Witaj na MultiPlayer Community Forum | Kody, Porady | Gry online

Zarejestruj się, aby otrzymać dostęp do wszystkich funkcjonalności forum.

Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
railroad

[TuT] Prosty sposób na znaczne zwiększenie FPS

26 postów w tym temacie

Autor tematu Napisano (edytowany) · Zgłoś post

Witam. Przedstawiam Wam dzisiaj prostą metodę dzięki której FPS podskoczą wam o 10 - 20 FPS Zależy od sprzętu. Na słabych podskakuje z tego co się orientuję o ok. 10 FPS. A więc do dzieła.

1) Wchodzimy w:
Dla Win Vista / 7 : Mój komputer > Właściwości systemu > Menedżer urządzeń > Kontrolery dźwięku, wideo i gier

Dla Win XP : Mój komputer (klikamy PPM na ikonke komputera, a potem właściwości) > Sprzęt > Menedżer urządzeń > Kontrolery dźwięku, wideo i gier

2) Tam szukamy naszej karty dźwiękowej i klikamy WYŁĄCZ (potem możemy ją włączyć), gdy zapyta czy na pewno klikamy TAK.
sposob.jpg

3) Odpalamy normalnie WoT i cieszymy się zwiększoną ilością FPS :)

Zasada działania: Po prostu wyłączamy kartę dźwiękową z funkcjonalności, przez co znacznie zwiększamy wydajność nie tylko WoT, ale także całego systemu, przez co tym sposobem możemy przyspieszać nie tylko gry internetowe ale i takie "zwykłe". Ale istnieją gry które wymagają dźwięku do działania, np. GTA IV.
Kiedy karta dźwiękowa jest wyłączona, żaden dźwięk nie będzie odtwarzany.

Aby włączyć ponownie kartę dźwiękową wchodzimy ponownie w tę samą ścieżkę i klikamy WŁĄCZ.
Sposób ten polecam ludziom, którym zależy na grywalności, bo trzeba się pogodzić z tym że nie będzie dźwięków ;) Albo chciecie dużo FPS i brak dźwięku, albo mało FPS i dżwięk. Ja chyba wolę to pierwsze :)
Potwierdzam, że działa - testowane u mnie i kolegi.
U mnie podskoczyło 20 FPS ;)

Zakaz kopiowania na inne fora.

fpssy.png

Edytowano przez railroad
4 osoby lubią to

Mi to nawet pasuje bo ja i tak dźwięk w wot mam wyłączony.

też wypróbuje bo tak jak kolega wyżej nie używam dźwięków

a nie łatwiej jest wywalić cały folder audio ?? ;)

@up Ale wtedy FPS nie podskoczy, co prawda dźwięków nie będzie, ale karta dźwiękowa będzie działa cały czas.

@UP nie bo gra może nie zadziałać tzn. jak będziesz uruchamiał to będzie pisało nie znaleziono folderu audio - czy coś takiego

Tak to działa w połączeniu z boostem i menadżerem ( trik z podniesieniem prorytetu ) może nawet 10FPS podskoczyć

Nie podskoczy do 20 napewno nie może tak pisze ale w rzeczywistości jest inaczej...

Autor tematu Napisano · Zgłoś post

3UP: poważnie mi ok. 20 FPS podskoczyło.

najdurniejszy sposób jaki widziałem...

odrazu wyłącz procesor, grafikę, RAM

Autor tematu Napisano · Zgłoś post

@UP: najdurniejszy komentarz jaki czytałem. A sposób działa.

Ooo czyli na moim 7 letnim pc wyciagne 50fps ;D Podczas gdy w nowych czasami wot ledwo idzie ;d. Tylko szkoda ze dzwieku nie bedzie no ale cos za cos

Edytowano przez ThePro

dobre dobre komp w ogole znacznie szybciej chodzi :)

2 osoby lubią to

Wyłączyłem i nic mi to nie dało, dziwne. Powiedziałbym nawet że wot wolniej szedł.

Działa. Plus dla cb. Płynność gry jest lepsza.

Przydatne tylko dla tych co nie grają w klanach lub Plutonie.

