruje to i robię co do mnie należy :)

 

Pozdrawiam.

 

PS:Na private można się jeszcze ze mną skontaktować .... gg tu nie rozdaje , bo spamu mam mase dzień w dzień.

A skajpa posiadam , lecz nie mam czasu tam wchodzić bo i po co ;)

Opublikowano

Moze sie myle, ale wg. mnie glupota jest zaczynac robic koszary gdy niedlugo konczy nam sie ochrona, zdazymy jedynie zrobic troche pikow, dostac ich z questow i jestesmy podatni na ataki bo mamy wiecej pikow ktorzy sa lepsi na lk, a na poczatku atakuje sie topornikami na ktorych kontra to miecznicy lub ck, wiec jestes podatny na ataki jak ktos gra agresywnie offem i nie piesci sie z punkciarzami.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...