Nie masz jeszcze jakiś pomysłów ?? :( mi się podniosło ledwo o 5 fps...

dzialać, działa no ale bez dzwieku to inny komfort. ja osobiscie mam 40 fps po wylaczeniu dzwieku podnioslo tak srdnio o 7. no ale z 40 fps az tak zle sie nie gra tak ze nie skozystam z tego tuta

Po wyłączeniu miałem 50-70 FPS a mam zazwyczaj 30-40. Jakaś czarna magia to jest. Leci +.

2 osoby lubią to

Może teraz skończy się spam z tematami " Jak zwiększyć FPS".

Myślę, że temat warty do podpięcia.

Witam. Przedstawiam Wam dzisiaj prostą metodę dzięki której FPS podskoczą wam o 10 - 20 FPS Zależy od sprzętu. Na słabych podskakuje z tego co się orientuję o ok. 10 FPS. A więc do dzieła.

1) Wchodzimy w:

Dla Win Vista / 7 : Mój komputer > Właściwości systemu > Menedżer urządzeń > Kontrolery dźwięku, wideo i gier

Dla Win XP : Mój komputer (klikamy PPM na ikonke komputera, a potem właściwości) > Sprzęt > Menedżer urządzeń > Kontrolery dźwięku, wideo i gier

2) Tam szukamy naszej karty dźwiękowej i klikamy WYŁĄCZ (potem możemy ją włączyć), gdy zapyta czy na pewno klikamy TAK.

sposob.jpg

3) Odpalamy normalnie WoT i cieszymy się zwiększoną ilością FPS :)

Zasada działania: Po prostu wyłączamy kartę dźwiękową z funkcjonalności, przez co znacznie zwiększamy wydajność nie tylko WoT, ale także całego systemu, przez co tym sposobem możemy przyspieszać nie tylko gry internetowe ale i takie "zwykłe". Ale istnieją gry które wymagają dźwięku do działania, np. GTA IV.

Kiedy karta dźwiękowa jest wyłączona, żaden dźwięk nie będzie odtwarzany.

Aby włączyć ponownie kartę dźwiękową wchodzimy ponownie w tę samą ścieżkę i klikamy WŁĄCZ.

Sposób ten polecam ludziom, którym zależy na grywalności, bo trzeba się pogodzić z tym że nie będzie dźwięków ;) Albo chciecie dużo FPS i brak dźwięku, albo mało FPS i dżwięk. Ja chyba wolę to pierwsze :)

Potwierdzam, że działa - testowane u mnie i kolegi.

U mnie podskoczyło 20 FPS ;)

Zakaz kopiowania na inne fora.

fpssy.png

Nie polecam .

Nie polecam .

Nie polecasz to nie komentuj. Swoją drogą jest to dobry sposób, więc nie wiem co Ci nie pasuje. Mi poprawia FPS o jakieś 15-25.

A co poradzisz, jeśli powiem, żę jak gram siedzę na mumble albo słucham muzyki?

Przestań to robić, a muzę puść z telefonu ;)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
  • Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

O forum

MPCforum.pl to największe w Polsce i tej części internetu forum o grach komputerowych. Znajdziesz u nas wszystko czego szukasz, niezależnie czy szukasz kodów do gier, poradników jak pokonać kolejny poziom w swojej ulubionej grze, czy po prostu miejsca do podzielenia się swoją pasją – grami. Od prawie dziesięciu lat tworzymy miejsce przyjazne każdemu, poszukującym przyjaciół i znajomych do wspólnej gry, czy też graczom szlifującym swoje umiejętności do maksimum. Dla wytrwałych poszukiwaczy oferujemy dostęp do mrocznej wiedzy, botów do gier, a także innych ułatwień w rozgrywce. Niezależnie czego szukasz: zabawy, porad, czy nowej inspiracji w co zagrać MPCforum.pl to miejsce dla Ciebie i każdego, gwarantuje to nasza ponad milionowa społeczność graczy!

Tematy: 1518441
Użytkowników: 1189476
Najwięcej on-line: 42335
Najnowszy użytkownik: koxbot